SENS MIŁOŚCI Nowe podejście do problemu miłosnych związków

Tłumaczenie: SENS MIŁOŚCI
Wydawnictwo: Wydawnictwo Zielone Drzewo Instytut Psychologii Zdrowia PTP
LOVE SENSE
poradniki
Diana

Miłość to coś więcej niż gorące i ekscytujące emocje. Pragniemy miłości, bo oczekujemy od niej wiele i obawiamy się, że bez niej nasze życie będzie ubogie. Ale dość często nie potrafimy dbać o naszą miłość. Ze smutkiem godzimy się, że się rozprasza i znika... Potrzeba bliskości jest naszym pierwotnym i podstawowym instynktem. Emocjonalne związki z partnerami chronią nas przed stresem i...

Potrzeba bliskości jest naszym pierwotnym i podstawowym instynktem. Emocjonalne związki z partnerami chronią nas przed stresem i sprawiają, że jesteśmy silniejsi w obliczu życiowych wyzwań. Udany związek to najlepsza recepta na szczęście i zdrowie, a także silny środek przeciwdziałający starzeniu.
Sue Johnson przedstawia trzy podstawowe strategie radzenia sobie z potrzebą tworzenia więzi i towarzyszącymi jej lękami. Dodająca otuchy książka w sposób praktyczny i przystępny radzi jak budować bliskość, bezpieczeństwo i zaufanie; jak radzić sobie z cierpieniem, utratą, i jak przebaczać; jak umacniać bezpieczeństwo związku tak, żeby trwało przez całe życie. Książka ta zmienia sposób myślenia o miłości.

źródło opisu: http://www.gandalf.com.pl/b/sens-milosci-a/

źródło okładki: http://www.gandalf.com.pl/b/sens-milosci-a/

Tomek | 2019-05-19

Spodziewałem się całkiem czegoś innego po tej książce i tytule. Książka mówi głównie jak wpływa miłość na zdrowie, życie człowieka itp. przytaczając wiele badań. Nic nowego że miłość wpływa pozytywne na życie, satysfakcję czy długość życia. Nie mówi jednak na czym ona polega, jak ją pielęgnować itp. Opis terapii dla par jest ogólny, gdyż autorka w swojej 2 książce poświęciła na to miejsce tutaj tylko bardzo streściła. Ogólnie wydaje mi się że straciłem tylko czas na tą książkę i bym wolał jej w ogóle nie czytać, bo nic nie wniosła do mojego życia.

Książka jest GENIALNA!

Widać, że książka naprawdę była pisana z sercem. Kiedy zobaczyłam obszerną bibliografię oniemiałam z wrażenia. W końcu 30 lat badań... cyferki same mówią za siebie.

"[...] jakość naszych relacji z ludźmi stanowi podstawę, na której budujemy własną egzystencję. Związki miłosne z najbliższymi w większym stopniu, niż jakiekolwiek inne czynniki, decydują o tym, kim jesteśmy i jaki kształt przybiera nasze życie. [...] Związki są najsilniejszym pojedynczym prognostykiem ludzkiej radości i dobrostanu. [...] Głębokie i stabilne związki przyczyniają się do kształtowania szczęśliwych i statecznych jednostek. Dobre związki sprawiają, że jesteśmy bardziej elastyczni, sprzyjają osobistemu wzrastaniu i poprawiają zdrowie fizyczne. Sposób, w jaki synchronizujemy się z innymi ludźmi i angażujemy się w relacje nadaje kształt społeczeństwu, w którym żyjemy.
Bezpieczne związki z ukochanymi osobami pomagają nam zachowywać otwartość, responsywność i elastyczność, a to z kolei...