Zaklinacz deszczu

Wydawnictwo: Amber
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Rainmaker
prawnik, Grisham, prawo, apelacja, spadek

Rudy Baylor skończył właśnie studia prawnicze i ma problemy ze znalezieniem pracy. W końcu trafia do niewielkiej, mało znanej kancelarii, gdzie dostaje swoją pierwszą sprawę. Ma reprezentować chorego na białaczkę chłopca, który postanawia zaskarżyć potężne towarzystwo ubezpieczeniowe. Choć zadanie przypomina walkę Dawida z Goliatem, idealistycznie nastawiony Rudy podejmuje się tego trudnego zadania. Czy uda mu się zwyciężyć w nierównym starciu z nieuczciwą korporacją?

źródło opisu: [Amber, 2009]

Ryszard Pałka | 2019-02-17
Przeczytana: 17 lutego 2019

Kolejny doskonały thriller prawniczy Grishama .Historia wciąga i naprawdę zaskakuje.Pojedynek Dawida z Goliatem.Początkujący adwokat z uznanym prawniczym wygą.Polecam !!!

polnutka | 2018-11-01

Jestem bardzo rozczarowana!
Dawno nie sięgałam po Grishama, a jego kryminały miałam w pamięci jako dość dobre, a tu takie rozczarowanie. Po pierwsze główny bohater zbyt wyidealizowany, bez charyzmy, bez charakteru, nudny wręcz. Gdyby ktoś taki istniał na prawdę, to można by mu tylko współczuć pasma szczęśliwych wypadków, dzięki którym mogło wyrosnąć jego poczucie wartości. Po drugie dlaczego zamiast dialogów sądowych Grisham funduje nam tylko skrótowe opisy głównego bohatera-narratora? to tak jakby Grishamowi starczyło weny tylko na ogólny zarys fabuły, a o resztę niech się martwią scenarzyści i dopiszą, na co jemu nie starczyło pomysłu. Filmu nie widziałam, ale założę się, że jest o niebo lepszy od książki.

Bogna007 | 2018-10-16
Przeczytana: 16 października 2018

Na pewno dla osób lubiących tematykę prawniczą ciekawa pozycja. Dla mnie trochę nudna ale to nie znaczy, że autor źle pisze. Wręcz przeciwnie aczkolwiek nie umiem ocenic jego fundamentów merytorycznych. Nie znam się na procedurach tego typu oraz prowadzeniu śledztwa. Ufam, że wie o czym pisze.

Bebe | 2018-09-05
Przeczytana: 05 września 2018

Niestety nie ujęła mnie ta książka. Nie wiem czy to kwestia stylu, czy gatunku, ale totalnie nie trafiło w mój gust. Może dam jeszcze szansę autorowi.

Patryk Świrski | 2018-04-17
Przeczytana: 17 kwietnia 2018

Jedna z najlepszych książek mistrza toczy swoją opowieść o samych początkach pracy młodego prawnika, o rozpaczliwym poszukiwaniu przez niego jakiejkolwiek pracy, aby mógł utrzymać się "na powierzchni". O lawinowym spadku oczekiwań finansowych, takich jak on - młodych adeptów prawa wchodzących na bezlitosny rynek pracy. Duża szczypta szczęścia to delikatne stwierdzenie na wyjątkowy splot okoliczności pozwalający Rudiemu Baylorowi na prowadzenie pierwszej sprawy o odszkodowanie przeciw korporacji o prześmiewczej nazwie "Great Benefit". Pieniądze - nawet te niewyobrażalnie duże, nie potrafią zatrzymać nieuniknionej śmierci ani na moment... Autor wplata dwa, obszerne i bardzo interesujące poboczne wątki - pierwszy to historia żwawej staruszki, która wymyśla prawdziwie szatański sposób na sprowadzenie swojej długo niewidzianej rodziny, zaś "najdrożsi synowie" z czysto partykularnych interesów przypominają sobie o swojej rodzicielce. Drugi wątek to opowieść o młodej i pięknej mężatce,...

