Szatańskie włosy

magia, zagadka, strach
horror
typ
papier
4,85 (554 ocen i 35 opinii)

Opis książki

Kelly O Sullivan jest uczennicą w salonie fryzjerskim słynnego stylisty, Simona Crane a. Ale praca okazuje się mniej efektowna, niż sobie wyobrażała. Jej obowiązki obejmują m.in. sprzątanie salonu i wynoszenie toreb z włosami do piwnicy. Któregoś dnia odkrywa na swoim ramieniu kilka różnego koloru włosów, które nie dają się w żaden sposób usunąć. Potem w jej otoczeniu zaczynają dziać się jeszcze dziwniejsze rzeczy: w zagadkowych okolicznościach giną ludzie stylista, z którym Crane kiedyś się poróżnił, kobieta, która odmawiając sprzedaży mieszkania, uniemożliwiła mu rozwój biznesu. Kelly niespodziewanie nabiera magicznej wręcz siły...

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
ZARAZA | 2012-07-10
Przeczytana: lipiec 2012

Moja pierwsza książka tego autora i nie jestem zachwycona. Jest to krótki horror, momentami banalny, choć pomysł z tytułowymi szatańskimi włosami był ciekawy, gdyż nigdzie nie spotkałam się z tym pomysłem. Po za tym książka nie zaskakuje, choć spodobało mi się zakończenie. Mimo wszystko dam autorowi jeszcze jedną szansę :)

Beremis | 2013-08-25
Przeczytana: 2007 rok

Lubię Mastertona, był taki okres w czasach technikum, że czytałem jego pozycje, wszystko co wpadnie w łapki i zawsze z wypiekami na twarzy. Ale tej książki nie poleciłbym nikomu. Jejciu, pierwsze wrażenie po przeczytaniu (jedyna zaleta, że szybko poszło, bo pozycja cieniutka). Na fajny szkic na opowiadanie, kilka klasycznych "mastertonowych" pomysłów, ale gdzie ta powieść? To nawet nie jest opowiadanie, to tylko szkic do normalnej książki. Wydawca tego musiał mieć nóż na gardle i chyba sam autor też. Tak nie dorobionej książki nie pamiętam, żebym czytał. To chyba druga pozycja w mojej biblioteczce, którą kupiłem na wyprzedaży w cenie kufelka piwa i żałowałem, że tego piwa nie wybrałem.

PABLOPAN | 2012-04-08

Pierwsza książka Mastertona, którą czytałem i kompletnie nie przypadła mi do gustu. Nie polecam i szczerze mówiąc zraziłem się do autora.

Demmix | 2013-08-28

Przeczytałem kilka niepochlebnych opinii na temat tej książki, ale to nie jest zły tytuł. Szkoda tylko, że "Szatańskie włosy" są dość przewidywalne. Kilka zdarzeń udało mi się z łatwością przewidzieć, jednak nie wszystkie. Bardzo polubiłem główną bohaterkę Kelly. Choć nie mogłem jej sobie wyobrazić w rudych włosach. W każdej mojej wizji jej wyglądu miała włosy w kolorze blond. Bohaterowie poboczni też byli bardzo przypadający do gustu. Można było wyczuć tą rodzinną atmosferę ponującą w salonie fryzjerskim. Masterton nie wywołał mpwe mnie uczucia żalu czy smutku, gdy umarła "pewna postać" ( nie będę mówił kto, nie chcę za bardzo spojlerować ) mimo iż ją bardzo polubiłem. I właśnie ten brak wywoływania uczuć jest największym minusem tej książki. Podczas czytania nie czułem strachu ( mimo iż to horror ). Nie czułem nic. Los bohaterów był mi obojętny. Myślę, że właśnie przez to ta książka nie cieszy się pochlebnymi opiniami.

Marta | 2012-01-06
Przeczytana: listopad 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moje pierwsze spotkania z Mastertonem miały miejsce ponad dwadzieścia lat temu, kiedy jako nastolatka kupowałam wszystko tego autora, co wpadło mi w ręce i dziś czytam jego książki nie tylko przez ogromną sympatię dla niego, ale również przez duży sentyment.

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tej książki to: "dziwna". Nie spotkałam się dotychczas nigdzie - ani w literaturze, ani w filmie - z włosami mieszkającymi sobie tak po prostu w piwnicy i straszącymi, a nawet mordującymi różnych ludzi.

"Szatańskie Włosy" to krótki horror, który - mam wrażenie - autor napisał w jedno nudne popołudnie, kiedy akurat nie miał nic innego do roboty ;)

Ciężko mi nawet stwierdzić jednoznacznie, czy książka mi się podobała, ale analizując to, jak się przy niej bawiłam, to chyba jednak tak. Jak na horror mało jest przerażająca, ale czyta się szybko i lekko, więc można polecić na jeden lub dwa wieczory.

glasgowsmile | 2014-05-19
Na półkach: Męka, Przeczytane

Nie mam pojęcia, co Szanowny Autor palił podczas pisania tej książki, ale myślę, że chętnie bym tego spróbowała.
Prosty język, prosta fabuła i jeszcze prostsze zakończenie - typowa powieść napisana "tak jakby" z przymusu z "tak jakby" delikatnie ujmując - powolną bohaterką.No i wszędzie włosy. Strach się bać, że aż włos się jeży.
A szkoda bo ostatnio chciałam sięgnąć po inną powieść G. Mastertona, ale szczerze zniechęciłam się po "Szatańskich włosach".
Nie namawiam jednak do całkowitego odrzucenia lektury, z ciekawości zawsze można przeczytać, no i wystawić własną opinię bo każdy z nas ma inne zdanie, inny gust.

