Helsreach
Watcher

Gdy świat Armageddon zostaje zaatakowany przez orki, Czarni Templariusze, zakon Kosmicznych Marines, znajduje się pośród tych, którzy stają do walki. Kapelan Grimaldus i grupa Czarnych Templariuszy otrzymują zadanie obrony kopca Helsreach przed najeźdźcami xenos. W miarę, jak siły orków rosną, a zastęp Kosmicznych Marines topnieje, Grimaldus staje w obliczu wyczerpującej wojny toczonej w płonącym mieście. Czarni Templariusze zamierzają drogo sprzedać swe życie, ale czy wytrwają do czasu przybycia posiłków, czy też ich poświęcenie będzie daremne?

źródło opisu: https://copcorp.pl/

źródło okładki: https://copcorp.pl/

Raakiz | 2018-05-20
Przeczytana: 20 maja 2018

Trzecia książka od Copernicus Corporation, którą czytam, znów literówki, chociaż tym razem już niewiele, ale dodatkowo problemy z interpunkcją. Poza tymi szczegółami jest to rewelacyjna książka, którą gorąco polecam.

Malekin1983 | 2018-04-05
Przeczytana: 05 kwietnia 2018

Moim skromnym zdaniem najlepsza książka serii.Bitwy pokazane niemal we wszystkich aspektach, świetnie opisane Tytany, w końcu w miarę ludzki głównym bohater (Ludzki jak na kosmicznego marine). Kawał dobrej fantastyki.

Vae | 2018-03-14
Przeczytana: 28 lutego 2018

Bardzo dobrze napisana powieść z uniwersum Warhammera 40K

Marcin | 2017-10-16
Przeczytana: 16 października 2017

Tym razem do bitwy u boku Zakonu Czarnych Templariuszy. Setka z nich na czele z kapelanem Grimaldusem ląduje na planecie Armageddon i ma walczyć o obronę tego świata przed inwazją orków. Do obrony dostają tytułowy kopiec-miasto Helsreach. Grimaldus od początku ma dziwne przeczucie, że na tej planecie zginie. Mamy tutaj przedstawioną walkę trochę z innej perspektywy gdyż nagle okazuje się, że nawet Astrates mają wątpliwości co do celowości swoich działań. Templariusze są bowiem zakonem który walczy w ataku i do końca nie zwracając uwagi na straty w ludności czy we wspierających go jednostkach. Tutaj jednak zmuszeni są do obrony miasta i współpracy nie tylko z oddziałami imperialnymi ale także z adeptami mechanicum i ich tytanami. I tu mamy przynajmniej dla mnie nowy punkt widzenia gdyż część walk obserwujemy z perspektywy dowódców Tytanów i ich obsługi. Fajnym kontrapunktem jest także pojawienie się w mieście na krótko oddziału Astates z legionu Salamander którzy mają priorytety...