Trzy ślepe myszki

Wydawnictwo: Muza

Informatyczny geniusz włamuje się do witryny internetowej zastrzeżonej dla wybranych abonentów o perwersyjnych skłonnościach i jest mimowolnym świadkiem morderstwa, popełnionego przed połączonymi z Siecią kamerami. Teraz ściga go policja i organizatorzy zbrodniczego procederu. Niepokojący cybernetyczny thriller, w którym obok opowiedzianej z nerwem kryminalnej anegnoty pojawiają się motywy orwellowskie. Coś z klimatu Big Brothera, ale podniesione do dramatycznego wymiaru.

Oliwia | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Pierwsza myśl po przeczytaniu: "WOW".
Druga myśl: "Czemu ta książka tak szybko się skończyła...

Jak dla mnie książka bardzo dobra. Nie wiem kiedy tak właściwie się przeczytała. I nawet nie przeszkadza, że gdzieś w okolicy 160 strony już wiadomo kto jest tym złym [a właściwie, kto jest przedstawicielem tych złych].
Chociaż z drugiej strony jako matematyko-informatyk podchodzę do "Trzech ślepych myszek" dość nieobiektywnie. Mimo to gorąco polecam.

Arizu Velville | 2015-02-07
Przeczytana: 07 lutego 2015

A mi się książka nie podobała. Była mdła, bohaterowie... próbowali być różni, ale byli tacy sami, a mało tego autor zdaje się że chciał wzbudzić jakiś rodzaj sensacji w odbiorcy, ale akurat przy mnie mu się to nie udało. Relacje między bohaterami były sztuczne i wyglądało to tak, jakby autor nagle wpadł na taki a nie inny pomysł i od razu wcielił go do książki. Można przeczytać, jeśli się lubi kryminały, ale nie chce się czytać z zapartym tchem i myślą: "MUSZĘ wiedzieć co będzie dalej". Tutaj po prostu się wie, co będzie dalej.
Plus za pomysł.

Wioletta Psiuk | 2014-07-21

Wizja big brothera ciągle powraca. Cybernetyczny świat wciąga pod swoją kontrolę. Za dużo widzisz, za dużo wiesz , niespokojnie śpisz... jeśli w ogóle zdołasz zasnąć..

Scarlet19762014 | 2014-11-01

XIII 2014