Kronika wsi Pruszcz w powiecie Gdańskie Wyżyny

Tłumaczenie: Marek Kozłow
Wydawnictwo: Maszoperia Literacka
Chronik des Dorfes Praust Kreis Danziger Höhe
victoria

Zbiór artykułów publikowanych pod tytułem "Z dni minionych" w "Wiadomościach dla Pruszcza, Oruni i okolic", opracowanych na podstawie źródeł urzędowych przez wójta gminy w Pruszczu Wilhelma Hoffmanna. Wilhelm Hoffman był z zawodu kupcem, a nie historykiem. W 1908r. wybrano go wójtem gminy wiejskiej Pruszcz, trzy lata później został nim ponownie na kadencję, która upływała dopiero w roku 1920....

Wilhelm Hoffman był z zawodu kupcem, a nie historykiem. W 1908r. wybrano go wójtem gminy wiejskiej Pruszcz, trzy lata później został nim ponownie na kadencję, która upływała dopiero w roku 1920. Jako handlowiec i urzędnik charakteryzował się on dużą skrupulatnością w zbieraniu informacji o przeszłości. Pamiętać jednak wypada, że choć Kronika... poszerza naszą wiedzę o przeszłości, to nie powinna zastępować podręcznika do historii, a jedynie go uzupełniać.

źródło opisu: Maszoperia Literacka

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!