Lodowa pułapka

Tłumaczenie: Wojciech Soporek
Cykl: Przygody Dirka Pitta (tom 3) | Seria: Sensacja
Wydawnictwo: Amber
Iceberg

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem Północy Atlantyk. Radziecki supernowoczesny okręt szpiegowski znika nagle z radarów. Pół roku później amerykański patrol Straży Wybrzeża dostrzega dryfującą górę lodową, a w niej zarys uwięzionego statku... Dirk Pitt musi wszelką cenę musi dotrzeć do wnętrza okrętu i do jego niezwykłego ładunku. Ma jednak rywala: tajemniczą...

Słynny bestseller Wielkiego Mistrza Przygody z Dirkiem Pittem

Dirk Pitt musi wszelką cenę musi dotrzeć do wnętrza okrętu i do jego niezwykłego ładunku. Ma jednak rywala: tajemniczą korporację, która nie cofnie się przed niczym...

źródło opisu: http://www.amber.sm.pl/ksiazka/313/lodowa-pu%C5%82apka

gwiazdka | 2015-07-15
Na półkach: Rok 2015, Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2015

„Lodowa pułapka" jest jakby troszkę słabsza od poprzednich części. Tajemnica, która była siłą napędowa książki nie pogrążała mnie w ciekawości, więc nie pochłaniałam kolejnych stron, żeby dowiedzieć się, co dalej. Czytało się nadal przyjemnie, ale kilka powtórzeń z pierwszej i drugiej części jakoś zmniejszało tę przyjemność. Poza tym wydaje mi się, że Lodowa pułapka pozbawiona była zabawnych momentów, za to epilog zaskoczył mnie niesamowicie. Oceniam niżej o jedną gwiazdkę, bo część wydała mi się słabsza, możliwe jednak, że to moje subiektywne odczucie, nie lubię nawet w opisach zimy, a tu Islandia, a na początku nawet lodowce, na ocieplenie nie pomogło nawet przeniesienie końcówki na południe USA.

Moja pierwsza książka Cusslera. Książka ciekawa, ale nie jest jakaś rewelacyjna. Dla żadnych przygód dla odprężenia idealna, dla tych, co szukają czegoś wybitnego to nie tędy droga :)

wiejskifilozof | 2014-06-03

Tak zaczyna się wielka przygoda z przygodami Dirka Pitta.
Książka nawet dobra,sporo się dzieje.Dobrze opisana Islandia.Autor,nie nudzi ( no może czasami),ale czyta się w miarę lekko.
Książka to początek kariery literackiej Cusslera więc troszkę jest inna niż pozostałe.
Myślę,że każdy fan tych powieści powinien ją przeczytać.

Koala | 2013-05-30

Jedna z najlepszych powieści Cusslera.

olympique | 2016-11-02
Przeczytana: 02 listopada 2016

Jak zwykle Cussler mnie nie zawiódł. Tym razem akcja dzieje się w zimnej Islandii ale Dirk Pitt rozgrzewa nawet lodowce. Wartka akcja, tym razem bez romansowania głównego bohatera i czyta się szybko i sprawnie.
Polecam.

Agatka | 2013-06-02

Ciekawa przygoda, na jeden, dwa wieczory.

alamak99 | 2016-03-23
Przeczytana: 03 grudnia 2015

Jedna z pierwszych powieści Cusslera nie odbiega od tego do czego nas autor przyzwyczaił.
Akcja, Przygoda - oczywiście wszystko z przymrużeniem oka jak u Bonda. Typowy relaks po codzienności. Dirk Piit, przystojny, wysportowany, bogaty, pewny siebie po raz kolejny sam stawia czoło wyrafinowanym przestępcom, zakończenia oczywiście nie trudno sie domyśleć.

MONIA | 2015-08-03

Dobra, lekka powieść sensacyjna.

Meszuge | 2014-02-11
Przeczytana: 22 listopada 2009

Przeczytałem pewnie ze trzydzieści książek Cusslera, ale właściwie chyba tylko z rozpędu i sentymentu. Pierwszymi, wydanymi w Polsce, byłem zachwycony. Zachwytu starczyło mi na sześć, może siedem tytułów. „Lodowa pułapka” do nich nie należy. Chociaż gdybym to ją czytał, jako pierwszą, to kto wie?

Kolejny raz Dirk Pitt – przystojny, młody, elegancki, bogaty, wykształcony, sprytny, pewny siebie, przebiegły, silny, sprawny (jak Rambo), inteligentny… – dyrektor do zadań specjalnych w Agencji Morskiej i Podwodnej NUMA, stawia czoło wyrafinowanym przestępcom, którzy znowu w niezwykle pokrętny sposób próbują zawładnąć światem.

Akcja dzieje się we wnętrzu góry lodowej, w Islandii i w Disneylandzie. I… albo zmieniły się moje kryteria oceny, albo powieści Cusslera są faktycznie coraz bardziej naiwne.

Maga66 | 2013-04-08

Świetna trzymająca w napięciu książka. Sensacja, horror, suspens, karkołomne ucieczki niesamowita historia. Przeczytałam kilka razy :)