I że ci nie odpuszczę

Cykl: Kalina w malinach (tom 1)
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Batalia

To miał być najpiękniejszy dzień w życiu Kaliny. Długa, biała suknia, ukochany mężczyzna u boku i uroczyste słowa „I nie opuszczę cię aż do śmierci”. Piękny sen pryska, kiedy przed ołtarzem okazuje się, że pan młody wkrótce zostanie tatusiem… dziecka innej kobiety. Kalina, mimo niespodzianki, postanawia wykorzystać jedyny prezent ślubny, jaki otrzymuje po przerwanej ceremonii – voucher do spa w zabytkowym dworku. Uzbrojona w walizkę fatałaszków i powieść o Bridget Jones wyrusza, by zakosztować luksusów i wyleczyć złamane serce…

Niedoszła panna młoda trafia do niezwykłego miejsca, gdzie brakuje wanny z hydromasażem i drogich kosmetyków, zaś urodę poprawia się kozim twarożkiem i kąpielami w mleku. Niespodziewany splot okoliczności sprawia, że Kalina pojawia się w dworku w zupełnie innym charakterze niż planowała, a to dopiero początek niespodzianek…

źródło opisu: http://czwartastrona.pl/i-ze-ci-nie-odpuszcze/

źródło okładki: http://czwartastrona.pl/i-ze-ci-nie-odpuszcze/

Sol | 2019-04-13

Lekka i pozytywna lektura do uśmiechu i odprężenia ;)
klimat lata i malutkiego miasteczka idealny na jesienne wieczory gdy już zaczynamy tęsknić za ciepełkiem. Bohaterkę nie wiadomo kiedy zaczyna się lubić i zdecydowanie chce się z nią zaprzyjaźnić. Kalina ma uroczy zwyczaj pakowania sie w najgorszą kabałę ale zarazem nie robi tego ordynarnie i na siłę.
Jest też fajny bohater, który jest zagadką i zadrą dla bohaterki. Dla nas mniej, bo Marka też nie da się nie polubić ;)

Polecam bardzo ;)
Aż chciałabym pojechać do Kamionkowego SPA ;)

Beata | 2018-01-20
Przeczytana: 20 stycznia 2018

Lekka i przyjemna powieść z wątkiem kryminalnym i dużą dawką humoru. Kalina to taka polska Bridget Jones - ma problemy z facetami, wiele zapału, jest otwarta na nowe wyzwania, a większość jej dobrych chęci brukuje piekło:) Historia oparta na klasycznej komedii omyłek. Mnóstwo charakterystycznych postaci i sytuacji daje możliwości wielu zabawnym gagom, śmiesznym scenom i słownym potyczkom.
Powieść rozweselająca i odprężająca.

Tysia19 | 2018-10-26
Przeczytana: 26 października 2018

Zainteresowałam się "I że ci nie odpuszczę" Joanny Szarańskiej, ponieważ spodobała mi się oprawa graficzna na stronie tytułowej - jest piękna. Następnie przeszłam do tylnej okładki i przeczytałam opis, który mnie zaintrygował i takim sposobem tę, a nie inną książkę przeczytałam.

W dniu ślubu dwudziestosiedmioletniej Kaliny, gdy stoi przed ołtarzem w długiej białej sukni, obok jej ukochany mężczyzna i uroczyste słowa "I nie opuszczę cię aż do śmierci". Piękny sen pryska, gdy na jaw wychodzi, że pan młody zostanie tatą dziecka innej kobiety. Kalina mimo przykrej niespodzianki postanawia zrealizować jedyny prezent, który jej pozostał po ceremonii ślubnej - pobyt w spa w zabytkowym dworku. Wyrusza, by zakosztować luksusów i wyleczyć złamane serce.

Książka jest połączeniem dwóch gatunków: kryminał i romans. Napisana w przezabawny sposób, niemożliwe jest aby nie zaśmiać się choć przez chwilkę. W świat powieści wcielamy się w Kalinę, to właśnie z nią przeżywamy liczne przygody. Wciąga...

CuriousSoul | 2016-11-19
Przeczytana: 19 listopada 2016

Zabawna, lekka i frywolna.

"I że Ci nie odpuszczę" czyta się z przyjemnością, z uśmiechem na ustach i z radością w duszy.
Uwaga, ta książka potrafi rozbawić i poprawić humor po ciężkim dniu w pracy! :)
Myślę, że nikt nie poczuje się wpuszczony w maliny po zakupie tej pozycji.

"Kalina w malinach" - czekam na kolejną część tej komedii!

