Szatańskie włosy

Wydawnictwo: Albatros
4,84 (564 ocen i 37 opinii)
Hair Raiser
magia, zagadka, strach
horror

Kelly O Sullivan jest uczennicą w salonie fryzjerskim słynnego stylisty, Simona Crane a. Ale praca okazuje się mniej efektowna, niż sobie wyobrażała. Jej obowiązki obejmują m.in. sprzątanie salonu i wynoszenie toreb z włosami do piwnicy. Któregoś dnia odkrywa na swoim ramieniu kilka różnego koloru włosów, które nie dają się w żaden sposób usunąć. Potem w jej otoczeniu zaczynają dziać się jeszcze dziwniejsze rzeczy: w zagadkowych okolicznościach giną ludzie stylista, z którym Crane kiedyś się poróżnił, kobieta, która odmawiając sprzedaży mieszkania, uniemożliwiła mu rozwój biznesu. Kelly niespodziewanie nabiera magicznej wręcz siły...

Sklep

Pogromca lwów
Camilla Läckberg

7,6 (897 ocen i opinii)
Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Wojciech | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Serce nie sługa! Zakochani są wśród nas! Your choice! Takie hasła wcisnęły mnie się na usta, gdy wyczytałem na LC, że Masterton ma 1305 fanów, 11 705 czytelników, mimo, że z jego 24 książek na naszym portalu, średnią notę 7 przekroczyła JEDNA osiągając jak na niego oszałamiający rezultat 7,03. Kochani, to bardzo żle o Was świadczy ! Jacy z Was fani ! Bo ja swoim wybrańcom daję zawsze 10 !!
Ale żeby poznać obiekt miłości moich kolegów z portalu, poświęciłem się na ołtarzu literatury i stałem się jego 11 706-stym czytelnikiem. Dzięki temu mogę autorytatywnie stwierdzić, że głupszej książki w życiu nie spotkałem.

Beremis | 2013-08-25
Przeczytana: 2007 rok

Lubię Mastertona, był taki okres w czasach technikum, że czytałem jego pozycje, wszystko co wpadnie w łapki i zawsze z wypiekami na twarzy. Ale tej książki nie poleciłbym nikomu. Jejciu, pierwsze wrażenie po przeczytaniu (jedyna zaleta, że szybko poszło, bo pozycja cieniutka). Na fajny szkic na opowiadanie, kilka klasycznych "mastertonowych" pomysłów, ale gdzie ta powieść? To nawet nie jest opowiadanie, to tylko szkic do normalnej książki. Wydawca tego musiał mieć nóż na gardle i chyba sam autor też. Tak nie dorobionej książki nie pamiętam, żebym czytał. To chyba druga pozycja w mojej biblioteczce, którą kupiłem na wyprzedaży w cenie kufelka piwa i żałowałem, że tego piwa nie wybrałem.

IzumiAlexis | 2015-07-11

Co jak co, ale takiego szajsu to po Mastertonie się nie spodziewałam.
Tak, jakby to pisał podczas pobytu w toalecie.
Kompletnie zagmatwana i nudna fabuła. Tak głupia, że to aż bolało. Niby krótka książka, ale nie mogłam się doczekać, aby ją skończyć, choć długo to nie trwało...
"Szatańskie włosy", niech sam pan z tytułu was strzeże przed przeczytaniem tej książki.

ZARAZA | 2012-07-10
Przeczytana: lipiec 2012

Moja pierwsza książka tego autora i nie jestem zachwycona. Jest to krótki horror, momentami banalny, choć pomysł z tytułowymi szatańskimi włosami był ciekawy, gdyż nigdzie nie spotkałam się z tym pomysłem. Po za tym książka nie zaskakuje, choć spodobało mi się zakończenie. Mimo wszystko dam autorowi jeszcze jedną szansę :)

PABLOPAN | 2012-04-08

Pierwsza książka Mastertona, którą czytałem i kompletnie nie przypadła mi do gustu. Nie polecam i szczerze mówiąc zraziłem się do autora.

