Lubimyczytać.pl to:

magia, zagadka, strach
horror
typ
papier
4.78 (479 ocen i 30 opinii)

Opis książki

Kelly O Sullivan jest uczennicą w salonie fryzjerskim słynnego stylisty, Simona Crane a. Ale praca okazuje się mniej efektowna, niż sobie wyobrażała. Jej obowiązki obejmują m.in. sprzątanie salonu i wynoszenie toreb z włosami do piwnicy. Któregoś dnia odkrywa na swoim ramieniu kilka różnego koloru włosów, które nie dają się w żaden sposób usunąć. Potem w jej otoczeniu zaczynają dziać się jeszcze dziwniejsze rzeczy: w zagadkowych okolicznościach giną ludzie stylista, z którym Crane kiedyś się poróżnił, kobieta, która odmawiając sprzedaży mieszkania, uniemożliwiła mu rozwój biznesu. Kelly niespodziewanie nabiera magicznej wręcz siły...

Polecamy

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena
Opinie i aktywności czytelników
ZARAZA | 2012-07-10
Przeczytana: lipiec 2012

Moja pierwsza książka tego autora i nie jestem zachwycona. Jest to krótki horror, momentami banalny, choć pomysł z tytułowymi szatańskimi włosami był ciekawy, gdyż nigdzie nie spotkałam się z tym pomysłem. Po za tym książka nie zaskakuje, choć spodobało mi się zakończenie. Mimo wszystko dam autorowi jeszcze jedną szansę :)

Demmix | 2013-08-28

Przeczytałem kilka niepochlebnych opinii na temat tej książki, ale to nie jest zły tytuł. Szkoda tylko, że "Szatańskie włosy" są dość przewidywalne. Kilka zdarzeń udało mi się z łatwością przewidzieć, jednak nie wszystkie. Bardzo polubiłem główną bohaterkę Kelly. Choć nie mogłem jej sobie wyobrazić w rudych włosach. W każdej mojej wizji jej wyglądu miała włosy w kolorze blond. Bohaterowie poboczni też byli bardzo przypadający do gustu. Można było wyczuć tą rodzinną atmosferę ponującą w salonie fryzjerskim. Masterton nie wywołał mpwe mnie uczucia żalu czy smutku, gdy umarła "pewna postać" ( nie będę mówił kto, nie chcę za bardzo spojlerować ) mimo iż ją bardzo polubiłem. I właśnie ten brak wywoływania uczuć jest największym minusem tej książki. Podczas czytania nie czułem strachu ( mimo iż to horror ). Nie czułem nic. Los bohaterów był mi obojętny. Myślę, że właśnie przez to ta książka nie cieszy się pochlebnymi opiniami.

PABLOPAN | 2012-04-08

Pierwsza książka Mastertona, którą czytałem i kompletnie nie przypadła mi do gustu. Nie polecam i szczerze mówiąc zraziłem się do autora.

Marta | 2012-01-06
Przeczytana: listopad 2010

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Moje pierwsze spotkania z Mastertonem miały miejsce ponad dwadzieścia lat temu, kiedy jako nastolatka kupowałam wszystko tego autora, co wpadło mi w ręce i dziś czytam jego książki nie tylko przez ogromną sympatię dla niego, ale również przez duży sentyment.

Pierwsze, co przychodzi mi do głowy po przeczytaniu tej książki to: "dziwna". Nie spotkałam się dotychczas nigdzie - ani w literaturze, ani w filmie - z włosami mieszkającymi sobie tak po prostu w piwnicy i straszącymi, a nawet mordującymi różnych ludzi.

"Szatańskie Włosy" to krótki horror, który - mam wrażenie - autor napisał w jedno nudne popołudnie, kiedy akurat nie miał nic innego do roboty ;)

Ciężko mi nawet stwierdzić jednoznacznie, czy książka mi się podobała, ale analizując to, jak się przy niej bawiłam, to chyba jednak tak. Jak na horror mało jest przerażająca, ale czyta się szybko i lekko, więc można polecić na jeden lub dwa wieczory.

Iza | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Tytuł mnie zachęcił, reszta niekoniecznie. Zaczęło się jeszcze nie tak najgorzej. Niestety potem coraz bardziej mi się ciągnęło to czytanie, mimo że to króciutka książka. Horrorem bym tego nie nazwała. Szatańskie włosy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jakiego się spodziewałam. Nie zdziwiło mnie w ogóle kto był złym, zakończenie też nie było niespodzianką. Jest to moja dopiero druga książka Mastertona, dlatego na razie się nie zrażam. Niestety nie jest to książka, którą mogłabym komukolwiek polecić.

