Poznaję dźwięki. Pojazdy

Seria: Poznaję dźwięki
Wydawnictwo: Yoyo Books
7 (1 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
siannve

Seria pięknie zilustrowanych książeczek kartonowych z wbudowanym na każdej stronie modułem dźwiękowym. Dzięki tym pięknie zilustrowanym książeczkom dzieci poznają instrumenty, dzikie zwierzęta, mieszkańców gospodarstwa i różne pojazdy oraz dźwięki, które one wydają.

źródło opisu: http://www.empik.com/

źródło okładki: http://www.empik.com/

madlain | 2018-12-31

Swego czasu Bach i Vivaldi był słyszany w naszym mieszkaniu często, a to za sprawą tych wspaniałych książeczek z serii „Poznaję dźwięki”. W grubych, kartonowych stronach poukrywane są przyciski, które uruchamiają, w zależności od tematu książki, fragmenty utworów poważanych kompozytorów lub dźwięki wydawane przez instrumenty bądź pojazdy. Książeczki są solidne, ładne (te o kompozytorach ilustrowane przez zdecydowanie lepszych grafików) i pomysłowe – przybliżają maluchowi świat dźwięków i łączą je z obrazem.

Moim zdaniem system uruchamiania melodii został trochę nieprzemyślany. Przyciski poukrywane są w kartonowych stronach, miejsce uruchomienia zaznaczone jest nutką. Nacisnąć ukryty przycisk jest jednak bardzo trudno, wymaga to użycia siły. Ja mam z tym problem, nie mówiąc już o moim rocznym synku. Chyba lepiej sprawdziłby się standardowy panel z przyciskami zamontowany na jednej ze stron. Szkoda też, że książeczki mają mało, raptem 14 stron, co daje tylko 6 dźwięków. I szkoda, że...