Światło

Seria: Pan Kuleczka
Wydawnictwo: Media Rodzina

Nieustannie rosnąca popularność bohaterów opowiadań o sympatycznych przyjaciołach sprawiła, iż wesoła gromadka Pana Kuleczki nie tylko doczekała się własnego, bajecznie kolorowego kalendarza, ciekawej strony internetowej , ale też zmusza autorów serii do ciągłej pracy nad kolejnymi tomami! I całe szczęście! W najnowszym tomiku nasza gromadka będzie mieć znów zwykłe-niezwkłe przygody - między...

W najnowszym tomiku nasza gromadka będzie mieć znów zwykłe-niezwkłe przygody - między innymi zanocuje pod namiotem i rozpocznie podwórkową gimnastykę, Katastrofa natomiast będzie obchodzić urodziny, odbierać tajemnicze telefony razem z Pypciem zastanawiać się nad losem swoich starych ulubieńców.

źródło opisu: http://www.pankuleczka.pl/o_serii.htm

źródło okładki: www.pankuleczka.pl

Jedna z moich ulubionych książek z dzieciństwa.

Ann | 2014-04-09

Pan Kuleczka to jedna z ulubionych serii mojego synka. W bardzo ciepły i pozytywny sposób przedstawia ważne tematy oraz różnice między charakterami.
Sądzę, że to bardzo dobra pozycja, nie tylko na dobranoc. Mnóstwo śmiechu i wzruszeń dla całej rodzinki.

książek: 1919
Olga | 2014-05-27
Na półkach: Przeczytane, 2014, Audiobooki
Przeczytana: 27 maja 2014

2014.05.26 - 27

Właściwie to nie przeczytane, a przesłuchane.
Nie przyszłoby mi do głowy zabierać się za literaturę dla dzieci, ale dostałam takie polecanki od Biblionetki, więc postanowiłam sprawdzić, czy istnieją jeszcze jakieś sensowne książeczki dla najmłodszych (po przejrzeniu paru należących do córeczki moich znajomych miałam wątpliwości).
Nie mogłam znaleźć nigdzie e-booka, więc poprzestałam na wersji audio czytanej przez Krzysztofa Globisza.
Może nie jest to tak uniwersalne jak wierszyki Brzechwy czy Tuwima (które mogę czytać po sto razy mimo upływu lat i za każdym razem mnie cieszą), ale dla dzieci się nadaje. Nie jest to kolejna głupawa książeczka, z której nic nie wynika. Każdą część można przemyśleć i coś z niej zapamiętać. Najbardziej podobała mi się historia o pudełku na skarby i marzenia.
Jeśli chodzi o samo nagranie, to melodyjki końcowe mnie drażniły, ale pamiętam, że jako dziecko słuchałam podobnych nagrań na kasetach i wtedy to było fajne (może to jest...

Maria Tarczyńska | 2015-12-19
Przeczytana: 19 grudnia 2015

Cudowna książeczka dla małych i dużych. Ciepła, mądra i taka do przytulania.

Alicja | 2016-08-02
Na półkach: 2016, Przeczytane