Beremis | 2013-08-25
Przeczytana: 2007 rok

Lubię Mastertona, był taki okres w czasach technikum, że czytałem jego pozycje, wszystko co wpadnie w łapki i zawsze z wypiekami na twarzy. Ale tej książki nie poleciłbym nikomu. Jejciu, pierwsze wrażenie po przeczytaniu (jedyna zaleta, że szybko poszło, bo pozycja cieniutka). Na fajny szkic na opowiadanie, kilka klasycznych "mastertonowych" pomysłów, ale gdzie ta powieść? To nawet nie jest opowiadanie, to tylko szkic do normalnej książki. Wydawca tego musiał mieć nóż na gardle i chyba sam autor też. Tak nie dorobionej książki nie pamiętam, żebym czytał. To chyba druga pozycja w mojej biblioteczce, którą kupiłem na wyprzedaży w cenie kufelka piwa i żałowałem, że tego piwa nie wybrałem.

Książka nie zachwyca. No po prostu nie zachwyca a poza tym pomysł z włosami (choć ze względów oczywistych lekko zmieniony w formie), które (nie zdradzając fabuły) "czynią zło" jest dla mnie całkowicie znany - choćby z jednego z tomów "Sagi o ludziach lodu" ale nie tylko. Czasem mam wrażenie, że twórczość Mastertona to jedna, wielka sinusoida. A ta pozycja plasuje się dla mnie (niestety) gdzieś w jej dolnych partiach.

kupmikredki | 2012-06-06
Przeczytana: 2010 rok

Zaczynając przygodę z Mastertonem od tej książki można się nieco zniechęcić. W wielu momentach jest po prostu banalna. Nie warto jednak skreślać tego autora, bo jego inne pozycje są naprawde niezłe. Tę bez wątpienia należy sobie zwyczajnie odpuścić.

Bartek | 2010-10-01

nie czytałem nic gorszego. baaaardzo nie polecam! najgorsza książka w dorobku Mastertona

Raspberry | 2013-08-22
Na półkach: Posiadam, 2013, Przeczytane
Przeczytana: sierpień 2013

Szału nie ma. To była moja pierwsza książka Mastertona, trochę się zniechęciłam.

Załóż konto za darmo!

76. rocznica
  • Jerzy Stuhr
    67. rocznica
    urodzin
    Aktorstwo to nic innego jak umiejętność zapamiętywania w sobie pewnych stanów nerwowych i odtwarzania ich na zawołanie.
  • Ryszard Henryk Kordek
    93. rocznica
  • Alexandra Adornetto
    22. rocznica
    urodzin
    Niektórzy mówią, że i tak nie mamy wpływu na to w kim się zakochujemy - to miłość wybiera nas. Zdarza się i tak, że oddajemy serce komuś, kto jest zupełnym zaprzeczeniem tego, czego - jak nam się wydawało - szukaliśmy w drugim człowieku.
  • Jesper Juul
    66. rocznica
    urodzin
    Pochwała nie buduje u dziecka poczucia własnej wartości. Jeśli rodzice i otoczenie zachowują się tak, jakbyś był mistrzem świata we wszystkim, to kiedy znajdziesz się w prawdziwym świecie możesz doznać szoku. Bo tam przecież znajduje się mnóstwo innych mistrzów świata. Nagle otacza cię tłum ludzi, którzy w swoich rodzinach byli numerem jeden. Rodzice, którzy w ten sposób hodują dzieci, oddają im niedźwiedzią przysługę, bo one później nie potrafią zaakceptować, że życie może sprawiać ból, że człowiek może być rozczarowany i zły. Są jak pianiści, którzy w fortepianie akceptują tylko białe klawisze. To straszna sytuacja, która czyni z dzieci uczuciowe kaleki. Wielu dorosłych, którzy wychowywali się w takich rodzinach, sądzi, że powinni się rozwieść, gdy tylko w małżeństwie pojawią się pierwsze konflikty.
  • Philip Carlo
    65. rocznica
  • Thor Heyerdahl
    12. rocznica
    śmierci
    Nie widzę niczego, co byśmy mogli otrzymać od nich w zamian. (...) Jednakże - powiedział nagle donośnie szef, z ironicznym błyskiem w oku - odwaga i przedsiębiorczość mają również swoją wartość. Pułkowniku Lewis, niech pan im da to wyposażenie!

Znajdź nas na Facebooku