Earthdawn. Mgły zdrady

Mag
1998-01-01
1998-01-01
Earthdawn RPG

Słaba pozycja, głownie dlatego, że jest przygotowana na wielką grupę osób. Większość mistrzów gry zgodzi się ze mną że ekipa tak duża jaką proponuje twórca tej przygody jest niemożliwa do zebrania. 3-4 osoby + MG to maks, tak więc summa sum odradzam zakup, jeśli ktokolwiek jeszcze w Earthdawn gra ;)

Zapomniałem, że czytałem chore ilosci fantasy za dzieciaka, pora je pododawac... Przeczytałem trochę książek w młodości :) . To książka z mojej półki "różności", wrzucam tu te setki książek które przeczytałem w życiu w latach 2000-2019.

Zapomniałem, że czytałem chore ilosci fantasy za dzieciaka, pora je...

Dosyć prosta, liniowa przygoda do Earthdawn, ale co się można spodziewać po tworze wczesnych lat 90-tych. Przygoda była pisana pod 6-8 graczy na kręgach 1-3 (kto teraz gra tak dużymi ekipami?) i to czuć w poziomie trudności wyzwań. Dwie (sic!) Jehuthry na początku przygody, opcjonalny, śmiertelnie niebezpieczny horror po drodze do Krwawej Puszczy i praktycznie odporny na fizyczne ataki główny boss kampanii sprawiają, że jeśli grasz mniejszą drużyną, to będziesz mieć problemy z balansem. Ze swojego doświadczenia mogę powiedzieć, że mniejszą ekipą lepiej podejść do tego na kręgach 4-5 lub wyskalować statystyki potworów i npc-ów do odpowiedniego dla mniejszej drużyny poziomu , bo inaczej łatwo o zabicie całej grupy.
Sam wątek fabularny nie jest jakiś wybitny, ale całkiem ciekawy. Niestety nie ma tu praktycznie wątków pobocznych, które można by w łatwy sposób rozwinąć, więc jeśli twoja drużyna nie będzie skora do podążania za przygodą, to będziesz musiał/ła MG włożyć w tą kampanię dużo dodatkowej pracy.

• RPG
  • Różności