Szatańskie włosy

Wydawnictwo: Albatros
Hair Raiser
magia, zagadka, strach
horror

Kelly O Sullivan jest uczennicą w salonie fryzjerskim słynnego stylisty, Simona Crane a. Ale praca okazuje się mniej efektowna, niż sobie wyobrażała. Jej obowiązki obejmują m.in. sprzątanie salonu i wynoszenie toreb z włosami do piwnicy. Któregoś dnia odkrywa na swoim ramieniu kilka różnego koloru włosów, które nie dają się w żaden sposób usunąć. Potem w jej otoczeniu zaczynają dziać się jeszcze dziwniejsze rzeczy: w zagadkowych okolicznościach giną ludzie stylista, z którym Crane kiedyś się poróżnił, kobieta, która odmawiając sprzedaży mieszkania, uniemożliwiła mu rozwój biznesu. Kelly niespodziewanie nabiera magicznej wręcz siły...

Wojciech Gołębiewski | 2015-06-11
Przeczytana: 11 czerwca 2015

Serce nie sługa! Zakochani są wśród nas! Your choice! Takie hasła wcisnęły mnie się na usta, gdy wyczytałem na LC, że Masterton ma 1305 fanów, 11 705 czytelników, mimo, że z jego 24 książek na naszym portalu, średnią notę 7 przekroczyła JEDNA osiągając jak na niego oszałamiający rezultat 7,03. Kochani, to bardzo żle o Was świadczy ! Jacy z Was fani ! Bo ja swoim wybrańcom daję zawsze 10 !!
Ale żeby poznać obiekt miłości moich kolegów z portalu, poświęciłem się na ołtarzu literatury i stałem się jego 11 706-stym czytelnikiem. Dzięki temu mogę autorytatywnie stwierdzić, że głupszej książki w życiu nie spotkałem.

IzumiAlexis | 2015-07-11

Co jak co, ale takiego szajsu to po Mastertonie się nie spodziewałam.
Tak, jakby to pisał podczas pobytu w toalecie.
Kompletnie zagmatwana i nudna fabuła. Tak głupia, że to aż bolało. Niby krótka książka, ale nie mogłam się doczekać, aby ją skończyć, choć długo to nie trwało...
"Szatańskie włosy", niech sam pan z tytułu was strzeże przed przeczytaniem tej książki.

ZARAZA | 2012-07-10
Przeczytana: lipiec 2012

Moja pierwsza książka tego autora i nie jestem zachwycona. Jest to krótki horror, momentami banalny, choć pomysł z tytułowymi szatańskimi włosami był ciekawy, gdyż nigdzie nie spotkałam się z tym pomysłem. Po za tym książka nie zaskakuje, choć spodobało mi się zakończenie. Mimo wszystko dam autorowi jeszcze jedną szansę :)

Beremis | 2013-08-25
Przeczytana: 2007 rok

Lubię Mastertona, był taki okres w czasach technikum, że czytałem jego pozycje, wszystko co wpadnie w łapki i zawsze z wypiekami na twarzy. Ale tej książki nie poleciłbym nikomu. Jejciu, pierwsze wrażenie po przeczytaniu (jedyna zaleta, że szybko poszło, bo pozycja cieniutka). Na fajny szkic na opowiadanie, kilka klasycznych "mastertonowych" pomysłów, ale gdzie ta powieść? To nawet nie jest opowiadanie, to tylko szkic do normalnej książki. Wydawca tego musiał mieć nóż na gardle i chyba sam autor też. Tak nie dorobionej książki nie pamiętam, żebym czytał. To chyba druga pozycja w mojej biblioteczce, którą kupiłem na wyprzedaży w cenie kufelka piwa i żałowałem, że tego piwa nie wybrałem.

PABLOPAN | 2012-04-08

Pierwsza książka Mastertona, którą czytałem i kompletnie nie przypadła mi do gustu. Nie polecam i szczerze mówiąc zraziłem się do autora.