Demmix | 2013-08-28

Przeczytałem kilka niepochlebnych opinii na temat tej książki, ale to nie jest zły tytuł. Szkoda tylko, że "Szatańskie włosy" są dość przewidywalne. Kilka zdarzeń udało mi się z łatwością przewidzieć, jednak nie wszystkie. Bardzo polubiłem główną bohaterkę Kelly. Choć nie mogłem jej sobie wyobrazić w rudych włosach. W każdej mojej wizji jej wyglądu miała włosy w kolorze blond. Bohaterowie poboczni też byli bardzo przypadający do gustu. Można było wyczuć tą rodzinną atmosferę ponującą w salonie fryzjerskim. Masterton nie wywołał mpwe mnie uczucia żalu czy smutku, gdy umarła "pewna postać" ( nie będę mówił kto, nie chcę za bardzo spojlerować ) mimo iż ją bardzo polubiłem. I właśnie ten brak wywoływania uczuć jest największym minusem tej książki. Podczas czytania nie czułem strachu ( mimo iż to horror ). Nie czułem nic. Los bohaterów był mi obojętny. Myślę, że właśnie przez to ta książka nie cieszy się pochlebnymi opiniami.

| 2014-05-19
Na półkach: Męka, Przeczytane

Nie mam pojęcia, co Szanowny Autor palił podczas pisania tej książki, ale myślę, że chętnie bym tego spróbowała.
Prosty język, prosta fabuła i jeszcze prostsze zakończenie - typowa powieść napisana "tak jakby" z przymusu z "tak jakby" delikatnie ujmując - powolną bohaterką.No i wszędzie włosy. Strach się bać, że aż włos się jeży.
A szkoda bo ostatnio chciałam sięgnąć po inną powieść G. Mastertona, ale szczerze zniechęciłam się po "Szatańskich włosach".
Nie namawiam jednak do całkowitego odrzucenia lektury, z ciekawości zawsze można przeczytać, no i wystawić własną opinię bo każdy z nas ma inne zdanie, inny gust.

Marta | 2012-01-06
Przeczytana: listopad 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moje pierwsze spotkania z Mastertonem miały miejsce ponad dwadzieścia lat temu, kiedy jako nastolatka kupowałam wszystko tego autora, co wpadło mi w ręce i dziś czytam jego książki nie tylko przez ogromną sympatię dla niego, ale również przez duży sentyment.

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tej książki to: "dziwna". Nie spotkałam się dotychczas nigdzie - ani w literaturze, ani w filmie - z włosami mieszkającymi sobie tak po prostu w piwnicy i straszącymi, a nawet mordującymi różnych ludzi.

"Szatańskie Włosy" to krótki horror, który - mam wrażenie - autor napisał w jedno nudne popołudnie, kiedy akurat nie miał nic innego do roboty ;)

Ciężko mi nawet stwierdzić jednoznacznie, czy książka mi się podobała, ale analizując to, jak się przy niej bawiłam, to chyba jednak tak. Jak na horror mało jest przerażająca, ale czyta się szybko i lekko, więc można polecić na jeden lub dwa wieczory.

Milka555 | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

ciężko ocenić. Z jednej strony wchodzi niczym nóż w masło, z drugiej to Masterton, który mógłby się rozbujać o wiele lepiej. A może ja jestem już po prostu zepsutym malkontentem, któremu się nie chce zjechać słabej xiążki, bądź też przeczytałam za dużo dobrych?

blackcat78 | 2015-05-08
Przeczytana: 05 maja 2015

"Szatańskie włosy" to nieco mniej udany horror Mastertona, aczkolwiek każdy fan tego autora powinien przeczytać tą pozycję. Sam pomysł z owymi tytułowymi włosami uważam za intrygujący i oryginalny. Niestety sprawa wygląda nieco gorzej jak trzeba przejść do oceny końcowej całej książki. Biorąc pod uwagę fakt, iż jest dość cienka, można by ją potraktować w kategorii nieco przeciągniętego opowiadania.
Zgodzę się z moimi przedmówcami, iż faktycznie tym razem Masterton się zbytnio nie napracował. Czytając tę książkę miałam wrażenie, że autor miał niezły pomysł, ale zabrakło mu czasu aby go rozbudować i dopracować.

PODSUMOWANIE:
Temat: fajny,
Akcja: przewidywalna i mało rozbudowana
Postacie: skonstruowane nieco powierzchownie
Nastrój napięcia i grozy: brak
Ocena końcowa: 6/10
(bądź co bądź to jednak jeden z moich ulubionych autorów ;))