Śmierć na Zatybrzu

Tłumaczenie: Monika Woźniak
Cykl: Publiusz Aureliusz prowadzi śledztwo (tom 2)
Wydawnictwo: Femis
In corpore sano
8360112045

Publiusz Aureliusz to rzymski patrycjusz, pochodzący ze starego senatorskiego rodu, który przejawia niezwykły talent do rozwiązywania zagadek kryminalnych. Najbardziej nawet tajemnicze zbrodnie popełnione w Rzymie za panowania Klaudiusza zostaną wykryte, gdy śledztwem zajmie się sympatyczny senator-epikurejczyk, wspomagany przez swego nieco łotrowatego sekretarza Kastora. 43 rok naszej ery....

43 rok naszej ery. Żydowski kupiec Mordecheusz pogrąża się w wielkiej żałobie. Jego młodziutka córka Dina umiera po aborcji nieślubnego dziecka. Mordecheusz zwraca się do swego przyjaciela Publiusza Aureliusza Stacjusza, aby znalazł on winnego tej śmierci. Aureliusz, choć niechętnie, zaczyna poszukiwania.

Co naprawdę stało się dziewczynie? Kim był tajemniczy ukochany? Dlaczego się ukrywa? A może ta śmierć nie była nieszczęśliwym wypadkiem?

źródło opisu: [Oficyna Wydawnicza Femis, 2006]

Anna | 2016-10-16