33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować

Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna
Ag2S

"33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować" to napisane z werwą, swadą, humorem i dystansem do otaczających nas problemów historie z codziennego życia lekarzy i pacjentów, pozwalające szerzej spojrzeć na kontekst komunikacji lekarz-pacjent. Autor, wczuwając się w stany i bolączki lekarzy, pokazuje, jak reagować w sytuacjach trudnych, konfliktowych, niejednoznacznych. Zmieniając perspektywę widzenia, dzięki znakomitej narracji sprawia, że to, co smutne, zaczynamy postrzegać jako wesołe, a to, co beznadziejne, staje się nagle możliwe do rozwiązania. Autor nie ukrywa swojej sympatii do lekarzy i szacunku do ich ciężkiej pracy, niejednokrotnie stając w ich obronie.
Książka kierowana jest nie tylko dla lekarzy różnych specjalności, lecz także dla środowiska pielęgniarskiego, farmaceutów i studentów kierunków medycznych oraz dla tych wszystkich, którzy chcą spojrzeć na pracę lekarza z innej niż pozycja pacjenta perspektywy i zrozumieć to, że lekarz też jest człowiekiem.

źródło opisu: http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=9958

źródło okładki: http://www.mp.pl/ksiegarnia/info.php?id=9958

wildfemale | 2018-12-31
Przeczytana: 30 grudnia 2018

Świetna książka, doceniam odwagę autora, który doskonale wiedząc jaką minę zrobi większość lekarzy, mimo wszystko już we wstępie proponuje im m.in. napisanie sztuki na bazie tej lektury. Później jest tylko zabawniej. I tak lekkiej formie treściwych czytanek (rozczula mnie ta nazwa) udaje się szanownemu autorowi przekazać całkiem sporo przydatnych treści. Nie ze wszystkimi zaleceniami się ślepo zgadzam, ale też widzę to raczej jako punkt wyjścia do inspirującej wymiany myśli niż kłótni. Bardzo przydatne jest też dla mnie zebranie najważniejszych zasad na końcu książki w postaci treściwych punktów.
Jedynym minusem pozycji jest to, że w moje ręce trafiło drugie wydanie, podczas gdy pierwsze wypuszczono na rynek w 2014. Okazuje się, że to bardzo wiele w trendach dotyczących zaufania do zawodu lekarza, modelu relacji lekarz-pacjent, czy roli recenzji lekarzy zamieszczanych w internecie przez pacjentów. Dane, na które powołuje się autor nie pochodzą z najbardziej naukowych źródeł,...

Arkadiusz | 2017-09-28

Świetna książka. Krótko, zwięźle i na temat. Lektura obowiązkowa dla profesjonalistów. Polecam.

Ruda__ | 2016-04-23

Książka niesamowicie mi pomogła przy pisaniu licencjatu. Dobrze się czyta, napisana prostym językiem. Wspaniały poradnik.

hcrzeznik | 2016-03-05

Bardzo ciekawa książka. Napisana bez zadęcia, konkretnie. Na uczelniach medycznych zdecydowanie zbyt mało mówi się o komunikacji. Po co komu specjalistyczna wiedza medyczna skoro nie potrafi porozumieć się z pacjentem. Każdy kto pracuje z pacjentami powinnien ja przeczytać.