Zombie survival

Tłumaczenie: Leszek Erenfeicht
Wydawnictwo: Red Horse
Zombie Survival Guide: Complete Protection from the Living Dead

"Zombie survival" to praktyczny podręcznik obrony przed atakiem żywych trupów. Nie szafuj lekkomyślnie swoim najdroższym skarbem – życiem. Ten poradnik stanowi klucz do przetrwania ataku żywych trupów, które mogą już teraz czyhać na ciebie – korzystając z twojej niewiedzy. „Zombie survival” zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć o obronie na wypadek takiego starcia, sprawdzone porady...

"Zombie survival" to praktyczny podręcznik obrony przed atakiem żywych trupów.
„Zombie survival” zawiera wszystko, co powinieneś wiedzieć o obronie na wypadek takiego starcia, sprawdzone porady zapewniające bezpieczeństwo tobie i twoim najbliższym. Ta książka może wam uratować życie.
Powstaje z grobu, a ciało jego nieczyste domem czerwi. Bez życia w oczach, zimna jego skóra, serce mu w piersi nie bije. Jego dusza pusta i mroczna jak nocne niebo. Drwi z ostrzy, plwa na strzały żadnej szkody mu nie czyniące. Po kres wieczności błąka się po ziemi, wietrząc krew żywych i ucztując na kościach potępionych. Strzeżcie się żywej śmierci!

źródło okładki: Zdjęcie autorskie użytkownika Reminiscencja

Kubencjusz_Ziegler | 2018-10-19
Przeczytana: 19 października 2018

Poradnik przetrwania. Nic więcej, nic mniej. Przy lekkiej modyfikacji tekstu można z łatwością zastosować podane tu porady do innych, całkiem już realnych katastrof, które mogą się nam przydarzyć. Gdzie znaleźć schronienie, jak robić zapasy, jakiego transportu używać, jak zachować zdrowy umysł i ciało, jak się bronić w momentach kiedy zawodzi cywilizacja i musimy sobie radzić sami.

Fajnym zakończeniem są te krótkie opowiastki o atakach zombie na przełomie dziejów. Przez moment nawet poczułem jakby zdarzyły się one naprawdę.

Autor ma prawdziwy talent do pisania fikcji w takiej formie wspominek/wpisów w dzienniku, co widać bardzo dobrze w jego innej książce World War Z, którą serdecznie rekomenduję.

Warto być zawsze przygotowanym.

Ewa-Książkówka | 2013-09-03
Przeczytana: 03 września 2013

Myślisz, że wojny i klęski żywiołowe to najgorsze, co może się przytrafić ludzkości? Jeśli tak, to wiedz, że jesteś w ogromnym błędzie. To, co najgorsze, właśnie nadchodzi… Niektórzy już usłyszeli świszczący oddech zbliżającego się kataklizmu, przerażające jęki nowej ery tuliły ich do niespokojnego snu, a cuchnące ręce naznaczone rozkładem wciągały do brutalnej rzeczywistości nowego świata. Świata opanowanego przez zombie.

Max Brooks, będący autorem książki pt. „Zombie survival. Podręcznik technik obrony przed atakiem żywych trupów”, nie kreśli przed nami suchej wizji takiego świata, on mówi nam, jak przetrwać w rzeczywistości, w której żywe trupy są codziennością. Zombie nie są już jedynie produktem wybujałej fantazji i częścią scenariuszy filmowych z gatunku horroru – są mieszkańcami naszego globu, a my – ludzie – możemy spróbować przetrwać w ich sąsiedztwie albo dać się pożreć i zalegać w ich żołądkach, jako zepsute mięso.

Brooks nie twierdzi, że życie wśród nich to będzie...

Tytus | 2012-07-29

Świetna konwencja. Książkę czyta się niczym stary podręcznik do przedmiotu "przysposobienie obronne".

PinKee | 2011-06-13
Przeczytana: 02 czerwca 2011

Krótko: REWELACJA. Ta książka to kompletne kompendium na temat zasad postępowania w razie wybuchu epidemii zombizmu, nawet więcej - podaje również, jak należy się do niej zawczasu przygotować. Jeśli więc zastanawialiście się kiedyś czy pozostanie w miejskim mieszkaniu w czasie, gdy po ulicach grasują żywe trupy, jest dobrym rozwiązaniem, to lektura "Zombie survival" rozwieje wasze wątpliwości. Książka zawiera szczegółowe opisy strategii przetrwania: ucieczka z zagrożonego rejonu, środki transportu, niezbędne wyposażenie, sposoby fortyfikacji schronienia, opis poszczególnych typów terenu oraz jak należy się na nich zachowywać podczas ewakuacji, eliminacji zombie czy po prostu przetrwania.
Może i żywe trupy to tylko wymysł filmowych scenarzystów i reżyserów pokroju Johna Romero, ale przezorny zawsze ubezpieczony - przeczytaj "Zombie survival" i zwiększ swoje szanse na przeżycie :)

McRap1972 | 2014-11-26
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014, E-booki
Przeczytana: 25 listopada 2014

