Tajemnice historii. Niewyjaśnione zagadki wszech czasów

Tłumaczenie: Krzysztof Kietzman
Wydawnictwo: Firma Księgarska Olesiejuk
Mysteries in History
Ursa

Na naszej planecie aż roi się od tajemnic, niesamowitych opowieści i niewyjaśnionych zjawisk. Poczyniono wiele starań, by poznać prawdę kryjącą się za mitami, legendami i podaniami. Pomimo długoletnich badań wiele pytań po dziś dzień pozostaje bez odpowiedzi. Odkryj niezwykłą cywilizację Inków, zapoznaj się z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie z...

Odkryj niezwykłą cywilizację Inków, zapoznaj się z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie z Roswell, prześledź niewyjaśnione wątki z czasów II wojny światowej, poznaj tez procesy weryfikacji cudownych uzdrowień i przekonaj się, że świat, w którym przyszło nam żyć, nadal kryje wiele tajemnic.

źródło opisu: http://www.olesiejuk.pl

źródło okładki: http://www.olesiejuk.pl

Edyta | 2018-10-10
Przeczytana: 09 października 2018

Książka od razu przykuła moją uwagę. Najpierw tytułem. Uwielbiam wszelkiego rodzaju tajemnice. Uwielbiam historię. A tu „Tajemnice historii”. Przerzuciłam na szybkiego parę stron i stwierdziłam, że zdecydowanie zabieram ją ze sobą do domu. Tym bardziej, że opis książki przemówił do mnie bardzo sugestywnie. A brzmiał on tak:
„Na naszej planecie aż roi się od tajemnic, niesamowitych opowieści
z rękopisami z Qumran, poznaj tajemnicę wolnomularzy, dowiedz się o incydencie
z Roswell, prześledź niewyjaśnione wątki z czasów II wojny światowej, poznaj też procesy weryfikacji cudownych uzdrowień i przekonaj się, że świat, w którym przyszło nam żyć, nadal kryje wiele tajemnic.”
Album jest naprawdę rewelacyjny. Piękne zdjęcia z opisami, dokładne...

Morte | 2018-01-16
Przeczytana: 16 stycznia 2018

Właściwie jak tylko zobaczyłem ten album na półce w Epiku ,powiedziałem sobie "BIERE!. Sam nie pamiętam ile dokładnie kosztował ,ale napewno warty był swojej ceny. Bogate ,ale to bogate jak pałac sułtana ilustracje i ryciny ,które aż chce się wyciąć z książki i wkleić do pamiętnika.
Z opisami jest już nieco słabiej. Nie są zbyt obszerne i każdy podjęty temat można rozwinąć ,ale raczej myślę ,że ta praca miała na celu zachęcić do badania podjętych tematów indywidulnie przez każdego czytelnika. Pojawiają się sporadycznie błędy t.j. literówki i inne tego typu i tylko dlatego ,że takich felerów jest więcej niz jeden stawiam 9 na 10.

Dominik | 2017-09-19

Całkiem zgrabna książeczka. Jako bogato ilustrowany album wypada bardzo dobrze; sporo w nim podstawowych informacji o rozmaitych stowarzyszeniach/kulturach/budowlach/incydentach które na stałe zakorzeniły się w historii ludzkości. Od piramid Majów aż po Trójkąt Bermudzki i UFO. Każdy miłośnik historii i tajemnic znajdzie w niej coś dla siebie, choć co bardziej wnikliwe osoby mogą czuć pewien niedosyt.