W rękach wroga

Cykl: Honor Harrington (tom 7) | Seria: Science Fiction
Wydawnictwo: Rebis
In Enemy Hands
837301229X
honor, harrington, space opera, haven

Honor Harrington, już jako pełnoprawny oficer Królewskiej Marynarki i dowódca eskadry, otrzymuje rozkaz, w wyniku którego wpada w zasadzkę zastawioną przez wyjątkowo uzdolnionego admirała. Ma dwa wyjścia: stoczyć bitwę, w której straci okręt i załogę, albo poddać okręt i uratować go. Wybiera to drugie, na honorowych warunkach. Okazuje się jednak, że w Ludowej Republice Haven politycy mają więcej do powiedzenia niż admirałowie i Honor ląduje na pokładzie okrętu, którego celem jest więzienna planeta Hades, na której ma się odbyć jej egzekucja. Przyszłość rysuje się w czarnych barwach, ale jedyne, czego Honor Harrington nigdy się nie nauczyła to poddawać się rezygnacji.

Judge | 2014-02-06
Przeczytana: 06 lutego 2014

Zgodzę się z przedmówca (@JerzyM), opisy książek o Honor to istne spoilery.
Co by nie zepsuć sobie książki należy omijać je szerokim łukiem.

Sam cykl o Honor Harrington i pokrewne książki umieszczone Świecie Honor (Honorverse) uważam za bardzo ciekawy projekt.

Sagę czyta się od deski do deski z zapartym tchem. Zdarzają się
chwile, kiedy to opis sytuacyjny lub personalny wybija trochę
z rytmu akcji lecz nie jest to aż tak częste aby znudziło to
czytającego.

Jednym słowem gorąco polecam fanom militarno-kosmicznych space oper. Dawno nie trafiłem na tak dobry cykl (nie licząc innych książek Webera jak np: Dahak, Starfire lub ostatnio odkryte przezemnie Schronienie).

Gorąco polecam.

ps.
obowiązkowo należy zaopatrzyć się w mape wszechświata Honorverse

JerzyM | 2011-07-07
Przeczytana: 07 lipca 2011

Po pierwsze wkurzają mnie opisy tej książki z tyłu okładki - opisują 80% treści książki i traci na tym sama książka bo wiesz jak rozwinie się akcja. Po drugie akurat tutaj autor pojechał po bandzie robiąc np. paru stronicowe charakterystyki całej obsady mostka, jakieś deliberacje nie wiadomo w sumie o czym itd. no po prostu jak tylko to widziałem to przewijałem kilka stron dalej bo czytać się tego nie daje. Po prostu za dużo tu opisów za mało akcji - w poprzednich tomach też przeginał ale tu to już po prostu jakaś porażka... Najgorszy chyba tom z serii (lecę po kolei więc nie wiem jak będzie w następnych).

miragpl | 2016-08-24
Przeczytana: 24 sierpnia 2016

Podobnie jak poprzednie - rewelacja;)
Swietnie wykreowane universum z mnogoscia swiatow, roznych opcji politycznych. Ciekawie przedstawione bitwy w kosmosie.

Z wad to momentami dosc przydlugie opisy i dialogi,

Maciej Oprysiak | 2012-03-17
Przeczytana: 16 marca 2012

Jedna z lepszych części i kolejny przykład co system totalitarny robi z ludźmi...

Atul | 2016-10-15
msznur | 2016-09-11