Ślepe szczęście

Cykl: Tereska i Okrętka (tom 3)
Wydawnictwo: Kobra Media

Inne wydania

Przygody Okrętki i Tereski. Dziewczęta podczas wyprawy na raki odkrywają skarb Scytów. Podczas przeprowadzki przeprowadzają mały armagedon niszcząc stare mieszkanie i odkrywając skarby w ścianie i prawdę o tym, że smoła nie schodzi z dziecka nawet po praniu z proszkiem. A w ostatniej odsłonie udaje im się wygnać ze starego zamku ducha, który powodował liczne wypadki wśród mieszkańców.

źródło opisu: opis autorski

źródło okładki: zdjecie autorskie

książek: 1981
Renax | 2014-01-23
Przeczytana: 23 stycznia 2014

Książka taka sobie. Ani zła, ani dobra. Zauważyłam, że w kolejnej książce autorka wspomniała Kobrę. Pamiętam, choć byłam młodziutka.
Taki ułamek rzeczywistości, której już nie ma, i to są takie smaczki świata książek Chmielwskiej, które lubię.

Inez | 2014-03-17
Przeczytana: 08 marca 2014

Ksiazka ,,Slepe szczescie,, jest jedna wielka przygoda, a kazdy czytelnik znajdzie cos, co go zatrzyma przy lekturze, bo pojawi sie tam nietuzinkowy duch na zamku jak i skarby minionych wiekow. Co wiecej czytajac opowiadanie J.Chmielewskiej z pewnoscia bedziecie dobrze sie bawic i bardzo mile spedzicie czas poswiecajac na ta ksiazke, obfitujaca w wiele wspanialych przygod z udzialem Okretki i Tereski, glownych bohaterek. Jedno moge zagwarantowac, ze ksiazka jest pelna dowcipnych historii i zabawnych sytuacii. Tak wiec bardzo goraco polecam wszystkim czytelnikom i zycze wspanialej zabawy.

PABLOPAN | 2012-08-25

Tylko jakoś żal, że to ostatnia z całego cyklu :(

Aeona | 2014-11-30

Znowu smak dzieciństwa i książek czytanych z wypiekami na twarzy,ech..Książki o dwóch przyjaciółkach,które zawsze wplatują się w jakąś kryminalna afere,pochłaniałam jak ulubione danie;),naprawdę bardzo bym chciała mieć tę książkę w swojej biblioteczce.
Pozdrawiam!

Degamisz | 2014-04-13

Dwie nastolatki nie do zdarcia ze wszystkim dadzą sobie radę - czy to łowienie raków, czy przeprowadzka czy też polowanie na ducha w zrujnowanym zamczysku. Polecam. Zwłaszcza za dialogi

slashie | 2014-11-05
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2014

Historia 4 młodych przyjaciół uczestniczących w przygodach, o których chyba każdy z nas w dzieciństwie marzył. Pojawiają się duchy, nocowanie w zamku, wykopaliska archeologiczne, nawet mówiono o nich w mediach. Książka napisana z perspektywy dzieci : 13 letniego rozbójnika, dwóch przyjaciółek przeżywających historie miłosne i starszego brata jednej z nich.

Książki Chmielewskiej są pełne humoru, lekkie i nadają się idealnie po lekturze jakiejś trudniejszej książki. Bardzo często przeżywam historię wraz z bohaterami, zżywam się emocjonalnie i przechodzę pewien ból rozstania po zakończeniu czytania. Pani Joanna stworzyła idealne książki do czytania "pomiędzy" cięższymi, dzięki którym można odetchnąć oraz miło spędzić czas.

ira | 2014-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 17 września 2014

Trzy opowiadania, których bohaterkami są dziewczyny nie do zdarcia, powoli wchodzące w dorosłość - Tereska Kępińska i Alina (Okrętka) Bukatówna.
Motywy opowiadań w znacznym stopniu pokrywają się z tym, co Chmielewska prezentuje w powieściach o Janeczce i Pawełku - poszukiwanie skarbów, zagadkowe odkrycia, tajemnicze afery. Czyta się przyjemnie. Dodatkowy plus za refleksyjną końcówkę, która bardzo ujęła mnie za serce.

Azja | 2010-06-05

Ubóstwiane przeze mnie postacie Tereski i Okrętki w pewnym stopniu ukształtowały moją osobowość. Życie na własny rachunek, nietuzinkowy charakter i skłonność do mieszania się we wszystkie możliwe sprawy naokoło - te cechy podziwiam w Teresce. Jest dla mnie wzorem osoby, która nie podąża za stadem, żyje w zgodzie z własnymi zasadami i nie toleruje życiowego bumelanctwa.
Z drugiej strony zakochuje się zupełnie bez sensu, jest niepoprawną i upartą idealistką, oraz najczęściej myśli dopiero po tym, jak się w coś wpakuje.
Eksplozja możliwości, która owocuje najdziwniejszymi przypadkami życiowych przygód. Jeśli istnieje jakiekolwiek zupełnie absurdalne wyjście z sytuacji, mamy sto procent pewności, ze Okrętka i Tereska właśnie tą drogą podążą.

Marianna | 2016-04-19
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: marzec 2013

Seria dla młodych czytelników. Jak zwykle pani Joanna nie zawodzi. Dużo humoru, ciekawa fabuła, nieprzeciętne dialogi. Nie sposób oderwać się od książki póki nie doczyta się do końca. Polecam!

atimere | 2015-08-14

Kolejna odsłona historii o Teresce i Okrętce. Nie wiem czy teraz młodzież nadal czyta takie książki. Ale mi kiedyś bardzo się podobała.