Anka Markova | 2018-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2018

Ahahahaha, a to ci niespodzianka!
Myślałam sobie, że książki tego typu nie dla mnie, bo to głupawe historyjki, podszyte durnym humorkiem a tu pełne zdziwienie :)

Tak sobie myślę, że to chodzi o moment o tą chwilę, ten czas.

Właśnie taki moment, który decyduje o tym, że coś nam się w danej chwili podoba a coś już nie. Trafiła Pani Joanna do mojego serca i ubawiłam się po pachy.

Czy polecam? Jasne! Zawsze warto skorzystać z okazji do śmiechu, tym bardziej, że można to zrobić w odpowiednim momencie ;P

Kasia1101998 | 2016-04-12

Książka podobała mi się na 6 gwiazdek, ale żeby nie było, że jestem marudą, a poza tym mam dzisiaj dobry humor daję 7 gwiazdek. A co mi tam, raz się żyję.
W dwóch zdaniach streszczę opinię.
Więc tak fajna, lekka, no i oczywiście polska. Jak dla mnie za mało wciągająca, ale dzisiaj nie będę się czepiać :)

Agacha | 2017-04-03
Na półkach: Przeczytane, 2017, Legimi
Przeczytana: 02 kwietnia 2017

Czasem sięga się po książkę z banalnego powodu, np. ciekawa okładka. Potem można zerknąć na opinie innych czytelników i wreszcie zabrać się za lekturę. W przypadku tej pozycji, nie ma raczej ryzyka, że się rozczarujemy. Bardzo sympatyczna i zabawna historia na poprawę humoru.

Biblioteczka Rudej | 2016-03-02
Przeczytana: 02 marca 2016

Polecam książkę wszystkim, którym brakuje uśmiechu.Co chwila wybuchalam niepohamowanymi salwami.... rewelacja.Lubię książki, które doprowadzają mnie aż do łez (,tych od śmiechu oczywiście)

Książkowo_czyta | 2016-09-30
Przeczytana: 01 września 2016

Niniejsza powieść jest debiutem literackim Joanny Szarańskiej, a zarazem pierwszą częścią cyklu, który zatytułowany jest Kalina w malinach. Autorka rozsnuwa przed nami perypetie Kaliny, która w przededniu stanięcia na ślubnym kobiercu świętuje z przyjaciółkami i choć zaczyna nieco panikować stan ten tłumaczy sobie wyłącznie przedślubnym stresem. Niestety stojąc przed ołtarzem dowiaduje się, iż jej narzeczony Patryk okazał się wiarołomny i będzie ojcem, a przyszłą mamą będzie nie kto inny jak jedna z przyjaciółek Kaliny…
W ten oto sposób świat Kaliny w ułamku sekundy legnie w gruzach, w ułamku sekundy traci ona dwie najbliższe jej osoby.

Po pewnym czasie w wyniku lekkiego opóźnienia nasza bohaterka otrzymuje w prezencie ślubnym voucher do SPA o nietuzinkowej nazwie Kamienny Krąg, znajdującego się w Kamionkach.

Kalina dochodzi do wniosku, iż należy jej się rekompensata za poniesione straty moralno – emocjonalne, więc wyjazd do SPA jak najbardziej jej się należy. Nie odsyła więc...

Będąc w bibliotece zwróciłam szczególną uwagę na stojącą książkę okładka ciekawa, interesująca zainteresowała mnie,a opis powieści świetny.
Zdecydowałam się ją zabrać do domu i przeczytać, i moje wrażenia są bardzo pozytywne, dobre.
Styl pisarki lekki, przyjemny, napisała wspaniale tą książkę.
Urzekła mnie, rozbawiła do łez....historia opowiada o Kalinie, która przygotowuje się do swojego ślubu, miał być dla niej to najważniejszy, najpiękniejszy dzień w jej życiu.
Długa, biała suknia, ukochany, przystojny mężczyzna u boku Kaliny i uroczyste słowa "I, że nie opuszczę cię aż do śmierci""
Nagle ten cały piękny czar pryska,Kalina zostaje porzucona przed ołtarzem przez pana młodego, wkrótce on dowiaduję się, że zostanie tatusiem z inną kobietą będzie miał dziecko.
Kalina postanawia wykorzystać, jedyny prezent ślubny, który dostała podczas przerwanej ceremonii, chce wyjechać na wakacje, trafia do zabytkowego dworku.
Uzbrojona Kalina jest zabezpieczona z torbą fatałaszków, z książką o...