EwelinaEm | 2015-10-21
Przeczytana: 16 października 2015

Chciałam przeczytać już od dawna.
Wreszcie przeczytałam.
I muszę stwierdzić że to chyba największe rozczarowanie wśród książek, które przeczytałam w tym roku. No, może poza "...twarzami Greya"...

Dla młodzieży myślę w sam raz, może się przestraszą?

Mam nieodparte wrażenie że pan Masterton napisał tę opowiastkę na siłę, tak w sam raz podczas jednego, niezbyt długiego, posiedzenia w toalecie... ewentualnie w jakimś innym, acz równie inspirującym miejscu.

Demmix | 2013-08-28

Przeczytałem kilka niepochlebnych opinii na temat tej książki, ale to nie jest zły tytuł. Szkoda tylko, że "Szatańskie włosy" są dość przewidywalne. Kilka zdarzeń udało mi się z łatwością przewidzieć, jednak nie wszystkie. Bardzo polubiłem główną bohaterkę Kelly. Choć nie mogłem jej sobie wyobrazić w rudych włosach. W każdej mojej wizji jej wyglądu miała włosy w kolorze blond. Bohaterowie poboczni też byli bardzo przypadający do gustu. Można było wyczuć tą rodzinną atmosferę ponującą w salonie fryzjerskim. Masterton nie wywołał mpwe mnie uczucia żalu czy smutku, gdy umarła "pewna postać" ( nie będę mówił kto, nie chcę za bardzo spojlerować ) mimo iż ją bardzo polubiłem. I właśnie ten brak wywoływania uczuć jest największym minusem tej książki. Podczas czytania nie czułem strachu ( mimo iż to horror ). Nie czułem nic. Los bohaterów był mi obojętny. Myślę, że właśnie przez to ta książka nie cieszy się pochlebnymi opiniami.

Iza | 2013-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2013

Tytuł mnie zachęcił, reszta niekoniecznie. Zaczęło się jeszcze nie tak najgorzej. Niestety potem coraz bardziej mi się ciągnęło to czytanie, mimo że to króciutka książka. Horrorem bym tego nie nazwała. Szatańskie włosy nie zrobiły na mnie takiego wrażenia jakiego się spodziewałam. Nie zdziwiło mnie w ogóle kto był złym, zakończenie też nie było niespodzianką. Jest to moja dopiero druga książka Mastertona, dlatego na razie się nie zrażam. Niestety nie jest to książka, którą mogłabym komukolwiek polecić.

Milka555 | 2014-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2014

ciężko ocenić. Z jednej strony wchodzi niczym nóż w masło, z drugiej to Masterton, który mógłby się rozbujać o wiele lepiej. A może ja jestem już po prostu zepsutym malkontentem, któremu się nie chce zjechać słabej xiążki, bądź też przeczytałam za dużo dobrych?

minionek | 2015-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2015

Z tego, co widziałam w rejestrze, jest bardzo dużo złych opinii na temat tej książki. No i ja nie wiem, dlaczego. Masterton zawsze miał ciekawe i zwariowane pomysły i trzeba to docenić. Poza tym z jakiegoś powodu ,,Szatańskie włosy" zostały wydane u nas w Polsce. Gdyby ta książka byłaby dnem, to by jej tu nie było. Pomysł na fabułę uważam za bardzo udany, nie spodziewałabym się, że to wszystko jest połączone z ,,władcą much". Poznałam kilka ciekawych legend związanych z księciem demonów i jego pionkami, co nadało fabule ostrego smaczku. Bardzo cieszyło mnie to, że wątek miłosny Kelly i Neda, został odsunięty na temat poboczny. Dzięki temu się nie nudziłam, a temat główny był cały czas rozwijany. Trochę się domyślałam, że Simon Crane jest odpowiedzialny za morderstwa. Jednak Masterton w wielu momentach mnie zaskoczył, na zakończeniu także.
Przyjemnie czytało mi się tę krótką historię, taka ala na roluźnienie.