O starożytności polemicznie

Wydawnictwo: Wiedza Powszechna
historia
sówka

Książka "O starożytności polemicznie" zrodziła się z głębokiego przekonania, że zmiany, którym ulega budowany przez historyków obraz przeszłości, nie powinny być sprawą jedynie wąskiego grona fachowców. Czytelnikom sięgającym po prace specjalnie dla nich pisane nie wolno przedstawiać informacji i koncepcji przestarzałych, usuniętych z wiedzy przeznaczonej dla specjalistów, nawet jeśli spełnienie tego postulatu wymagać będzie napisania tekstu trudniejszego, odbiegającego od wygodnych schematów. Historyk starożytności - jak sądzę - może pokazać zmienną naturę swojej dyscypliny w taki sposób, aby nie przytłoczyć czytelnika erudycyjnymi dyskusjami.

źródło opisu: Wiedza Powszechna, 1994

źródło okładki: http://www.antykwariatpodkarpacki.pl

Viator | 2016-01-07
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Autorka w doskonały sposób rozprawia się z mitami na temat starożytności. Artykuły oparte na bazie źródeł z epoki, język przystępny. Myślę, że bez problemu można polecić, nawet osobom nie zajmującym się historią na co dzień.