Kot, który znał Szekspira

Cykl: Kot, który... (tom 7) | Seria: Dobry kryminał
Wydawnictwo: Elipsa
The Cat Who Knew Shakespeare
kot, kryminał

Źle się dzieje w miasteczku Pickax a wyczulony nos dziennikarski Qwillerana oraz wręcz nadnaturalne czujne nozdrza Koko wywęszył zbrodnię! Podejrzany wypadek samochodowy i tragiczna śmierć ekscentrycznego właściciela jedynej lokalnej gazety skłaniają przemyślnego kota do głębszych studiów nad Szekspirem! tymczasem pewna kumoszka z Pickax jest coś nazbyt wesoła, a w dodatku na scenie pojawia się tajemniczy nieznajomy...

źródło opisu: Elipsa, 2008

źródło okładki: Elipsa,2008

Największy atut tych powieści to Koko. Historia kryminalna nie jest na najwyższym poziomie, ale chociażby dla tego słodkiego i inteligentnego kota warto to przeczytać.

Nikto | 2017-01-05
Przeczytana: 25 października 2016

To już moje siódme spotkanie z Koko , Yum Yum no i oczywiście z Qwilleranem , który to odziedziczył niebagatelny majątek i nie bardzo potrafi sobie z tym wszystkim poradzić . Powiem wam też w tajemnicy że nasz dziennikarz zaczyna się zwyczajnie nudzić , bo cóż ma do roboty milioner ? A Jim do tej pory był przecież bardzo zajętym człowiekiem , ciągle coś wokół niego się działo . Więc z racji nudy postanawia pojechać na '' Niziny '' i odwiedzić swoich kumpli z Daily Fluxion , tym bardziej że jeden z nich właśnie odchodzi na emeryturę . Zabiera ze sobą w celach tak zawodowych jak i towarzyskich młodego redaktora naczelnego lokalnej gazety . Niestety obaj panowie zmuszeni są natychmiast wracać z powrotem.Okazuje się bowiem że śmiertelnemu wypadkowi uległ ojciec młodego redaktora...

Patrycja Perzyna | 2014-07-15
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 08 lipca 2014

Fajne są te kociaki.. mieć takie to skarb. Krótkie zabawne kryminalki..

Penelope | 2013-08-14
Przeczytana: 17 czerwca 2013

Kolejna pozycja autorstwa Lilian Jackson Brown, z cyklu "Kot, który...". Akcja tej części toczy się w miasteczku Pickax, w którym to Quilleran odziedziczył majątek i aby dotrzymać warunków koniecznych do jego otrzymania musi mieszkać. Tym razem dziennikarz i jego koci towarzysze muszą rozwiązać zagadkę rzekomego samobójstwa Seniora Goodwintera - właściciela jedynej w tym mieście gazety oraz zbadać rzekomą klątwę wiszącą nad tą rodziną, w której bardzo często dochodzi do różnych tragicznych (śmiertelnych) wypadków.

Pomimo zawartej w tych książkach zbrodni i intryg zawierają one w sobie optymizm i świat w nich przedstawiony jest bardziej pozytywny. Polecam, ja z pewnością sięgnę po kolejne tomy z tej serii.

Sonea | 2013-11-19

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Z uporem godnym całkiem dobrej sprawy brnę przez cykl o dziennikarzu i jego dwójce kotów syjamskich; przyjemna to przeprawa, choć nie brak tych długich, nudnych etapów, kiedy chłonące fabułę "ja" znacząco klaszcze językiem, pytając zaczepnie: ale czy daleko jeszcze?

Swoją drogą, im dłuższa seria z gatunku detektywistycznych-amatorskich, tym trudniej uwierzyć w realizm zdarzeń. Oto znowu w okolicy popełniono zbrodnię, a nasz bohater znów wyprzedza w śledztwie policję i - choć niemiłosiernie lekceważony i wyśmiewany - okazuje się koniec końców, że to on miał rację. Zaiste musi ów bohater emanować fluidami na podobieństwo Bermudzkiego Trójkąta, jego obecność wabi bowiem zbrodnię niczym lep muchy, a przeprowadzka i zmiana społecznego statusu tylko to udowadniają.

Tak sobie trochę dobrodusznie kpię, a czytam, prawda?
Bo to się fajnie czyta. Są koty, jest jedzenie, od niedawna są wielkie pieniądze (z których nasz Qwilleran ani myśli korzystać, "typicall") - żyć, nie umierać, zbrodnie...

Tilek7 | 2014-07-08

Dzięki tej serii książek przekonałam się do powieści detektywistycznych. Doskonały klimat. Ciekawa postać głównego bohatera. Koci pierwiastek. Wartka akcja. Książka napisana lekko i z humorem.

Goldie | 2016-03-02
Przeczytana: 28 lutego 2016

W bardzo podobnym tonie jak poprzednie tomy - trup ściele się gęsto, choć to małe miasto. Policji nie uświadczysz. Ale z kotem to już autorka lekko przesadziła - gdy wcześniej znajdywał różne rzeczy czy prowadził w pewne miejsca, to jeszcze było wiarygodne. Ale że zrzuca konkretne tomy Szekspira, żeby przez tytuły książek zasugerować rozwiązanie morderstwa, przy którym w ogóle nie był obecny, to już lekka przesada. Nawet dla wielbicieli kotów, którzy zapamiętale twierdzą, że to najinteligentniejsze zwierzęta domowe ;).

Kasia | 2015-04-10
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 10 kwietnia 2015

Koty, dziennikarz usiłujący pisać książkę, perypetie sercowe, historie rodzinne, no i oczywiście przestępstwa. Kryminał lekki zarówno w formie jak i treści.

justi | 2012-05-31
Przeczytana: 07 czerwca 2012

Chyba się uzależniłam od tego kota...

kudybcia | 2013-01-02
Przeczytana: styczeń 2012