Okładka książki Zaklinacz deszczu

AMBER
prawnik, Grisham, prawo, apelacja, spadek
typ
papier
7,21 (939 ocen i 60 opinii)

Opis książki

Rudy Baylor skończył właśnie studia prawnicze i ma problemy ze znalezieniem pracy. W końcu trafia do niewielkiej, mało znanej kancelarii, gdzie dostaje swoją pierwszą sprawę. Ma reprezentować chorego na białaczkę chłopca, który postanawia zaskarżyć potężne towarzystwo ubezpieczeniowe. Choć zadanie przypomina walkę Dawida z Goliatem, idealistycznie nastawiony Rudy podejmuje się tego trudnego zadania. Czy uda mu się zwyciężyć w nierównym starciu z nieuczciwą korporacją?

źródło opisu: [Amber, 2009]

Opinie czytelników
macias | 2014-03-22
Na półkach: Przeczytane, Audiobooki, 2014
Przeczytana: 22 marca 2014

Rewelacja! Nie potrafię powiedzieć co takiego mają w sobie książki Grishama, że nie można się od nich oderwać... Akcja mimo że pozornie dość powolna i rozwlekła, bez nadmiaru nagłych i nieoczekiwanych zwrotów, to pochłania czytelnika (słuchacza) bez reszty, wyzwalając przy tym bardzo silne emocje. Oprócz tego wielką zaletą są świetnie narysowani bohaterowie oraz rzetelność w dopracowaniu szczegółów procesowych. Zastanawiałem się nawet czy nie dać maksymalnej oceny, ale czeka na mnie jeszcze kilka innych bestsellerów Grishama, więc postanowiłem zostawić sobie małą rezerwę, gdyby zaszła potrzeba podniesienia poprzeczki jeszcze odrobinę wyżej (na co po cichu liczę) :) BARDZO GORACO POLECAM!!!

Kalissa | 2014-04-16

Po przeczytaniu tej powieści Grishama zakochałam się w autorze i mam na półce w domu, prawie wszystkie jego powieści.

Jest w powieści "Zaklinacz deszczu" ogromna moc idealizmu - tego wspaniałego uczucia, które pozwala podjąć każde wyzwanie, mimo strachu, a zwłaszcza mimo obaw i myśli, że sobie nie poradzę! Historia Rudy'ego i Kelly porusza nie mniej niż sama rozprawa sądowa i poszukiwanie sprawiedliwości. Polecam każdemu:)

detektywmonk | 2014-09-27

Nie wiedziałem,że Grisham napisał taką książkę.Ale jak zobaczyłem w bibliotece to z chęcią wypożyczyłem i przeczytałem.
A jak czytałem,to się zachwyciłem.Bo książka dobra,ba nawet bardzo dobra.
Historia prawnika z powołaniem,Grisham świetnie opisuję sprawę w sądzie.
Mamy tu pełno emocji.Książka mimo,że gruba to łatwo się czyta.
Ale,dla mnie ciut za gruba była.

BecinkaFiore | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Nie mogłam oderwać się od tej ksiązki. Mimo iż zazwyczaj wzbraniam się przed czytaniem kryminałów a już na pewno ich nie kupuję, to tym razem wpadłam w sidła. Koleżanka podrzuciła mi "Zaklinacza deszczu" po zarwaniu kliku nocy na lekturę. No i sytuacja się powtórzyła!
Grisham na pewno może być uznany królem kryminałów. Ksiązki Cobena nie mogą się przy nim równać. mamy tu ponad 600 stron drobnej czcionki, profesjonalna forma i treść. na pewno sięgnę po kolejne ksiązki Grishama. a wszystkim, tak jak ja, niezdecydowanym, gorąco polecam!

Magdalena | 2014-06-07
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 03 czerwca 2014

Re-we-la-cja! Wzruszałam się nad niektórymi sytuacjami, kibicowałam Rudy'emu w rozkręceniu własnej kancelarii, płakałam ze śmiechu z planu zdemaskowania nielegalnych praktyk Leo Drummonda. Jedynym mankamentem było same wydanie książki (Amber) i maluteńka czcionka, która okropnie zniechęcała mnie do lektury - dzięki temu "Zaklinacz deszczu" miał "tylko" 479 stron zamiast prawie 700 w przypadku wykorzystania standardowej wielkości czcionki.

