Niezniszczalne. Prawdziwe opowieści przedsiębiorczych kobiet, czyli czego uczy nas porażka.

Wydawnictwo: Poradnia K
WeroCholero

11 wywiadów z kobietami, które odważyły się podjąć ryzyko prowadzenia własnej firmy. Nie są to bizneswoman z korporacyjną karierą. To dziewczyny i kobiety tak ie jak my. Wszystkie je łączy jedno – przedsiębiorczość. Młodsze i starsze, działają w nowych technologiach albo w tradycyjnych dziedzinach, pochodzą z metropolii i małych miasteczek, mają przedsiębiorczość w genach lub pierwsze w...

Młodsze i starsze, działają w nowych technologiach albo w tradycyjnych dziedzinach, pochodzą z metropolii i małych miasteczek, mają przedsiębiorczość w genach lub pierwsze w rodzinie poszły „na swoje”, są bogate z domu, albo zaczynały z kilkoma groszami – niezależnie od drogi życiowej i osobistej historii, wszystkie bohaterki dokonały tego samego wyboru – założyły własny biznes. Podjęły wyzwanie i mu sprostały, choć – i o tym jest ta książka – nie zawsze było im łatwo.

źródło opisu: poradniak.pl

źródło okładki: poradniak.pl

Mimimimi | 2018-07-23
Przeczytana: 20 lipca 2018

Osobom, które zastanawiają się nad założeniem firmy polecam tę książkę bez zasatanowienia!
Jeżeli nie planujesz założenia firmy, również polecam, można z tej książki wyciągnąć dobre lekcje dla siebie ;) .

11 kobiet, każda z nich z inną historią, losy każdej z nich przebiegały różnie, ale wszystkie łączy fakt, że mimo "porażek" ( to słowo w cudzysłowie, po przeczytaniu książki będzie wiadomo dlaczego), zrobiły coś, z czego mogą być dumne.

ilo99 | 2018-03-06
Na półkach: Przeczytane, Polecane

Bardzo ciekawa książka. Ukazująca różnorodne sylwetki polskich business women. Są te, które szły od sukcesu do sukcesu, są takie, których dobrze prosperujące firmy są wynikiem kilku niepowodzeń, są takie, które swoje przedsiębiorstwa sprzedały, aby móc choć przez chwilę odetchnąć. Dobrze się ją czyta, napisana jest żywym językiem. Rozmowy toczą się wartko, a przez to że ich bohaterki są różne, to czytelnik się nie nudzi. Co więcej możliwe, iż lektura natchnie go, by zająć się własnym biznesem, rozkręcić jakiś interes, może nawet z powodzeniem. Polecam.

Małgorzata Kalisiak | 2016-07-11
Przeczytana: czerwiec 2016

Książka napisana w formie wywiadów, dzięki czemu nie mamy wrażenia że czytamy hymn pochwalny. Ciekawy dobór bohaterek - każda inna - inne korzenie, historia, rodzaj biznesu. Czytając książkę miałam wrażenie że bohaterki są szczere i nie kokietują czytelnika. Nie zniechęcają ani nie zachęcają do założenia firmy - raczej dają wskazówki którędy dojść do otwartej furtki. Chętnie przeczytam kolejna część jeśli Autorka zdecyduje się ją napisać :)

Linka | 2016-01-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Książka o silnych kobietach z charakterem, które zdecydowanie wiedzą czego chcą. Mających odwagę wziąć swoje życie we własne ręce i zrobić coś z niczego. Książka dla tych, którzy planują rozwój własnej działalności. I choć w zapowiedzi określono, iż jest to książka o porażkach i o tym jak sobie z nimi radzą doświadczone kobiety sukcesu to tak naprawdę ja w tej książce zauważam siłę i osobisty sukces każdej z bohaterek. Przeprowadzone wywiady uświadamiają czytelnikowi jak wiele trudu i determinacji trzeba by spełniać marzenia. Jak wiele razy właściciel własnego przedsiębiorstwa musi zacisnąć zęby i podnosić się po każdym upadku. Z jednej strony książka fascynująca i wzbudzająca poniekąd zazdrość co do odniesionych sukcesów, a z drugiej przerażająca, gdyż tak wiele razy człowiek jest wystawiany na próby czasu, otoczenia i ekonomii.

Podziwiam każdą z rozmówczyń Pani Katarzyny, choć nie wszystkie wzbudziły moją sympatię. Niektóre z nich rozwinęły firmy w dziedzinach, o których nigdy...