Kłopot za kłopotem. Katolik w dryfującej Europie

Wydawnictwo: W drodze
europa, katolicyzm
arnoldlayne

„Europę ukształtowało chrześcijaństwo, kto temu przeczy, zasługuje na pałę z historii”, ten cytat Autor zaczerpnął od prof. Krzysztofa Pomiana, którego trudno posądzać o krzewienie kościelnego imperializmu. Co może ono zaproponować współczesnej postmodernistycznej Europie? Czy Kościół jako wspólnota ponadpolityczna powinien się wiązać z jakąkolwiek polityczną formacją? Jak rozwiązać rosnące jak grzyby po deszczu gospodarcze i polityczne kłopoty? Czy obecność religii na forum publicznym prowadzi do nietolerancji, dyskryminacji i przemocy? Jak poszukiwać porozumienia z ludźmi, którzy sytuują się na zewnątrz Kościoła i są otwarci na dialog? To tylko kilka z licznych pytań, na które próbuje odpowiedzieć Autor tej książki, znawca nauki społecznej i nauczania Jana Pawła II.

źródło opisu: wdrodze.pl

źródło okładki: wdrodze.pl

Antonina | 2017-03-11
Przeczytana: 22 lutego 2017

W książce o. Maciej Zięba porusza kwestie, które aktualnie nurtują każdego z nas. Pomimo, iż autor jest dominikaninem, ocenia przedstawione treści w sposób bardzo subiektywny, co sprawia, iż nie jest to książka wyłącznie dla katolików.
Lektura skłania do refleksji i jest ciekawym fundamentem do przemyśleń natury etycznej i moralnej.