Milka555 | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

ciężko ocenić. Z jednej strony wchodzi niczym nóż w masło, z drugiej to Masterton, który mógłby się rozbujać o wiele lepiej. A może ja jestem już po prostu zepsutym malkontentem, któremu się nie chce zjechać słabej xiążki, bądź też przeczytałam za dużo dobrych?

blackcat78 | 2015-05-08
Przeczytana: 05 maja 2015

"Szatańskie włosy" to nieco mniej udany horror Mastertona, aczkolwiek każdy fan tego autora powinien przeczytać tą pozycję. Sam pomysł z owymi tytułowymi włosami uważam za intrygujący i oryginalny. Niestety sprawa wygląda nieco gorzej jak trzeba przejść do oceny końcowej całej książki. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest dość cienka, można by ją potraktować w kategorii nieco przeciągniętego opowiadania.
Zgodzę się z moimi przedmówcami, iż faktycznie tym razem Masterton się zbytnio nie napracował. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autor miał niezły pomysł, ale zabrakło mu czasu aby go rozbudować i dopracować.

PODSUMOWANIE:
Temat: fajny,
Akcja: przewidywalna i mało rozbudowana
Postacie: skonstruowane nieco powierzchownie
Nastrój napięcia i grozy: brak
Ocena końcowa: 6/10
(bądź co bądź to jednak jeden z moich ulubionych autorów ;))

Iza | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Tytuł mnie zachęcił, reszta niekoniecznie. Zaczęło się jeszcze nie tak najgorzej. Niestety potem coraz bardziej mi się ciągnęło to czytanie, mimo że to króciutka książka. Horrorem bym tego nie nazwała. Szatańskie włosy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jakiego się spodziewałam. Nie zdziwiło mnie w ogóle kto był złym, zakończenie też nie było niespodzianką. Jest to moja dopiero druga książka Mastertona, dlatego na razie się nie zrażam. Niestety nie jest to książka, którą mogłabym komukolwiek polecić.

scrupless | 2014-11-01

Jak dla mnie, tą książką Masterton dosięgnął dna. Jak nie miał pomysłu na książkę, to nie należało jej pisać.

Bestseller drugiej Rzeczpospolitej
Miłość we śnie
Tłumaczenie snów
erotycznych wedle nauki
Skorzystaj z przedwojennego
sennika i poznaj prawdę o sobie...
i o przedwojennej Polsce.

Zaznacz - jeśli we śnie:

Kalendarium literackie
  • Gianrico Carofiglio
    54. rocznica
    urodzin
    Nie ma człowieka, który naprawdę przestałby palić. Palenie można rzucić co najwyżej na chwilę. Na całe dni. Albo miesiące, albo lata. Ale nikt tak naprawdę nie przestaje. Papieros zawsze będzie cię kusić. Niekiedy pojawia się ni stąd, ni zowąd we śnie, nawet pięć lub dziesięć lat po tym, jak "przest... pokaż więcej
  • Ilona Felicjańska
    42. rocznica
    urodzin
    Zło nie czeka na zaproszenie. Zło wypatruje okazji.
  • Jan Strelau
    84. rocznica
  • Billie Letts
    77. rocznica
    urodzin
    - Och, może jeszcze tego nie wiesz. Może nigdy nie miałaś na sumieniu takiego kłamstwa, które by zjadło kawałek ciebie. Ale gdybyś kiedyś miała... to przy odrobinie szczęścia... może się trafić szansa, żeby je naprawić. Jedna jedyna szansa, by to zmienić. Tylko że ta szansa przemija. I już nigdy n... pokaż więcej
  • Ronald Chetwynd-Hayes
    96. rocznica
  • Voltaire
    237. rocznica
    śmierci
    Nie ma bardziej chimerycznego projektu jak projekt doprowadzenia poglądów ludzkich do jednolitości. Jednakże, mówicie, interes polityczny wymaga ustanowienia owej jednolitości, skrzętnego usunięcia wszystkich poglądów przeciwnych poglądom przyjętym przez państwo, to znaczy, wymaga ograniczenia człow... pokaż więcej
  • Tomasz Pacyński
    10. rocznica
    śmierci
    Pijak przy trzepaku czknął, równo z wybiciem północy. Zogniskował z trudem wzrok na przyglądającym mu się uważnie piwnicznym kocurze.
    - Kisssi... kisssi - zabełkotał. - Ciiicha noooc... Powiesz coś, koteczku, luzkim goosem?
    - Spierdalaj. - odparł beznamiętnie kocur i oddalił się z godnością.
  • Borys Pasternak
    55. rocznica
    śmierci
    To dobrze, kiedy człowiek zawodzi nasze oczekiwania, kiedy nie odpowiada z góry powziętym wyobrażeniom. Typowość to koniec człowieka, to wyrok na niego. Jeżeli nie da się go podciągnąć pod żaden wzorzec, jeżeli nie jest typowy, to znaczy, że spełnia co najmniej połowę wymagań, jakie się stawia człow... pokaż więcej
  • Christopher Marlowe
    422. rocznica
    śmierci
    I cannot read, and therefore wish all books burned.
  • Tadeusz Kostecki
    49. rocznica