Masoni. Sekrety tajemniczej organizacji

Wydawnictwo: Helion
masoneria, masoni, wolnomularstwo

Sekretne zrzeszenie czy zrzeszenie strzegące sekretów? Wolnomularstwo (masoneria) to otoczona aurą tajemnicy ponadnarodowa organizacja, z założenia zrzeszająca intelektualną i społeczną elitę świata. Członkami tego stowarzyszenia zostają ludzie nastawieni zarówno prospołecznie, jak i na poszukiwanie wiedzy oraz duchowego oświecenia. Ale czy tylko? Założone w Średniowieczu, hermetyczne bractwo masońskie od wieków fascynuje i wzbudza kontrowersje. Jego istnienie jest jednym z elementów napędzających spiskową teorię dziejów. Niewątpliwie w wielu miejscach otacza nas bogata symbolika masońska, nie sposób zaprzeczyć istnieniu potajemnych spotkań i znaków, enigmatycznych rytuałów, dyskusyjnych nauk. Dlaczego wolnomularze dbają o utrzymanie takiej konspiracji? Czy umieszczenie bractwa w kategorii sekty, nowe ruchy religijne i inne zagrożenia" jest objawem histerii? Co pozwala sądzić, że masoni chcą stworzyć "republikę uniwersalną" i przejąć władzę nad światem?

Wojtek | 2016-05-17
książek: 1945