Wolverine: Old Man Logan Vol. 0: Warzones

9780785198932
komiksy
angielski
Wkp

Enter the Wastelands...a realm where all heroes have been murdered by their arch-enemies, villains who now rule over the land with an iron fi st. In the midst of this dystopian chaos, one man may make a diff erence...a reluctant warrior who was once the greatest mutant of all...a man known as OLD MAN LOGAN.

COLLECTING: OLD MAN LOGAN 1-5

źródło opisu: http://www.amazon.com/Wolverine-Old-Logan-Vol-Warzones/dp/0785198938

źródło okładki: http://www.amazon.com/Wolverine-Old-Logan-Vol-Warzones/dp/0785198938

Beremis | 2018-08-08
Na półkach: Przeczytane, EBooki
Przeczytana: 06 sierpnia 2018

Komiks jest naprawdę dobry, ma wszystko co potrzebuję w komiksie superbohaterskim. Niebanalny bohater, jakaś fabuła tłumacząca tą całą rzeź, momentami daje do myślenia o kondycji człowieczeństwa, jest akcja, sporo akcji.
Scenariusz - cool. Kreska - lubię to! Kolorystyka - kapitalna.
A jednak coś mi zgrzytało podczas lektury. Chyba jednak scenariusz przekombinowany, chaotyczny miejscami.
Akcja dzieje się w przyszłości, świat totalnie zjechany. Wszyscy dobrzy bohaterowie zabici, zniszczeni, zdegradowani. Wolverin, który się do tego przyczynił rezygnuje z wyciągania szponów, porzuca swój przydomek, zostaje Loganem, chce wieść spokojne życie, gdzieś na uboczu z nową rodziną. Tylko czy to się uda? Czy przeszłość Rosomaka na to pozwoli? Czy zniszczony świat, zdominowany przez gangi na to pozwoli?
Jak łatwo się domyślić - nie.
I tutaj liczyłem, że będziemy poruszać się w tym potapokaliptycznym świecie, że Logan będzie chciał w nim wywalczyć trochę normalności dla siebie i swojej...