Zasłyszane w zakrystii. Anegdoty kościelne

Wydawnictwo: Dom Wydawniczy Rafael
religia
Ursa

Prawdziwy chrześcijanin to człowiek radosny, bo wie, że Bóg jest zawsze blisko. Niekiedy jest to radość wewnętrzna - duchowa, ale gdy robi się naprawdę wesoło to szczery uśmiech na twarzy wybucha, czy chcemy tego, czy nie. Prezentujemy zbiór przezabawnych anegdot, ukazujących naszych, kapłanów, pasterzy, ojców duchowych w chwilach, w których radosny śmiech był najlepszym, a czasem jedynym rozwiązaniem sytuacji. Niejednokrotnie Święci kościoła sami inicjowali i uczestniczyli w wesołych zdarzeniach, co jeszcze bardziej przybliżało ich do każdego z nas. Ale jako to bywa w wielu krotochwilach kryje się refleksja i mądrość, tym łatwiejsza do przyjęcia, że podana z lekkością, na wesoło.

źródło opisu: Wydawnictwo Rafael

źródło okładki: Wydawnictwo Rafael

M-E | 2018-05-08
Na półkach: Przeczytane, Legimi, 2018
Przeczytana: 08 maja 2018

W ciągu 2 dni zakończyłem czytać trzy książki (ot, czytałem równolegle).
Jako trzecią opisuję właśnie "Zasłyszane w zakrystii..." - najkrótszą z tej trójki.

Jak to zwykle bywa, niektóre anegdoty zawarte tej książce już miałem okazję słyszeć/czytać, inne zaś były dla mnie nowe (chociaż czasami i leciwe).
Styl całości jest wielkim plusem, czasami zdarzyło mi się konkretnie zaśmiać.
Podobała mi się redakcja - anegdoty nie były wrzucone "jak leci" (o co w takich zbiorkach łatwo), lecz istniał pewien klucz (osoba, tematyka) - przez to dobrze się czytało.

Polecam.