Zbrodnia u bram Hadesu

Tłumaczenie: Monika Woźniak
Cykl: Publiusz Aureliusz prowadzi śledztwo (tom 3)
Wydawnictwo: Femis
Cave canem
8360112029

Powieści kryminalne Danili Comastri Montanari z czasów rzymskich wyróżniają się niezwykłą dbałością o szczegóły historyczne oraz sprawną i ciekawą intrygą. Ich najważniejszą zaletą jest jednak postać głównego bohatera, trzeźwo myślącego racjonalisty, szlachetnego choć niepozbawionego wad detektywa-amatora, Publiusza Aureliusza Stacjusza. Publiusz Aureliusz to rzymski patrycjusz, pochodzący ze...

Publiusz Aureliusz to rzymski patrycjusz, pochodzący ze starego senatorskiego rodu, który przejawia niezwykły talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Najbardziej nawet tajemnicze zbrodnie popełnione w Rzymie za panowania Klaudiusza zostaną wykryte, gdy śledztwem zajmie się sympatyczny senator-epikurejczyk, wspomagany przez swego nieco łotrowatego sekretarza, Kastora.

Tym razem Publiusz Aureliusz, wracając do Rzymu po odpoczynku w Bajach, zatrzymuje się w domu Gnejusza Plaucjusza, plebejusza, który zgromadził majątek dzięki hodowli ryb. Na terenie willi, znajdującej się nad Jeziorem Awerneńskim, u bram mitycznego Hadesu, zostaje znaleziony martwy syn gospodarza, Plaucjusz Attyk. Wkrótce dochodzi do kolejnej zbrodni, a Publiusz Aureliusz dowiaduje się, że nad rodziną Plaucjuszów ciąży straszna klątwa.

źródło opisu: Wydawnictwo Femis, 2005

yaola | 2015-03-24
Przeczytana: 24 marca 2015

Kryminalna historia osadzona w czasach rzymskich, bogata w detale historyczne i szczyptę wykwintnego humoru. Patrycjusz Publiusz Aureliusz w szczytowej formie prowadzi śledztwo. Wyborne

EvilMonkey | 2014-07-10
beciolinda | 2013-12-27