10 (2 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
bajki
Indianka

Książeczka pn. "Bajki Króla Maciusia Pieszego" powstała w ramach projektu ON, TY I JA NA TEJ SAMEJ DRODZE- III EDYCJA realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Gołdapi oraz Komendę Powiatową Policji w Gołdapi. Pierwszym etapem powstania książeczki był konkurs literacki skierowany do osób dorosłych pn.: „Bajki Króla Maciusia Pieszego”, który wyłonił sześciu laureatów najpiękniejszych bajek: 1...

1 miejsce – Bezpieczna bajeczka – BARBARA BESTER
2 miejsce – Matylda – zebra z Afryki – IZABELA MICHTA
3 miejsce – W królestwie poziomek- MARIA KRAJEWSKA
Wyróżnienia:
– Karambol – ANNA PILISZEWSKA
– Jak Kacper chciał zostać policjantem – MARIA KRAJEWSKA
– Bajka o Misiu Odblasku – ELŻBIETA LEŚNIEWSKA

Tematem bajek było prawidłowe zachowanie na drodze, zasady bezpiecznego poruszania się po drodze lub okazywanie wzajemnej życzliwości użytkowników dróg w oparciu o przestrzeganie prawa ruchu drogowego itd.

Drugim etapem powstania książeczki był konkurs plastyczny pn.: „Bajki Króla Maciusia Pieszego”. Był on skierowany do dzieci z klas I-VI szkół podstawowych z terenu powiatu gołdapskiego. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie ilustracji do jednej z sześciu bajek. Komisja konkursowa wybrała 18 prac (po trzy prace plastyczne do każdej z bajek), które zostały zamieszczone w książeczce.

Przy poszczególnych bajkach zostały zamieszczone prace plastyczne następujących osób:

„Bajka o misiu odblasku” – Klasa 1

„Jak Kacper chciał zostać policjantem” – Klasa 5

Kacper Drożdżal – SP Nr 1 w Gołdapi
Sandra Borowik – SP w Galwieciach
Joanna Trocka – SP w Galwieciach

„Matylda – zebra z Afryki”

Gabriela Kraczaj – SP w Dubeninkach
Agata Borawska – SP w Dubeninkach
Aleksandra Kibitlewska – SP w Pogorzeli

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: Źródło własne

Indianka | 2015-12-31
Przeczytana: grudzień 2015

Bajki dla dzieci opowiadające o właściwym zachowaniu na drodze, wybrane do publikacji w konkursie pod tym samym tytułem. Jedna z nich jest mojego autorstwa. Napisane z poczuciem humoru, ciekawe i pouczające. Polecam!

Łukasz Michta | 2016-01-16

Zbiór bajek edukacyjnych dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Polecam bajkę "Matylda - zebra z afryki", w której tytułowa zebra przyjechawszy do miasta zmaga się z nowo poznanymi zasadami ruchu drogowego. Bajeczka napisana w zabawny sposób i na pewno przykuje waszą uwagę!

Niezapominajka | 2016-01-01