W.I.T.C.H. Tom 1 - Halloween

Tłumaczenie: Agnieszka Puza
Cykl: W.I.T.C.H. Komiksy (tom 1)
Wydawnictwo: Egmont Polska
7 (16 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Halloween
komiksy
Anezka

Dawno, dawno temu istniał tylko Jeden Świat, gdzie Duchy i Stworzenia żyły w zgodzie i harmonii. Ale kiedyś do świata wdarło się Zło. I Świat rozpadł się, a jego mieszkańcy podzielili się na tych, którzy pragnęli pokoju, i na tych którzy za wszelką cenę chcieli rządzić innymi. Dla ochrony tego co dobre powstał Kondrakar - potężna forteca, na której czele stoi Bractwo z Wyrocznią. Ale sama mądrość Wyroczni nie wystarcza. Bractwo Kondrakaru powołało 5 Strażniczek, które pokonają zło: Irmę, której żywiołem jest woda, Taranee, której służy ogień, Cornelię władającą mocą ziemi, Hay Lin, której słucha wiatr i powietrze. Oraz Will- opiekunkę Serca Kondrakaru, w którym wszystkie żywioły spotykają się, by przekształcić się w czystą. Te dziewczęta to W.I.T.C.H.- a Świat ich potrzebuje..

Cieszący się niezwykłą popularnością komiks z magazynu W.I.T.C.H. nr 1 i 2 - teraz w jednym albumie!

źródło opisu: Wydawnictwo Egmont Polska Spółka z o. o., 2003

źródło okładki: Zdjęcie autorskie

Patsy | 2018-06-01
Przeczytana: 25 maja 2018

W tym miesiącu, pod pewnym natchnieniem postanowiłam sięgnąć po komiksy W.I.T.C.H., które czytałam będąc jeszcze w podstawówce. Muszę przyznać, że ponowna lektura okazała się ciekawym doświadczeniem. Mimo iż fabuła nie powala na łopatki, to grafika nadal mi się podoba. W dodatku humor oraz ciekawa perspektywa np. poprzez ukazanie technologii, uczyniły lekturę interesującą oraz przyjemną. Na własnym regale mam jeszcze dwa kolejne tomy, po które może sięgnę, chociaż jakiegoś imperatywu w tym kierunku nie odczuwam.

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Babi | 2018-04-09
Przeczytana: 09 kwietnia 2018

cudownie wrócić do historii, którą się tak uwielbiało i nadal dobrze pamięta, po ponad 16 latach, mimo zwykłej nostalgii nadal czuję się w środku jak mała dziewczynka

chciałabym, aby jakieś wydawnictwo wznowiło ten cykl, tak jak ma to teraz w Stanach Zjednoczonych dzięki wydawnictwu Yen Press i Disney Comics, saga zdecydowanie powinna zdobyć nowe fanki, a "starym" dać możliwość powrotu do cudownych wspomnień

teraz pozostało mi przeczytać przygody z misji I, II i w połowie III, bo niestety reszty numerów nie mam już od lat... :(

Lexie | 2018-03-21
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Posiadam, 2018
Przeczytana: 21 marca 2018

Tak cudownie było znowu wrócić do tego świata. W.I.T.C.H. to seria, która towarzyszyła mi podczas dorastania. Kochałam te komiksy obsesyjnie i nawet teraz, wracając do historii po tylu latach, czuję jak ta młoda JA, macha ze stron komiksu.

Prawie każdą kwestię i rysunek znam na pamięć. Uwielbiam tę historię i bohaterów. Kocham styl rysowników. Wiadomo, że teraz, w tym wieku nie jest mi już taka bliska, ale była dla mnie strasznie ważna, gdy dorastałam. Nie pasowałam do rówieśników, a ona była dla mnie ogromną inspiracją i pocieszeniem.

Nadal mam wszystkie komiksy, pełno książek i gadżetów. Niech czekają na nowe pokolenie.

czarna_maggie | 2017-01-16
Przeczytana: 13 stycznia 2017

Uwielbiałam Witcha w dzieciństwie, więc z przyjemnością sięgnęłam do niego w czasie sesji- doskonały przerywnik :)