33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować

Okładka książki 33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować Tomasz Sobierajski
Tomasz Sobierajski Wydawnictwo: Medycyna Praktyczna nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
nauki społeczne (psychologia, socjologia, itd.)
Medycyna Praktyczna
2015-12-10
2014-01-01
zdrowie lekarz komunikacja pacjent socjologia zdrowia

Okładka książki Pokolenia Magdalena Kuszewska, Tomasz Sobierajski
Pokolenia Magdalena Kuszewska...
Okładka książki Rozmowy o odpowiedzialności. Tom IV. W czasach Zarazy. Adam Boniecki, Przemysław Czapliński, Joanna Heidtman, Tomasz Jastrun, Ewa Łętowska, Elżbieta Mączyńska, Adam Ringer, Tomasz Sobierajski, Janina Stępińska, Ewa Woydyłło
Rozmowy o odpo... Adam Boniecki, Prze...

Świetna książka, doceniam odwagę autora, który doskonale wiedząc jaką minę zrobi większość lekarzy, mimo wszystko już we wstępie proponuje im m.in. napisanie sztuki na bazie tej lektury. Później jest tylko zabawniej. I tak lekkiej formie treściwych czytanek (rozczula mnie ta nazwa) udaje się szanownemu autorowi przekazać całkiem sporo przydatnych treści. Nie ze wszystkimi zaleceniami się ślepo zgadzam, ale też widzę to raczej jako punkt wyjścia do inspirującej wymiany myśli niż kłótni. Bardzo przydatne jest też dla mnie zebranie najważniejszych zasad na końcu książki w postaci treściwych punktów.
Jedynym minusem pozycji jest to, że w moje ręce trafiło drugie wydanie, podczas gdy pierwsze wypuszczono na rynek w 2014. Okazuje się, że to bardzo wiele w trendach dotyczących zaufania do zawodu lekarza, modelu relacji lekarz-pacjent, czy roli recenzji lekarzy zamieszczanych w internecie przez pacjentów. Dane, na które powołuje się autor nie pochodzą z najbardziej naukowych źródeł, źródła internetowe często są już niedostępne, a dane z 2014 nijak nie przystają do teraźniejszości.
Choć komunikacja jest tematem ponadczasowym, pozycję tego rodzaju lepiej byłoby wydać w postaci stale aktualizowanej strony online z hiperłączami.

Autor wykazuje się bardzo dobrym rozeznaniem potrzeb lekarzy w zakresie komunikacji z pacjentem, co sprawia, że jest to w moim odczuciu pozycja adresowana wyłącznie do przedstawicieli tej profesji.

Świetna książka. Krótko, zwięźle i na temat. Lektura obowiązkowa dla profesjonalistów. Polecam.

Książka niesamowicie mi pomogła przy pisaniu licencjatu. Dobrze się czyta, napisana prostym językiem. Wspaniały poradnik.

Bardzo ciekawa książka. Napisana bez zadęcia, konkretnie. Na uczelniach medycznych zdecydowanie zbyt mało mówi się o komunikacji. Po co komu specjalistyczna wiedza medyczna skoro nie potrafi porozumieć się z pacjentem. Każdy kto pracuje z pacjentami powinnien ja przeczytać.

• 2015
  • ♥ Biblioteczka (пдф)
  • 🐝 Literatura polska
  • 2017
  • Psychologiczne

Dodaj cytat z książki 33 czytanki o komunikacji, czyli jak być dobrym lekarzem i nie zwariować