Majka | 2018-02-19
Na półkach: Przeczytane, Mam ebook
Przeczytana: 10 lutego 2018

Bo Grishama bardzo dobrze się czyta.
... no chyba, że gustuje się w romansach ;)
Książka o niesprawiedliwości w życiu i dochodzeniu jej przed sądzem.
O tym, że nic nie jest przesądzone.
O tym jak układy rządzą światem.
I o tym, że z układem, pieniędzmi i doświadczeniem można wygrać uczciwością i świeżym spojrzeniem.

żabot | 2018-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2018

„Zaklinacz deszczu/Rainmaker” to piąta w kolejności powieść Grishama. Po naprawdę świetnych powieściach „Firma”, „Klient” czy „Raport Pelikana” ta rozczarowuje. Zupełnie nie rozumiem tych wszystkich achów i ochów. Oczywistym jest, że autor musi prowadzić z czytelnikiem swoistą grę wstępną, budować nastrój, pokazać ze szczegółami swojego bohatera i środowisko, w którym się obraca. Problem jednak z grą wstępną jest taki, że trzeba wiedzieć, kiedy ją zakończyć, żeby czytelnik nie usnął ;-) , kiedy czas przejść do czynu. Grisham przegapił ten moment. Powieść jest za gruba, przez ponad połowę niewiele się dzieje czy wręcz nie dzieje się nic, co mogło by wywołać napięcie u czytelnika, nie mówiąc już o podtrzymaniu tego napięcia. Poczytnym autorom (i stykam się z tym coraz częściej) przytrafia się dolegliwość, którą nazywam „przewątkowieniem”. „Rainmaker” jest tego dobitnym przykładem. Rozumiem, że trzeba stworzyć trochę wątków pobocznych, żeby uwiarygodnić niektóre sceny z wątku...

Dreptak | 2017-10-16
Na półkach: Przeczytane, 2017
Przeczytana: 16 października 2017

sięgając po kolejna książkę Grishama z góry wiemy, czego się spodziewać - sprawnie skonstruowana, napisana dobrym językiem książka o perypetiach prawnika; nie jest to wielka literatura, ale solidne rzemiosło mające dać czytelnikowi chwilę relaksu;
"Zaklinacz deszczu" jak najbardziej mieści się w tej charakterystyce;

Uromax | 2017-08-13

Przeczytałem całkiem sporo książek Grishama w dość krótkim czasie. I chociaż nie miałem jeszcze okazji sięgnąć choćby po, dość popularny, ''Raport Pelikana'', w pewnym sensie uważam się za osobę kompetentną i obeznaną z jego twórczością. I z tego całego zbioru dzieł różnych - lepszych, gorszych, krótszych, dłuższych, ciekawszych, nudniejszych, szybszych, spokojniejszych, zapadających w pamięć i szybko zapominanych, ''Zaklinacz deszczu'' to mój zdecydowany faworyt.

Książka ma w sobie to, trudne do zdefiniowania i niejednoznaczne ''coś''. Zapewne jest to po prostu wypadkowa poszczególnych, świetnych jej elementów, które razem tworzą spójną całość, od której nie sposób się oderwać. Długość książki poczytuję jak najbardziej za jej zaletę. Grisham miał okazję wykreować barwnych, ciekawych bohaterów, którym kibicujemy, których dramaty przeżywamy, jakby były naszymi własnymi, którym współczujemy jak starym przyjaciołom. Główna postać, czyli ta, z którą powinniśmy się najbardziej...

tuniu40 | 2017-07-22
Przeczytana: 22 czerwca 2017

Książka ma swój klimat, jest bardzo ciekawa, czytałem ją z rozkoszą.
Książki Grishama mają bardzo rozwleczoną akcję i mało się dzieje, facet potrafi z historii którą można opowiedzieć w 10 minut zrobić mega super powieść , którą czyta się przez wiele godzin. Budowanie klimatu, realizm, ciekawi bohaterowie jak najbardziej na plus, trzeba lubić taki klimat, mi książki Grishama jak najbardziej odpowiadają, chociaż nie wszystkie. Zaklinacza deszczu czyta się przyjemnie , a jeszcze lepiej słuchać audiobooka :)