Ślepe szczęście

Cykl: Tereska i Okrętka (tom 3)
Wydawnictwo: Kobra Media

Przygody Okrętki i Tereski. Dziewczęta podczas wyprawy na raki odkrywają skarb Scytów. Podczas przeprowadzki przeprowadzają mały armagedon niszcząc stare mieszkanie i odkrywając skarby w ścianie i prawdę o tym, że smoła nie schodzi z dziecka nawet po praniu z proszkiem. A w ostatniej odsłonie udaje im się wygnać ze starego zamku ducha, który powodował liczne wypadki wśród mieszkańców.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjecie autorskie

Renax | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Książka taka sobie. Ani zła, ani dobra. Zauważyłam, że w kolejnej książce autorka wspomniała Kobrę. Pamiętam, choć byłam młodziutka.
Taki ułamek rzeczywistości, której już nie ma, i to są takie smaczki świata książek Chmielwskiej, które lubię.

PABLOPAN | 2012-08-25

Tylko jakoś żal, że to ostatnia z całego cyklu :(

Inez | 2014-03-17
Przeczytana: 08 marca 2014

Ksiazka ,,Slepe szczescie,, jest jedna wielka przygoda, a kazdy czytelnik znajdzie cos, co go zatrzyma przy lekturze, bo pojawi sie tam nietuzinkowy duch na zamku jak i skarby minionych wiekow. Co wiecej czytajac opowiadanie J.Chmielewskiej z pewnoscia bedziecie dobrze sie bawic i bardzo mile spedzicie czas poswiecajac na ta ksiazke, obfitujaca w wiele wspanialych przygod z udzialem Okretki i Tereski, glownych bohaterek. Jedno moge zagwarantowac, ze ksiazka jest pelna dowcipnych historii i zabawnych sytuacii. Tak wiec bardzo goraco polecam wszystkim czytelnikom i zycze wspanialej zabawy.

Degamisz | 2014-04-13

Dwie nastolatki nie do zdarcia ze wszystkim dadzą sobie radę - czy to łowienie raków, czy przeprowadzka czy też polowanie na ducha w zrujnowanym zamczysku. Polecam. Zwłaszcza za dialogi

slashie | 2014-11-05
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 04 listopada 2014

Historia 4 młodych przyjaciół uczestniczących w przygodach, o których chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył. Pojawiają się duchy, nocowanie w zamku, wykopaliska archeologiczne, nawet mówiono o nich w mediach. Książka napisana z perspektywy dzieci : 13 letniego rozbójnika, dwóch przyjaciółek przeżywających historie miłosne i starszego brata jednej z nich.

Książki Chmielewskiej są pełne humoru, lekkie i nadają się idealnie po lekturze jakiejś trudniejszej książki. Bardzo często przeżywam historię wraz z bohaterami, zżywam się emocjonalnie i przechodzę pewien ból rozstania po zakończeniu czytania. Pani Joanna stworzyła idealne książki do czytania "pomiędzy" cięższymi, dzięki którym można odetchnąć oraz miło spędzić czas.

Aeona | 2014-11-30

Znowu smak dzieciństwa i książek czytanych z wypiekami na twarzy,ech..Książki o dwóch przyjaciółkach,które zawsze wplatują się w jakąś kryminalna afere,pochłaniałam jak ulubione danie;),naprawdę bardzo bym chciała mieć tę książkę w swojej biblioteczce.
Pozdrawiam!

ira | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 września 2014

Trzy opowiadania, których bohaterkami są dziewczyny nie do zdarcia, powoli wchodzące w dorosłość - Tereska Kępińska i Alina (Okrętka) Bukatówna.
Motywy opowiadań w znacznym stopniu pokrywają się z tym, co Chmielewska prezentuje w powieściach o Janeczce i Pawełku - poszukiwanie skarbów, zagadkowe odkrycia, tajemnicze afery. Czyta się przyjemnie. Dodatkowy plus za refleksyjną końcówkę, która bardzo ujęła mnie za serce.

ardnaskela | 2014-11-09

Tym razem dwie wariatki, Okrętka i Tereska, jadą łowić raki w lubelskie.

Azja | 2010-06-05

Ubóstwiane przeze mnie postacie Tereski i Okrętki w pewnym stopniu ukształtowały moją osobowość. Życie na własny rachunek, nietuzinkowy charakter i skłonność do mieszania się we wszystkie możliwe sprawy naokoło - te cechy podziwiam w Teresce. Jest dla mnie wzorem osoby, która nie podąża za stadem, żyje w zgodzie z własnymi zasadami i nie toleruje życiowego bumelanctwa.
Z drugiej strony zakochuje się zupełnie bez sensu, jest niepoprawną i upartą idealistką, oraz najczęściej myśli dopiero po tym, jak się w coś wpakuje.
Eksplozja możliwości, która owocuje najdziwniejszymi przypadkami życiowych przygód. Jeśli istnieje jakiekolwiek zupełnie absurdalne wyjście z sytuacji, mamy sto procent pewności, ze Okrętka i Tereska właśnie tą drogą podążą.

Veronica | 2018-02-19

Fajna mlodziezowka.Oczywiscie czasy bez komorek i netu, ale jednoczesnie zero wulgaryzmow, nastoletniego seksu i cpania, jak to w niektorych ksiazkach bywa.Polecam i mlodszej i starszej mlodziezy, a i doroslym tez. Troche przygody i posmiac sie mozna. Ogolnie spoko ksiazka.