Szklane Miecze #3: Tigran

Tłumaczenie: Maria Mosiewicz-Szrejter
Cykl: Szklane miecze (tom 3)
Wydawnictwo: Egmont Polska
6 (10 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
Les Épées de verre: Tigran
fantasy
komiksy
giera

Trzecia część historii fantasy o wojowniczce Yamie, która - szukając zemsty - może się mimowolnie przyczynić do ocalenia świata. Posiadająca cudowny szklany miecz Yama i jej opiekun Miklos wpadają w tarapaty w mieście Karelane. Odnajdują tam wodza najemników Orlanda, który zabił ojca Yamy i uprowadził jej matkę. Tyle że Orland jest wszechwładnym generałem, więc dokonanie na nim zemsty jest...

Posiadająca cudowny szklany miecz Yama i jej opiekun Miklos wpadają w tarapaty w mieście Karelane. Odnajdują tam wodza najemników Orlanda, który zabił ojca Yamy i uprowadził jej matkę. Tyle że Orland jest wszechwładnym generałem, więc dokonanie na nim zemsty jest bardzo trudne...

W opowieści pojawiają się nowi bohaterowie, posiadacze drugiego szklanego miecza, okazuje się bowiem, że z nieba spadło aż kilka sztuk tej magicznej broni. Czy prawdą jest przepowiednia, że miecze mogą ocalić ludzkość przed zbliżającą się katastrofą całego świata?

źródło opisu: Egmont Polska, 2016

źródło okładki: http://www.sklep.gildia.pl/

Hari_Seldon | 2016-02-20
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 05 lutego 2016

Dalszy ciąg historii fantasy. Pojawia się nowy szklany miecz, który trafia w ręce Tigrana, który trochę wbrew swojej woli rusza by uratować swoją zamienioną w szklany posąg żonę. W międzyczasie Yama i Miklos postanawiają zaatakować Orlanda.

Finałowe starcie z Orlandem przebiega bardzo schematycznie i niestety scenarzyści pozbawili tę scenę wszelkich moralnych dwuznaczności – typowe starcie dobrzy kontra źli. Podobał mi się za to nowy bohater czyli Tigran – nie jest typowym herosem fantasy – niewysportowany, niespecjalnie bystry czy odważny, ale jednocześnie gotowy udać się w niebezpieczną wyprawę by pomóc swej ukochanej. Mam nadzieję, że w następnym tomie większy nacisk będzie położony na niego.

Rysunkowo jest jak zawsze w porządku, ale szkoda, że sam świat nie został specjalnie rozbudowany o nowe typy architektury czy fauny.

Ogólnie komiks ratuje Tigran, ale i tak jest najwyżej średnio.