Lodowa pułapka

Tłumaczenie: Wojciech Soporek
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 3) | Seria: Sensacja
Wydawnictwo: Amber
Iceberg

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem Północy Atlantyk. Radziecki supernowoczesny okręt szpiegowski znika nagle z radarów. Pół roku później amerykański patrol Straży Wybrzeża dostrzega dryfującą górę lodową, a w niej zarys uwięzionego statku... Dirk Pitt musi wszelką cenę musi dotrzeć do wnętrza okrętu i do jego niezwykłego ładunku. Ma jednak rywala: tajemniczą...

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem

Dirk Pitt musi wszelką cenę musi dotrzeć do wnętrza okrętu i do jego niezwykłego ładunku. Ma jednak rywala: tajemniczą korporację, która nie cofnie się przed niczym...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/ksiazka/313/lodowa-pu%C5%82apka

| 2018-02-06
Przeczytana: luty 2018

Po raz kolejny dobrze się bawiłem i zrelaksowałem. Dirk Pitt to sobowtór Jamesa Bonda, wychodzi z każdej nawet najtrudniejszej opresji, jest niezniszczalny, przebiegły, a do tego potrafi rozwiązać wszystkie najbardziej skomplikowane intrygi i chwała mu za to. Książkę czyta się szybko i przyjemnie, tym razem gościmy z głównym bohaterem w Islandii gdzie czekają nas niezwykłe zwroty akcji, ciekawa fabuła, zabawne momentami dialogi. Cussler przekonał mnie Lodową Pułapką do swojej twórczości, potwierdził iż jest Mistrzem Wielkiej Przygody.

gwiazdka | 2015-07-15
Na półkach: Przeczytane, Rok 2015
Przeczytana: 15 lipca 2015

„Lodowa pułapka" jest jakby troszkę słabsza od poprzednich części. Tajemnica, która była siłą napędowa książki nie pogrążała mnie w ciekawości, więc nie pochłaniałam kolejnych stron, żeby dowiedzieć się, co dalej. Czytało się nadal przyjemnie, ale kilka powtórzeń z pierwszej i drugiej części jakoś zmniejszało tę przyjemność. Poza tym wydaje mi się, że Lodowa pułapka pozbawiona była zabawnych momentów, za to epilog zaskoczył mnie niesamowicie. Oceniam niżej o jedną gwiazdkę, bo część wydała mi się słabsza, możliwe jednak, że to moje subiektywne odczucie, nie lubię nawet w opisach zimy, a tu Islandia, a na początku nawet lodowce, na ocieplenie nie pomogło nawet przeniesienie końcówki na południe USA.

olympique | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Jak zwykle Cussler mnie nie zawiódł. Tym razem akcja dzieje się w zimnej Islandii ale Dirk Pitt rozgrzewa nawet lodowce. Wartka akcja, tym razem bez romansowania głównego bohatera i czyta się szybko i sprawnie.
Polecam.

Moja pierwsza książka Cusslera. Książka ciekawa, ale nie jest jakaś rewelacyjna. Dla żadnych przygód dla odprężenia idealna, dla tych, co szukają czegoś wybitnego to nie tędy droga :)

wiejskifilozof | 2014-06-03

Tak zaczyna się wielka przygoda z przygodami Dirka Pitta.
Książka nawet dobra,sporo się dzieje.Dobrze opisana Islandia.Autor,nie nudzi ( no może czasami),ale czyta się w miarę lekko.
Książka to początek kariery literackiej Cusslera więc troszkę jest inna niż pozostałe.
Myślę,że każdy fan tych powieści powinien ją przeczytać.

Koala | 2013-05-30

Jedna z najlepszych powieści Cusslera.

Agatka | 2013-06-02

Ciekawa przygoda, na jeden, dwa wieczory.

alamak99 | 2016-03-23
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Jedna z pierwszych powieści Cusslera nie odbiega od tego do czego nas autor przyzwyczaił.
Akcja, Przygoda - oczywiście wszystko z przymrużeniem oka jak u Bonda. Typowy relaks po codzienności. Dirk Piit, przystojny, wysportowany, bogaty, pewny siebie po raz kolejny sam stawia czoło wyrafinowanym przestępcom, zakończenia oczywiście nie trudno sie domyśleć.

MONIA | 2015-08-03

Dobra, lekka powieść sensacyjna.

Meszuge | 2014-02-11
Przeczytana: 22 listopada 2009

Przeczytałem pewnie ze trzydzieści książek Cusslera, ale właściwie chyba tylko z rozpędu i sentymentu. Pierwszymi, wydanymi w Polsce, byłem zachwycony. Zachwytu starczyło mi na sześć, może siedem tytułów. „Lodowa pułapka” do nich nie należy. Chociaż gdybym to ją czytał, jako pierwszą, to kto wie?

Kolejny raz Dirk Pitt – przystojny, młody, elegancki, bogaty, wykształcony, sprytny, pewny siebie, przebiegły, silny, sprawny (jak Rambo), inteligentny… – dyrektor do zadań specjalnych w Agencji Morskiej i Podwodnej NUMA, stawia czoło wyrafinowanym przestępcom, którzy znowu w niezwykle pokrętny sposób próbują zawładnąć światem.

Akcja dzieje się we wnętrzu góry lodowej, w Islandii i w Disneylandzie. I… albo zmieniły się moje kryteria oceny, albo powieści Cusslera są faktycznie coraz bardziej naiwne.