Wybranki jej Wysokości 1

Tłumaczenie: Tomasz Molski
Cykl: Wybranki Jej Wysokości (tom 1)
Wydawnictwo: Kotori
Iono the fanatics
Miyabi Fujieda, yuri, manga, kotori
komiksy
d2b

Posiadanie haremu wcale nie jest prostą sprawą. Czasami trzeba włożyć wiele wysiłku, żeby w jednym miejscu zgromadzić najpiękniejsze dziewczęta. Jej Wysokość, Iono Mito Archeline – władczyni pewnego niewielkiego państwa „na Zachodzie” – dochodzi do wniosku, że pośród jej urodziwych kobiet ilość czarnowłosych ślicznotek jest niewystarczająca. Wraz ze swymi damami dworu wyrusza więc na Wschód – ku krainie kruczowłosych kobiet, czyli do Japonii – by uzupełnić deficyt. Czy niecodzienny sposób bycia Jej Wysokości wywoła panikę wśród japońskich dziewcząt?

źródło opisu: http://www.kotori.pl/

źródło okładki: http://www.kotori.pl/

Anezka | 2019-01-08
Na półkach: Przeczytane, Manga, Oddałam, 2019
Przeczytana: 08 stycznia 2019

Na początku manga wydawała mi się na swój sposób urokliwa. Czym dalej tym niestety coraz bardziej bezsensu.

Natalie | 2018-06-13
Przeczytana: grudzień 2016

Kupując tę mangę nie spodziewałam się opowieści o haremie królowej (i to królowej z "pewnego europejskiego państwa"). Liczyłam bardziej na historię władczyni i jej tajnych służb.. albo wyborowej małej armii. Trochę się zawiodłam mimo, że to mogła być fajna haremówka. Ale humor, teksty postaci i relacje wydały mi się na tyle sztuczne i przerysowane, że stwierdziłam, że to jednak nie manga dla mnie. Dodatkowo irytował mnie sposób rysowania przez autorkę ust postaci - nie wiedziałam czy coś mówią, uśmiechają się czy otwierają usta i stoją z głupawą miną, przez co trudno było mi się skupić na czytanych dialogach.

LoboBathory | 2016-01-29
Na półkach: Przeczytane, Queer, Komiksy
Przeczytana: 29 stycznia 2016

Poliamoryczne lesbijki!

Nie lubię haremówek jako takich, bo wątek rywalizacji o facetach za bardzo mi trąci myśleniem życzeniowym i fallocentryczną Freudowską ekonomią libidalną, ale haremówka yuri to jednak coś nowego, więc zdecydowałam się po to sięgnąć.

Korekta: wbrew pozorom, to nie jest haremówka. Owszem, królowa tworzy swój harem, szukając do niego odpowiednich dziewcząt. Jednak nie ma elementu rywalizacji. Dziewczyny wspaniale koegzystują w mnogich związkach, których centrum stanowi królowa. Poliamoryczna lesbijska komedia romantyczna. Umieram ze szczęścia. Nie sądziłam, że czegoś takiego doczekam, skoro Hollywood nie jest gotowe na jakąkolwiek queerową komedią romantyczną, bo geje na ekranie mogą tylko cierpieć i dzielnie umierać. Olać Hollywood, powinnam się już nauczyć, że mangi dają więcej.

Główne bohaterki są niezwykle urocze. Ustalmy od razu, że nie ma co oczekiwać zbyt wiele po dwutomowej komedyjce. Ma być uroczo, lekko i zabawnie. I jest. postaci są ciekawe,...

Jakbym zobaczyła opis to bym tego nie kupiła XD.
Taaak... Do bólu to głupie - trzeba przyznać.Podchodzi bardziej pod komedię niż poważną mangę.Lekka.
Sama królowa jest głupiutka, jakby ktoś wyciął jej połowę mózgu. Ugania się tylko za babami.
No cóż spodziewałam się, że wybranki w sensie wybrane wojowniczki, a tu proszę jednak nie.
Trzeba przyznać, że w tym chaosie nie dało się już nic przewidzieć i to jest fajne.
To moje pierwsze spotkanie z mangą i powiem, że nawet przypadł mi do gustu sposób czytania od tyłu.
Także po następne tomy nie sięgnę, ale po inne mangi i owszem.
PODSUMOWUJĄC:
Dobrze się to czyta jak nauczysz się pewnego dystansu do treści. Taka tam komedyjka.