Ela i Olek jeżdżą

Wydawnictwo: Zakamarki
7 (3 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny

Jeżdżenie to wielka frajda. Jeździć można trzykołowym rowerkiem, wózkiem, autem, a zjeżdżać na zjeżdżalni i na sankach. Na łódce się pływa, ale to też niezła jazda! Ela i Olek bawią się wyśmienicie.

lew_kanapowy | 2017-04-21
Na półkach: Przeczytane, Bajki Majki
Przeczytana: 21 kwietnia 2017

Cztery niewielkie, kartonowe książeczki, z serii o Eli i Olku to nasz obowiązkowy punkt programu podczas prawie każdego czytania. To proste historyjki o codziennych czynnościach wykonywanych przez sympatyczne rodzeństwo.

Zazwyczaj na jednej stronie przedstawiony został przedmiot – piłka, szalik, wózek dla lalek, motylki do pływania, czy buciki – na drugiej natomiast widzimy owy przedmiot w użyciu, czyli dzieci bawiące się wózkiem, z szalikiem na szyi, czy grające w piłkę wśród liści. To dla nas genialne rozwiązanie, bo chociaż Majka jeszcze nie mówi, to z chęcią poznaje nowe słowa i naprawdę dużo już kojarzy. Dlatego po pokazaniu przedmiotu, zapytana: „Gdzie jest piłeczka?” jest w stanie wskazać ją na wszystkich kolejnych obrazkach. Świetna pomoc przy nauce mówienia i poznawaniu świata. Poza samymi słowami dziecko uczy się też pór roku i czynności, które można o danej porze wykonywać. Ta seria jest również bardzo ładnym przykładem zgodnego spędzania czasu razem z rodzeństwem...

Aghama | 2015-10-08
Na półkach: Przeczytane, 2015