Drugie życie Marianne Shearer

Wydawnictwo: Amber

Ubranie nie okrywa nas, lecz odkrywa. Po przeczytaniu tej powieści już nigdy nie założysz żadnego stroju bez lęku... Marianne Shearer, bezwzględna i przerażająco skuteczna adwokat u szczytu kariery. Właśnie zwycięsko zakończyła obronę brutalnego psychopaty i kupiła za milion funtów nowy luksusowy apartament... I popełniła samobójstwo...Dlaczegoa Czy rzeczywiście to było samobójstwo... I czemu kobieta na co dzień obnosząca jak uniform surową czerń ascetycznych garniturów wyszła na spotkanie śmierci w wielobarwnej tęczy pieniącego się jedwabiu...a Jej śmierć jest zagadką, której nie potrafią rozwiązać jej przyjaciel adwokat, brat nieudacznik, jej asystent i jej ostatni klient. Lecz jeszcze większą zagadką okazuje się życie Marianne Shearer. Klucz do prawdy ma tajemnicza renowatorka strojów, która z faktury tkanin, barw materiału i splotów ściegów potrafi odczytać historię okrucieństwa, nikczemności i udręki nieuciszonego sumienia.

betina360 | 2014-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 25 lutego 2014

Mariane to kobieta 51 letnia majaca wazne stanowisko w sadzie.Broni najgorszyh szumowin gwalcicieli mordercow sadystow.Gdy powraca przeszlosc ktora chciala wymazac w postaci doroslej corki ktorej nie potrafila obronic a wrecz skazala na smierc dopadaja ja wyrzuty sumienia i postanawia ze soba skonczyc.Jej drugie zycie o ktorym wiedzialo niewielu to wrecz cos odwrotnego od brudnego swiata z ktorym sie stykala.Lubi piekne nietuzinkowe stroje takie ktorych nie nosi sie na codzien i w takim tez stroju pieknym nie majacym nic wspolnego z jej brudnym dla niej zawodem popelnia samobojstwo.

maggie | 2014-01-18
Przeczytana: 17 stycznia 2014

„Najlepsza na świecie powieść kryminalna 2008, uhonorowana najwyższą nagrodą Duncan Lawrie Dagger (Gold Dagger Award)” – takie zdanie przeczytałam na okładce książki, którą wzięłam przypadkowo do rąk w bibliotece. Chyba nikogo to nie zdziwi, że mnie to zainteresowało i za chwilę bestseller znalazł się na moim koncie czytelniczym na 30 dni. Muszę przyznać, ze tak byłam ciekawa tej powieści, ze prawie biegłam do domu, żeby do niej od razu zajrzeć. Czy książka spełniła pokładane przeze mnie w niej nadzieje? O tym za chwilę…

„Drugie życie Marianne Shearer” to powieść kryminalna napisana przez urodzoną 18 listopada 1948 prawniczkę, która przez wiele lat występowała jako adwokat w sprawach karnych, Frances Fyfield (właśc. Frances Hegarty, bo tak brzmi nazwisko pisarki). Urodziła się i wychowała w angielskim miasteczku Derbyshire. Podstawowe wykształcenie zdobyła w szkołach przyklasztornych, a studia prawnicze ukończyła na uniwersytecie w Newcastle. Od początku działalności prawniczej...

Liza | 2011-06-23
Przeczytana: 23 czerwca 2011

Książka bardzo nierówna tzn: początek ciekawy, środek nudnawy, ciekawie się robi pod koniec- więcej akcji, intrygujących rozmów, odkrywamy tajemnic. Liczyłam na coś więcej, trochę się zawiodłam. Trochę chaotycznie napisana książka- fabuła rozgałęzia się na losy kilku bohaterów- ich przeżyć, uczuć i lęków. Dużo mówi się o stroju, jednak to ciężka metafora w tej książce, trudno tak naprawdę zrozumieć, o co chodziło autorce. Na plus kilka ciekawych cytatów, i losy tytułowej bohaterki. Tytuł może być trochę mylący, bo nie uważam, że to było tak do końca jej drugie życie: po prostu tajemnica, którą chciała ukryć.
Podsumowując książka dosyć ciekawa, ale mogło być lepiej.

Monika | 2011-01-02
Przeczytana: grudzień 2010

Pomysł ciekawy, mogła być z tego naprawdę dobra książka, ... ale niestety nie jest. Drugie życie ... hmmm, naprawdę to tylko jeden wątek z życia, tytułowa bohaterka sprawia wrażenie jakby stała gdzieś w tle. Ubranie ... chyba nie zrozumiałam, albo autor czy też wydawca nieudolnie opisał książkę.

piter_xt | 2015-07-20

Dobry kryminał z trochę przerysowanymi postaciami.Bardzo obiecujący początek i trochę gorszy koniec. Można było z tej historii wyciągnąć więcej ale autor się nie postarał. Mimo to mogę polecić do przeczytania ludziom znudzonym standardowymi opowieściami kryminalnymi.

darumari | 2014-12-23
Przeczytana: luty 2011

Książka kupiona w małej księgarni na dworcu. Ot tak, dla zabicia czasu.
Kryminał? Nie do końca.
Intrygująca książka.

Ola | 2011-09-17
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 03 lutego 2012

Zaczęłam czytać i spasowałam ...

lipstick89 | 2016-05-06

Słabizna. Przenudna słabizna.