Ewangelia 2016. Droga, Prawda i Życie.

Wydawnictwo: Święty Paweł
religia
Gosia

Znane i uznane rozważania Słowa Bożego na każdy dzień Ewangelia 2016. Niezwykle cenna pomoc dla wszystkich, którzy pragną uczynić Słowo Boga codziennym i nieodłącznym towarzyszem swojego życia. Słowo na każdy dzień dane nam przez Boga w Kościele to codzienna porcja pokarmu potrzebnego w drodze do nieba, bo przecież "nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszystkim, co pochodzi z ust Pana" (Pwt...

Słowo na każdy dzień dane nam przez Boga w Kościele to codzienna porcja pokarmu potrzebnego w drodze do nieba, bo przecież "nie samym chlebem żyje człowiek, ale wszystkim, co pochodzi z ust Pana" (Pwt 8,3).

Kolejny rok do rąk czytelników trafia ta mała, poręczna książeczka z Ewangelią na każdy dzień 2016 roku, krótkim rozważaniem i modlitwą dostosowana do czytań z dnia.

Publikacja ta zawiera wprowadzenie - metodę modlitwy Słowem Bożym, korzystać z niej mogą więc osoby doświadczone w lekturze Pisma Świętego, jak również Ci, którzy dopiero odkrywają świat Biblii.

Nowością od 2015 jest dodatek zawierający najbardziej popularne modlitwy i nabożeństwa, książeczka może więc pełnić dodatkowo funkcję modlitewnika.

źródło opisu: http://e-religijne.pl/pl/p/Ewangelia-2016.-Droga,-...(?)

źródło okładki: http://www.edycja.pl/produkty/biblia-i-biblistyka/...»

Kasia | 2018-01-03
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Ostatnia, 76. pozycja przeczytana przeze mnie w 2016 roku w ramach akcji 52 Book Challenge.
Ta niepozorna, niewielkich rozmiarów książeczka dodawała mi sił każdego dnia. Pomagała zbliżać się do doskonałości. Stanowiła codzienną dawkę motywacji, inspiracji i wsparcia.

Mt 6, 7-15: "Kiedy prosimy naprawdę jak dzieci Boże, to nasza modlitwa spełnia swoje posłannictwo."
Mt 5, 20-26: "Dobre postępowanie to stałe wewnętrzne nastawienie na dobro, nie jedynie zewnętrzny formalizm. Gniew ma tendencję narastać i rozwijać się w sercu człowieka. Przechodzi on w nienawiść, która jest uśmierceniem bliźniego."
J 8, 12-20: "Światło jest ściśle związane z życiem, a ciemność ze śmiercią. Człowiek żyjący w świetle wie, skąd jest i dokąd dąży."
Mk 10, 17-27: "Sprzedaż, którą zaleca Jezus, ma się dokonać nade wszystko w sercu. Sprzedać i oddać wszystko, co sprawia, że wciąż pojawia się smutek na twarzy."
Mk 12, 28-34: "Pierwsza, czyli najważniejsza jest miłość. Reszta przykazań stanowi dobry...

Piotr W | 2016-12-31
Przeczytana: 31 grudnia 2016

Oto moje paliwo napędowe, po jednej łyżeczce na każdy dzień aż do Sylwestra i dodam to samo co przed rokiem: Bez względu na to jaką religię wyznajesz, wszystkie mają cechę wspólną: Każda zmiana na lepsze zaczyna się od zmiany samego siebie :-) POLECAM. Duchu Święty napełnij mnie :-)