Kot, który bawił się w listonosza

Okładka książki Kot, który bawił się w listonosza
Lilian Jackson Braun Wydawnictwo: Elipsa Cykl: Kot, który... (tom 6) Seria: Dobry kryminał kryminał, sensacja, thriller
190 str. 3 godz. 10 min.
Kategoria:
kryminał, sensacja, thriller
Cykl:
Kot, który... (tom 6)
Seria:
Dobry kryminał
Tytuł oryginału:
The Cat Who Played Post Office
Wydawnictwo:
Elipsa
Data wydania:
2008-05-21
Data 1. wyd. pol.:
1996-01-01
Liczba stron:
190
Czas czytania
3 godz. 10 min.
Język:
polski
ISBN:
9788361226468
Tłumacz:
Stanisław Kroszczyński
Tagi:
kot ktyminał
Średnia ocen

                6,4 6,4 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
6,4 / 10
271 ocen
Twoja ocena
0 / 10

Opinia

avatar
508
482

Na półkach:

Szósty tom mojej ulubionej serii o Qwillu i jego kotach autorstwa Lilian Jackson Braun opowiada już o czasie, gdy to Qwill podjął decyzję co do spadku po swojej przyszywanej ciotce. Zdecydował się na to, że spełni warunek z testamentu ciotki i zamieszka przez okres 5 lat w małej miejscowości, w której zamieszkiwała wcześniej ciotka i tym samym odziedziczy gigantyczny spadek. Woda sodowa nie uderzyła mu na szczęście do głowy , zadecydował, że powoła do życia fundację, która z pieniędzy ze spadku będzie wspomagać różne ciekawe i pożyteczne lokalne inicjatywy. On sam z natury bardzo oszczędny, a nawet skąpy, żyć będzie tylko z części procentów jako rentier . Ale jak się okaże w następnych tomach, Qwill nie będzie tylko rentierem, znajdzie sobie zajęcie. Nastąpi to dopiero w kolejnym tomie, w tym będzie to niemożliwe, bo Qwill uległ wypadkowi.



Wypadek nastąpił zaraz na początku książki, otóż Qwill jechał rowerem i ktoś chciał go rozjechać. Nie był to przypadek. Nasz bohater po wyjściu ze szpitala zajmie wiec poszukiwaniem sprawcy, a także ustalaniem, co stało się z zaginioną pokojówką, która wcześniej pracowała dla jego ciotki. Zaginięcie pokojówki jest właśnie zagadką kryminalną, która będzie w tym tomie rozwiązywana.



Tradycyjnie pojawi się bohater, w tym przypadku bohaterka, która zasługiwać będzie na szczególną uwagę. To znak firmowy tej serii. Teraz będzie to Amanda Goodwinter, projektantka i radna . Amanda nie zniknie i będzie przewijać się w całym cyklu. Jest w średnim wieku i tym różni się od innych, że mówi , co myśli , nie jest miła, wręcz odwrotnie, zwykle bywa naburmuszona, według niektórych jest „kąśliwa jak osa” , a do tego jej inteligencja z pewnością znacznie przewyższa przeciętną. Ubiera się też ekscentrycznie, ale nie tak, jak można byłoby się spodziewać po projektantce, chodzi w wymiętych, workowatych ubraniach. Wszystkie sceny z Amandą aż iskrzą od humoru. Gdy pierwszy raz przyszła do Qwilla , zatrudnił ją właśnie jako projektantkę, krzywiąc się niemiłosiernie zakomunikowała mu, że drzwi do jego domu to schrzaniona robota. On chcąc zagaić rozmowę , spróbował się przedstawić, na co mu odparła – przecież wiem, kim pan jest. Mówić to, co się myśli, to teoretycznie nie jest wielki wyczyn, ale w praktyce rzadko spotyka się ludzi, którzy tak robią. Tym więc przyjemniej czyta się fragmenty z Amandą.

Jak zwykle sporo jest scen z kotami. Docenią je pewnie tylko kociarze. W pewny momencie Qwill, będąc w domu, zorientował się, że nie widzi Koko i nie wie, gdzie kocurek może być. Przyszło mu do głowy, że może ktoś go ukradł. Ale przeszukiwał dom. Sprawdził „lodówkę, pralkę, piekarnik, suszarkę, a potem jeszcze raz piekarnik”. Brzmi to niedorzecznie, ale ja np. reaguję w takich sytuacjach podobnie. Qwill ma świadomość, że „przeciętny rozmówca” nie zrozumie nadzwyczajnych talentów Koko. Kiedyś gdy w domu byli goście usłyszał charakterystyczny dźwięk spod stołu. Zastanowił się, czy aby Koko nie zwymiotował na buty jednej z zaproszonych kobiet, tej której nie lubił. Scenek takich jest oczywiście więcej.

Qwill jest fanem literatury, w tym tomie czyta Trollope`a. I w dalszym ciągu można obserwować, jak w nowym miejscu zawiera nowe znajomości i jak umie podtrzymywać stare. To też jest piękne w tym cyklu.
całość http://powrot-do-krainy-ksiazki.blogspot.com/2016/12/lilian-jackson-braun-kot-ktory-bawi-sie.html

Szósty tom mojej ulubionej serii o Qwillu i jego kotach autorstwa Lilian Jackson Braun opowiada już o czasie, gdy to Qwill podjął decyzję co do spadku po swojej przyszywanej ciotce. Zdecydował się na to, że spełni warunek z testamentu ciotki i zamieszka przez okres 5 lat w małej miejscowości, w której zamieszkiwała wcześniej ciotka i tym samym odziedziczy gigantyczny...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Przeczytane
    421
  • Chcę przeczytać
    130
  • Posiadam
    122
  • Ulubione
    11
  • Kryminały
    10
  • Chcę w prezencie
    4
  • 2013
    4
  • Teraz czytam
    4
  • 2014
    3
  • 2012
    3

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Kot, który bawił się w listonosza


Podobne książki

Przeczytaj także