Wspomnienia

Tłumaczenie: Waldemar Kuczyński
Wydawnictwo: Poltext
unia europejska

Jean Monnet – Honorowy Obywatel Europy - należy do grona najważniejszych postaci w historii Europy XX wieku. WSPOMNIENIA są pasjonującym freskiem historycznym przybliżającym polskiemu czytelnikowi zarówno jego postać, jak i historię integracji europejskiej. Jak pokazują sondaże, większość Polaków jest zadowolona z tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Czuje się w niej dobrze, ale czy dobrze...

jak i historię integracji europejskiej.

Jak pokazują sondaże, większość Polaków jest zadowolona z tego, że jesteśmy w Unii Europejskiej. Czuje się w niej dobrze, ale czy dobrze ją czuje? Czy rozumie, czym jest Unia w ogóle i czym jest ona dla Polski i dla nas – Polaków?
Z pewnością doceniamy ją za swobodę poruszania się, podróżowania bez granic. Za to, że daje nam szansę kształcenia się, podjęcia pracy czy rozpoczęcia nowego życia tam, gdzie uznamy, że będzie nam najlepiej.
Faktem nie do podważenia jest również to, że dzięki funduszom pochodzącym z Unii Europejskiej nasza ojczyzna pięknieje i rozwija się.

Czy wszystkie aspekty przynależności Polski do Unii Europejskie uznawane są za pozytywne? Jakie są zagrożenia?
Jak można je ocenić przez pryzmat początków dziejowego procesu tworzenia zjednoczonej Europy?

Zdumiewająca jest historia życia tego człowieka z francuskiej prowincji, który stworzył fundamenty zintegrowanej Europy.

Zapraszamy na długi marsz z Jeanem Monnetem, które bardzo lubił długie marsze.

źródło opisu: http://www.poltext.pl/b1881-wspomnienia.htm

źródło okładki: http://www.poltext.pl/b1881-wspomnienia.htm

Wasyl Czapajew | 2016-07-19
Przeczytana: 10 lipca 2016

Bardzo sobie cenie publicystykę Waldemara Kuczyńskiego i po przeczytaniu jego recenzji tej biografii oczekiwania miałem wyśrubowane. W rzeczywistości średnio mnie wciągnęło ale być może nie jestem fanem tego gatunku.