Wiecznie młody

Spring Chicken: Stay Young Forever
Jacek Konieczny
literatura faktu
Ag2S

Brawurowo napisana i prawdopodobnie najciekawsza lekcja biologii w tym stuleciu. Jak żyć, aby być wciąż młodym i w pełni sił? Czy możemy przedłużyć swoje życie albo zatrzymać starość? Bill Gifford, od lat zajmujący się tematyką zdrowia i sportu, postanawia odkryć sekret długiego życia. Z humorem i swadą wyjaśnia, jak zmieniała się średnia długość życia w ostatnich wiekach, dlaczego niektórzy...

Jak żyć, aby być wciąż młodym i w pełni sił? Czy możemy przedłużyć swoje życie albo zatrzymać starość? Bill Gifford, od lat zajmujący się tematyką zdrowia i sportu, postanawia odkryć sekret długiego życia. Z humorem i swadą wyjaśnia, jak zmieniała się średnia długość życia w ostatnich wiekach, dlaczego niektórzy ludzie dożywają setki, jaki wpływ na procesy starzenia się ma liczba posiadanych dzieci oraz – najważniejsze – jak odkryć drogę do długowieczności... zapisaną w naszych własnych genach.

źródło opisu: http://sklep.gwfoksal.pl/wiecznie-mlody.html

źródło okładki: http://sklep.gwfoksal.pl/wiecznie-mlody.html

AllAboutEve | 2018-10-17

A ja po lekturze postanowiłam, że doczekam momentu, gdy zdmuchnę 100 świeczek na torcie :)
Bo starość to również stan umysłu.
A na serio... To dobra książka, która uświadamia, że starzenie się dotyczy każdego z nas. Ale tylko MY jesteśmy w stanie proces starzenia się pewnymi zdrowymi nawykami opóźnić.
Czyta się lekko i przyjemnie.

Joanna1969 | 2016-09-18
Przeczytana: 18 września 2016

Bardzo fajna książka napisana naprawdę w ciekawy sposób,nie zanudza i daje kilka fajnych wskazówek.Oto jedna z nich
Ćwiczenia fizyczne w pewnym sensie pomagają w samooczyszczeniu się organizmu. Intensywna aktywność pobudza … proces sprzątania komórek.… Bez niego szybko wypełniałyby się śmieciami i przestawały prawidłowo funkcjonować,podobnie jak dom stałby się niezdatny do życia,gdybyśmy przestali wynosić śmieci.
Super cytat na mnie zrobił ogromne wrażenie,samo przyrównanie naszego organizmu do śmietnika przeraziło mnie okropnie.
Ja idę poćwiczyć i Tobie też radzę. „To bardzo proste- rusz się z kanapy”.
To jest tylko jeden z pomysłów na lepszą starość,a poza tym

ćwiczenia fizyczne + prosta dieta + post od czasu do czasu = dłuższe i zdrowsze życie

gentleandkind | 2016-04-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 22 kwietnia 2016

Osoby, które sceptycznie podchodzą do tego typu publikacji, mogą spokojnie sięgnąć po tę pozycję. Nie jest to, całe szczęście, typowy poradnik z informacjami zebranymi z portali internetowych o zdrowiu i fitnessie. Autor naprawdę odwalił kawał dobrej roboty, zapoznał z historią badań na temat starzenia i najnowszymi odkryciami w tej dziedzinie. Książka zawiera dużo informacji naukowych, napisana jest jednak w bardzo dynamiczny sposób, nie sposób się od niej oderwać i można naprawdę pozazdrościć zapalonym naukowcom, którzy wciąż poszukują eliksiru młodości.

Duży plus dla serii "Z żukiem". To już druga pozycja, po którą sięgnęłam (pierwszą była bardzo przyjemna i godna polecenia: "Jak być leniwym") i się nie rozczarowałam.