Książka Roku 2018
siannve

Nagle chłopak przypomniał sobie o starej lampie. Wydobył ją z kieszeni i potarł, żeby zobaczyć, czy uda mu się ją zapalić. Tego, co stało się po chwili, zupełnie się nie spodziewał!
Klasyczne dziecięce opowieści z niezwykłymi ilustracjami znanej włoskiej rysowniczki Franceski Rossi, które pomogą dzieciom przenieść się do krainy wyobraźni.

źródło opisu: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/489638/

źródło okładki: http://www.wydawnictwoolesiejuk.pl/wyniki-wyszukiwania/489638/

Monika | 2016-03-13
Przeczytana: 11 marca 2016

Po lekturze książki "Piotruś Pan" wydawnictwa Olesiejuk, podchodziłam do kolejnej książki spod szyldu tego wydawnictwa bez wygórowanych oczekiwań. "Aladyn" okazał się jednak lekturą ciekawą, nieprzewidywalną i łatwą w odbiorze dla najmłodszych.
Na pewno wielkim atutem tej serii są ilustracje i przyznam szczerze, że głównie dlatego skusiłam się na zakup kilku baśni. Jednak przyznaję również, że nie każda opowieść serii jest godna polecenia.

emik84 | 2016-02-21

Aladyn jest ciekawym świata młodym chłopcem. Zamiast pracować całe dnie spędza na przechadzkach po mieście, podczas których towarzyszy mu małpka Abu. Pewnego razu na swej drodze spotyka czarnoksiężnika, który w zamian za bogactwa prosi go o wyświadczenie przysługi. Aladyn ma wejść do jaskini i przynieść z niej magiczną lampę. Chłopak zgada się gdyż w owej jaskini czekają na niego również klejnoty, którymi do woli będzie mógł wypchać swoje kieszenie. Niestety Aladynowi nie udaje się wydostać z jaskini, wyjście zamyka się i zostaje w niej uwięziony. Wówczas przypomina sobie o lampie o którą prosił go czarnoksiężnik i pociera jej ścianę aby przyjrzeć się bliżej przedmiotowi. Wówczas przed jego oczami pojawia się potężny Dżin, który jest gotów spełnić każde życzenie młodzieńca. Aladyn wraca do domu. Gdy przypadkiem spotyka księżniczkę Dżasminę zakochuje się w niej bez pamięci. Postanawia poślubić dziewczynę i prosi Dżina o pomoc...

Moje dzieci były wręcz oczarowane lekturą. Opowieść...

Justyna_78 | 2016-08-02
Przeczytana: 01 sierpnia 2016

Przeciętna, dobro zwycięża, zło przegrywa.

marcel | 2019-02-08
Na półkach: 2019, Posiadam, Przeczytane