Kto winien?

olaf2009

źródło okładki: wolnelektury.pl

olaf2009 | 2016-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2016

Pani Julia ma dużo zmartwień. Jej syn jest w więzieniu (w domyśle za "przestępstwa" działań na rzecz niepodległości Polski), jej córka prowadzi frywolne życie i nie martwi się losem brata. Po kolejnej scysji z córką, z żalu, wychodzi na ulicę. Tam, spotyka dawną znajomą. Nie spodziewa się że rozmowa przyniesie jej jeszcze większych zmartwień... Bardzo poruszająca nowela o cierpieniu duchowym i fizycznym, bardzo tragiczna, pobudzająca do refleksji. Przesłaniem autorki noweli jest wskazanie, że zło i cierpienie prowadzi do jeszcze większego cierpienia i zła. Ponadczasowa.