technika
Marek

Budowa Magistrali Węglowej była nie tylko wybitnym przedsięwzięciem polskich kolei, ale również największą inwestycją logistyczną w okresie II Rzeczpospolitej Polskiej. Znaczenie magistrali było ogromne, nie tylko w dziedzinie gospodarczej, ale również politycznej, społecznej czy nawet militarnej. W istotny sposób wpłynęła na życie dopiero co odrodzonego państwa polskiego. Do dzisiaj pozostaje jedną z najważniejszych w ruchu towarowym linii kolejowej w naszym kraju. Nareszcie doczekała się odrębnej monografii – nie tylko bardzo dobrze napisanej – ale również wydanej na bardzo wysokim poziomie graficznym z rewelacyjnym materiałem ilustracyjnym wewnątrz.

Poza częścią typowo historyczną książka zawiera również współczesne opracowanie turystyczne dotyczące tego co można ciekawego zobaczyć w miejscowościach przez które przebiega Magistrala.

Książka będzie się podobać każdemu miłośnikowi kolei!

źródło opisu: www.eurosprinter.com.pl

źródło okładki: www.eurosprinter.com.pl