Unseen Messages

Unseen Messages
Forever
2016-03-30
2016-03-30

Pepper Winters to jedna z moich ulubionych autorek i mistrzyni darków. Tym razem napisała prawie 600-stronicową historię, która jest pojedynczą książką i z „ciemną stroną” nie ma nic wspólnego.

„Unseen messages” przypomina powieść Daniela Defoe „Przypadki Robinsona Crusoe”. W książce P. Winters mamy kilku rozbitków, którzy w wyniku katastrofy helikoptera trafiają na jedną z wysp Fidżi. Warto dodać, że z ponad trzystu wysp państwa Fidżi, jedna trzecia jest niezamieszkała i na taką właśnie trafiają główni bohaterowie.

Opinie na goodreads są skrajnie różne: od uwielbienia do wielkiego rozczarowania. Część czytelników odłożyła tę historię po przeczytaniu 15-20%. P. Winters przyzwyczaiła nas do mrocznych serii, gdzie im bardziej przerażający i pokręcony główny bohater, tym lepiej. Moim zdaniem „Unseen messages” to książka o innym, głębszym wymiarze, to powieść o woli przetrwania, własnych słabościach, drugich szansach, życiowych wyborach i ich konsekwencjach. Pomimo że jest to dość obszerna historia, nie ma mowy o nudzie i monotonii. P. Winters świetnie przygotowała się do tej powieści, dopracowany został każdy szczegół, a znajomość szkoły przetrwania autorki budzi u mnie podziw.

Czytając „Unseen messages” podziwiałam Estellę za jej siłę, odwagę i upór, kochałam Galloway’a za jego wrażliwość, skromność i lojalność, uwielbiałam Pippi i Co za to, że w obliczu śmierci i beznadziei potrafili odnaleźć szczęśliwe chwile. Przeżywałam z głównymi bohaterami ich potknięcia, dopingowałam, by nie tracili nadziei i woli walki, płakałam za tym co nieuniknione.

To co przydarzyło się Estelle na lotnisku jest odzwierciedleniem podróży autorki z Los Angeles, która miała miejsce pod koniec sierpnia 2015 roku. Wszystkie „ukryte wiadomości”, przeczucia, obawy, cała odprawa na lotnisku, nawet garderoba i biżuteria nie są fikcją literacką, tylko prawdziwymi faktami, które stanowiły wstęp do tej wspaniałej, emocjonującej powieści.

"Love doesn’t live in first glances. Life doesn’t dwell in second chances. Our path exists in unseen messages."

Czekałam na tę książkę kilka miesięcy z kolejną niewiadomą, co tym razem wymyśli Pepper Winters. Kiedy jednak przyszedł czas premiery, a ja już miałam ją w zasięgu ręki nie kwapiłam się do jej przeczytania. Nie jestem fanką grubych książek (nie wiem czemu, po prostu mnie zniechęcają) a tutaj... mając przed sobą blisko 600 stron historii, której wielu czytelników goodreads.com nie podołało i poddało się przy 15-30% uznałam, że chyba musi być z nią coś nie tak, bo przecież Pepper Winters rzadko zawodzi... i tak leżała... miesiąc. Aż uznałam, że najwyżej też jej nie dokończę, ale muszę spróbować... i teraz już wszystko rozumiem.

Wielu fanów pani Winters przyzwyczaiło się już do jej mocno erotycznej strony i tego się też po niej teraz spodziewano. Tymczasem "Unseen messages" to wyjątkowa powieść z owszem - wątkiem miłosnym (nie oszukujmy się Pepper jest w końcu autorką romansów),ale to coś czego jeszcze nie robiła, coś co z pewnością wielu zszokowało, coś co dla mnie osobiście jest najlepszą z wszystkich napisanych przez nią książek (nie ważne ilu z nich jeszcze nie przeczytałam, bo nic nie przebije własnie tej).

"Unseen messages" to nic innego jak "Castaway" w liczbie mnogiej, której nie wyobrażam sobie w innej wersji. Każdy rozdział był starannie dopracowany, wszystko to co spotykało bohaterów, z czym się zmagali, w jaki sposób sobie radzili... Pepper przeszła samą siebie, nic nie było na pół gwizdka, a jej wiedza w zakresie szkoły przetrwania, również udowodniła, jak wytrwale przygotowywała sie do projektu. Nie mogłam sie oderwać od książki, każdy problem, każdy kataklizm, każdy dzień samotnie na wyspie trzymał mnie w napięciu i oczekiwaniu, czy kiedykolwiek zostana odnalezieni? Czy ja sama chciałabym, żeby zostali ocaleni?

Nie będę się zagłebiać w fabułę - zachęcam, abyście zrobili to sami, abyście poznali kim jest Estelle, Galloway, Pippa, Conner i Coco... dajcie szansę ich historii, która jest niesamowita pod każdym względem. Nie zliczę łez wylanych podczas czytania, tak mocno związałam się z bohaterami, że trudno było powiedzieć żegnaj... ta powieść na zawsze pozostanie w mojej pamięci. Gorąco polecam.

• Rezygnacja
  • Przeczytać ❤️