Jestem wielkim fanem "zombizmu" w każdej postaci. Niestety w literaturze ten temat sprawdza się gorzej niż w filmie. Niemniej nie poddaję się i sięgam po kolejne pozycje. Ta książka to bardziej ciekawostka niż literatura. Czyta się ją nawet dobrze. Trzeba jednak bardzo przymrużyć oko. Momentami "poradnik" wywołuje niepohamowany śmiech, a chyba nie o to chodziło autorowi.
W zasadzie można by o tym "poradniku" szybko zapomnieć, gdyby nie ostatni rozdział. Zawiera on, stylizowane na historyczne, opisy ataków zombie na przestrzeni dziejów. I to jest właśnie strzał w dziesiątkę. Czyta się to świetnie, z wypiekami na twarzy. Szkoda tylko, że tak nie wygląda cała książka.

Nyvx | 2014-07-22

Autor World War Z (książki o apokalipsie zombie) napisał też "Zombie Survival" - podręcznik, jak przeżyć podczas inwazji zombie.
Książka zaczyna się od niemal encyklopedycznego wyjaśnienia, skąd się zombie biorą, jakie są i dlaczego. Wszystko zostało napisane w taki sposób, że zombie wydają się rzeczyiście możliwe (ale nie jest to pisane językiem naukowym. Czyta się to przyjemnie, nie jest to po prostu encyklopedia).

W nastęonych rozdziałach są porady otyczące walki, wyboru swojej "fortecy", przeżycia, poruszania sie w terenie opanowanym przez zombie. Rozdziały te odnoszą się do trzech sytuacji - uciekamy przed apokalipsą, razem z grupą ludzi stawiamy czynny opór, czy wreszcie tworzymy nową cywilizację.

Na końcu są przykłady epidemi zobie z historii - a to w starożytnym Egipcie, a to gdzieś w Ameryce, a to jeszcze gdzieś indziej.

Książka jest naprawdę dobrze napisana - po jej przeczytaniu moja siostra zaczęła przy obiedzie wygłaszać wykłady, jak moglibyśmy ufortyfikować dom,...

Sabcia100 | 2013-02-19
Przeczytana: 15 lutego 2013

Ostatnio serial "The walking dead" wciągnął mnie do tego stopnia, że postanowiłam zabrać się za jakąś książkę o tematyce zombie. Trafiłam na "Zombie survival", czyli podręcznik o tym, jak przetrwać inwazję zombie.

Autor pisze w sposób bardzo przekonujący, jakby katastrofa zombie faktycznie nam groziła i co więcej - jakby już kiedyś nastąpiła, przedstawiając na końcu różne przykłady zombizmu w czasach bardzo odległych, ale i dzisiejszych. Autor dosyć dokładnie analizuje różne taktyki walki z zombie, bronie (ich zalety, wady) oraz radzi, czym kierować się w szukaniu schronienia, co koniecznie zabrać do plecaka oraz od czego zacząć po osiedleniu danego miejsca, by wystarczyło nam zapasów. Jednym słowem - wszystko to, co jest nam koniecznie potrzebne do przetrwania inwazji.

Plusem książki jest przyzwoite wyczerpanie tematu oraz od czasu do czasu pojawiający się ironiczny język, z ciętym żarcikiem. Minusem jest przedłużanie na siłę (byle jak najwięcej stron) poprzez ciągłe powtarzanie...

Bodzepor | 2013-12-15
Przeczytana: 2012 rok

Gdyby bohaterowie filmu Noc żywych trupów przeczytali ten poradnik, to z całą pewnością wszyscy by przeżyli.:P

Aduu | 2013-12-28

Rewelacja. Książka idealna dla fanów tematyki zombie. Autor bardzo fajnie opisuje przydatność różnych broni. Tych oczywistych i mniej.
Ostatnie strony z opisami ataków zombie były bardzo dopracowane i czułam jakbym czytała prawdziwe raporty. Bardzo polecam.

Fuzja | 2013-09-30

www.paradoks.net.pl | www.czytajzfantazja.blogspot.com

Mnogość wszelkiej maści poradników, począwszy od tych, które mają pomóc nam zostać mistrzem kuchni, skończywszy na tych, w których zawarte informacje mają nam uratować życie podczas kataklizmu jest onieśmielająca. Jednak ostatnimi czasy na rynku wydawniczym pojawiło się wznowienie jedynego w swoim rodzaju podręcznika technik obrony przed atakiem żywych trupów. Nazwa brzmi dla Was śmieszne, jednak żartem wcale nie jest! Wszak nigdy nie wiadomo, kiedy Matka Natura znudzi się obecnym stanem rzeczy i postanowi zgotować nam odpowiednik książkowego wirusa Solanum, który sprawi, że martwi zaczną grasować na ulicach miast.

Pierwsze wydanie książki Maxa Brooksa (znanego z napisania innej zombistycznej powieści World War Z) ukazało się w 2007 roku, szybko się sprzedało i od kilku lat bardzo ciężko było ją nabyć, dlatego wznowienie stanowi nie lada gratkę dla miłośników szerzącej się zombie zarazy. Dodatkowym atutem rzucającym się w...