Dziedzictwo Bourne'a

Tłumaczenie: Jan Kraśko, Paweł Martin
Cykl: Jason Bourne (tom 4)
Wydawnictwo: Amber
The Bourne Legacy
Dziedzictwo, Bourne'a

Inne wydania

David Webb spokojny wykładowca na spokojnym uniwersytecie. Do dnia gdy kula snajpera chybia go o włos. Ten dzień oznacza dla Davida powrót do dawnej tożsamości Jasona Burne a, superagenta CIA, wyszkolonego w sztuce zabijania i przeżycia. znowu musi nie dać się zabić i odkryć, kto i dlaczego na niego poluje. Ale prawdę kryje ostatnie miejsce, do jakiego chciałby wrócić jego przeszłość.

charu | 2014-09-16

Nie przepadam za książkami gdzie więcej polityki niż akcji ale w tej jest tak jak powinno być. Ani za dużo ani za mało. Wciągająca.

monika | 2013-02-08
Na półkach: Przeczytane, Ebooki
Przeczytana: 08 lutego 2013

Tak jak większość czytelników podchodziłam do tej lektury bardzo ostrożnie i jak się okazało niepotrzebnie. Lustbader rzeczywiście dorównał Ludlumowi.

Sonny | 2014-05-19
Przeczytana: 19 maja 2014

Kolejna powieść, pierwsza Erica Van Lustbadera, o dalszych losach byłego agenta CIA Jasona Bourne'a. Z początku wydawała mi się fabuła zbyt oczywista, przewidywalna, a nawet przez moment banalna, ale potem akcja fajnie się rozkręciła, a nawet zaskoczyła. Polecam każdemu fanowi Jasona Bourne'a oraz każdemu kto lubi dobrą powieść sensacyjną.

| 2014-01-19
Przeczytana: 27 grudnia 2013

Nie przepadam za książkami gdzie więcej polityki niż akcji ale w tej jest tak jak powinno być. Ani za dużo ani za mało. Książka zdecydowanie wciągająca.

Ryan | 2014-12-09
Przeczytana: 2013 rok

Zrobili nawet ekranizacje jednak bez Matta nie ma szacha...

karola | 2012-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2012

Zaskakująco dobra.
Sądziłam, że nie dorówna mistrzowi Ludlumowi i długo się wstrzymywałam z lekturą. A jednak... w końcu sięgnęłam i się nie rozczarowałam. Dobra, wartka akcja.
Fajny kawał sensacji - świetny materiał na film.
Choć film - jak wiadomo powstał pod tym samym tytułem... jednak po obejrzeniu filmu i po lekturze książki, zastanawia mnie tylko jedno: jak można było stworzyć coś tak ZUPEŁNIE innego niż książka.

Przemek | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2012
Przeczytana: 15 grudnia 2012

Bałem się tej książki jak diabli.No,bo jak ktoś może próbować kontynuować słynną ,ludlumowską trylogię?Ku mojemu zdziweniu(i radości za razem) Lustbader podołał wyzwaniu.Jedynym defektem tej książki jest znikomy humor autora,ale da się to przeboleć ...

Marek | 2013-04-10
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Polecam. Ciekawa książka, dużo lepsza od ostatniej części R. Ludlum`a

Joker | 2016-03-05

Ostania część Trylogii Bourne'a licząca sobie 399 stron, napisana prostym językiem, co daje możliwość szybkiego jej "połknięcia". Szybki przebieg nie jest również bez znaczenia. Nie trzeba czytać wcześniejszych części aby w pełni delektować się tą pozycją literacką.

Profesor lingwistyki na uniwersytecie w Georgetown David Webb zostaje wrobiony w zabójstwo wysoko postawionego agenta CIA i swojego przyjaciela - Aleksandra Conklina. Aby odnaleźć sprawcę musi poddać się drugiej znacznie agresywnej osobowości, czyli Jamesa Bourne'a, który został wyszkolony przez Conklina na agenta do wyjątkowo trudnych operacji. James jest ścigany przez CIA, ale również swojego syna, który zostaje zwerbowany i opłacony przez Stiepana Spalko, który chce zgładzić przywódców państw na spotkaniu w Islandii bronią chemiczną. Ostatecznie zostaje zabity przez Bourne'a.

Książkę bardzo dobrze się czyta. Dzięki realistycznym opisom można poczuć się jak wyszkolony agent CIA do zadań specjalnych.

SurdelT | 2013-02-23
Przeczytana: 23 lutego 2013

Nie jest taka zła, ale autor chyba nie czytał poprzednich części...