Wampir

Wydawnictwo: ENLITE
9788394190217
poezja
Przemek

"Wampir" to debiutancki tomik poezji Anny Krokosz – z wykształcenia geolog i menadżer, z zamiłowania poetka. Ta pierwsza książka cechuje się umiejętnością zamykania w słowach jej osobistych doświadczeń, opisywania spostrzeżeń i podawania świata w przystępnej formie. Autorka obserwuje życie i zastanawia się nad sensem ludzkich przeżyć w odniesieniu do różnych sytuacji. Czytając „Wampira”, można zauważyć sprawność w operowaniu środkami poezjotwórczymi. Poetka nie dystansuje się od świata przeżyć, odważnie wchodzi w obszar zjawisk egzystencjalnych i psychologicznych, aby za chwilę zrobić przerwę na prostotę i zwyczajność. Buntuje się przeciw rożnym zjawiskom, później poddaje się temu, co jest niezależne od nas. Tomik kończy się pytaniem, pełnym optymizmu i nadziei: czy starczy ciepła dla drugiego człowieka?… Każdy z nas tej nadziei potrzebuje.

Adam Zbrzeżny

źródło opisu: http://www.en-lite.pl/index.php/biezace-projekty/wampir/

źródło okładki: http://www.en-lite.pl/wp-content/uploads/2015/06/Untitled-1.jpg

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!