Ela i Olek bawią się

Wydawnictwo: Zakamarki
7 (2 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Ela i Olek bawią się przez cały rok wiosną, latem, jesienią i zimą, i to nie tylko zabawkami. Bo przecież tak fajnie jest skakać po szeleszczących jesiennych liściach albo ulepić bałwana! Ela i O

lew_kanapowy | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Cztery niewielkie, kartonowe książeczki, z serii o Eli i Olku to nasz obowiązkowy punkt programu podczas prawie każdego czytania. To proste historyjki o codziennych czynnościach wykonywanych przez sympatyczne rodzeństwo.

Zazwyczaj na jednej stronie przedstawiony został przedmiot – piłka, szalik, wózek dla lalek, motylki do pływania, czy buciki – na drugiej natomiast widzimy owy przedmiot w użyciu, czyli dzieci bawiące się wózkiem, z szalikiem na szyi, czy grające w piłkę wśród liści. To dla nas genialne rozwiązanie, bo chociaż Majka jeszcze nie mówi, to z chęcią poznaje nowe słowa i naprawdę dużo już kojarzy. Dlatego po pokazaniu przedmiotu, zapytana: „Gdzie jest piłeczka?” jest w stanie wskazać ją na wszystkich kolejnych obrazkach. Świetna pomoc przy nauce mówienia i poznawaniu świata. Poza samymi słowami dziecko uczy się też pór roku i czynności, które można o danej porze wykonywać. Ta seria jest również bardzo ładnym przykładem zgodnego spędzania czasu razem z rodzeństwem...

dzierzba | 2017-02-03
Przeczytana: 03 lutego 2017