The Demon in The Wood

Cykl: Grisza (tom 0.1)
Wydawnictwo: Henry Holt and Co.
angielski
Macchiato

Before he became the Darkling, he was just a lonely boy of extraordinary power. Get a look into the past that forged a brutal and brilliant leader.

źródło opisu: https://www.goodreads.com/book/show/25988677-the-demon-in-the-wood

źródło okładki: http://us.macmillan.com/books/9781627796620

Booklore | 2018-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2018

Dzięki tej króciutkiej nowelce poznajemy wcześniejsze losy Darklinga.
Miał 13 lat kiedy musiał wraz ze swoja matka ukrywać się po lasach oraz opuszczonych wsiach, aby przeżyć. W tych czasach Griszowie nie mieli łatwego życia, musieli ciągle walczyć i chronić swoich bliskich. Darkling dorastał w trudnym czasie i to co wydarzyło się wcześniej go ukształtowało. Dzięki tej nowelce można lepiej zrozumieć jego postępowanie w Trylogii.
Szkoda jednak, że ten tekst był tak krótki. Darkling zasługuje na więcej!

Lexie | 2018-05-04
Na półkach: Przeczytane, Po angielsku, 2018
Przeczytana: 04 maja 2018

Zasmuciło mnie, że w trylogii Grisza autorka nie dała rady wykorzystać potencjału postaci Darklinga. Czerń, potęga i przebłyski tego, jaki był naprawdę. Niestety tak wiele rzeczy nie zostało powiedzianych i czuję tak ogromny niedosyt.

Ta nowela to historia 13-letniego chłopca i jego matki. Poznajemy wydarzenia, które ukształtowały Darklinga. Wyznaczyły jego życiowy cel, co później zmieniło go całkowicie.

Warto przeczytać, ale mój niedosyt i tak nie został uleczony.

Patsy | 2018-04-01
Przeczytana: 06 lutego 2018

W porywie chwili postanowiłam sięgnąć po tę nowelkę i w żadnym razie nie żałuję. Ten prequel do Trylogii Griszy okazał się bardzo ciekawy, odrobinę niepokojący oraz, mimo długości, naprawdę świetnie skonstruowany. Żałuję tylko, że lektura nie była dłuższa ;).

Mój regał z książkami
patsy-books.blogspot.com

Aneta | 2017-03-10
Przeczytana: marzec 2017

Byłam bardzo ciekawa tej historii. Darkling był jedną z moich ulubionych postaci, więc chciałam się o nim więcej dowiedzieć. Demon in the wood rzuca światło na motywacje bohatera, dlaczego tak nienawidził ludzi bez mocy, dlaczego stał się "zły". Nawet pomaga trochę usprawiedliwić to, jakim stał się człowiekiem. Przeszłość nie usprawiedliwia jednak okrucieństwa, jakiego dokonał. Życie w ciągłym ruchu, strachu o życie, samotność, wieczne życie. Czy można jednoznacznie stwierdzić, że Darkling był zły do szpiku kości?

Sophie | 2016-12-27
Przeczytana: 12 grudnia 2016

"Fear is a powerful ally, but feed it too often, make it too strong, and it will turn on you."

Prequel serii, który należy przeczytać dopiero, gdy się ją skończy... Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o jednym z najbardziej intrygujących bohaterów w trylogii Grisza? Zanim stał się Darklingiem, był po prostu samotnym chłopcem z nadzwyczajną mocą. Autorka oferuje spojrzenie w przeszłość, która ukształtowała tak brutalnego i genialnego przywódcę.

"Start building walls, and people begin to wonder what you’re hiding."

To jedna z najciekawszych nowelek - chyba w sumie druga moja ulubiona - i zgadzam się z autorką, że lepiej przeczytać "Demona z lasu" po skończeniu "Ruiny i rewolty". To nie jest próba usprawiedliwienia, czy wybielenia tej postaci, o to nie musicie się martwić. Jednak odkrywa zupełnie nową stronę historii Darklinga, więc czytałam ją z wielkim zainteresowaniem - tym bardziej, że przy okazji dowiedziałam się o dawnych dziejach Ravki. Bardzo żałowałam, gdy się skończyła,...