Marysieńka | 2011-05-28
Przeczytana: 2009 rok

Powieść "Zaklinacz deszczu" zaliczyłabym do grupy tych, które opowiadają o procesach odszkodowawczych. Jest ich trochę w dorobku Grishama. Ta konkretna opowiada historię młodziutkiego prawnika, który szuka sposobu, by pomóc rodzinie chłopca ciężko chorego na białaczkę, któremu firma ubezpieczeniowa odmówiła pokrycia kosztów przeszczepu, narażając jego życie. Rudy Baylor brak doświadczenia nadrabia wielkim zaangażowaniem. Ale przecież jego starania to walka z wiatrakami. Czy mu się uda pokonać bezduszne prawo, czy osiągnie swój cel i jakie podejmie decyzje na dalsze życie? Tego dowiecie się z powieści. Przy okazji, ponieważ czytam niekiedy opinie niektórych czytelników na temat powieści Grishama - kochani, nie możecie oczekiwać, ze powieści tego autora, których większość dzieje się na salach sądowych i w adwokackich kancelariach będą porywać wartką akcją, choć bywają i takie. W jego powieściach często akcja toczy się wolno, wydaja się nudne ale takie też sa w praktyce procesy sądowe. I...

Artemis | 2014-09-13
Przeczytana: 13 września 2014

Pan Grisham nigdy nie przestanie mnie zaskakiwać. "Zaklinacz deszczu" to historia na znanym nam już schemacie Młody adwokat - Wielkie pieniądze - Kobieta. Mimo tego jest to jedna z lepszych powieści Grishama, naprawdę wciąga, zaskakuje, rozśmiesza i denerwuje. Po prostu coś pięknego!

Rudy Baylor na pewno nie tak wyobrażał sobie swoją przyszłość. Jest jednym z najlepszych absolwentów, ma zapewnioną pracę w kancelarii, która zatrudnia piętnastu prawników, jeszcze jako student dostaje w swoje ręce bogatą klientkę z testamentem oraz sprawę przeciwko firmie ubezpieczeniowej.
Tak nie ma to jak świetlana przyszłość, problem w tym, że nic nie idzie po myśli Rudy'ego. Kancelaria zwalnia go za nim zdąży rozpocząć tam pracę, bogata klientka okazuje się samotną staruszką, która na koncie wcale nie ma 40 mln, a zaledwie 40 tys. , sprawę przeciwko firmie ubezpieczeniowej "zagarnia" kancelaria, gdzie szukał pracy.
Czy może być gorzej? A i owszem! Nie dość, że Rudy zostaje os...

beataj | 2013-02-05
Przeczytana: 09 stycznia 2013

Lubię Grishama, lubię skomplikowane sprawy prawnicze, lubię książki, które rozwijają się jak lokomotywa z wiersza - najpierw powoli, jak żółw ociężale, a potem przyspieszają i nabierają smakowitego tempa.
Tu tak dokładnie jest, więc przyjemność z czytania zapewniona.

justyniaok | 2014-01-19
Przeczytana: 15 października 2013

Szczerze mówiąc przez kilkadziesiat pierwszych stron myslałam, że książka jest taka sobie. Akcja rozwijała się powoli, czytelnik poznaje głównego bohatera, jego problemy, myśli, życie itd. Potem akcja stopniowo się zagęszcza jednak nie mogę powiedzieć żeby akcja była usiana jakimiś nagłymi zwrotami zaskakującymi czytelnika. Mimo to ciężko się od niej oderwać, historia młodego prawnika zastanawia, mimo, że nie jest to książka akcji, kryminał to trzyma w napięciu, z każdą stroną całość nabiera większego sensu. Koniec końców - książka fantastyczna, nie da się jej zapomnieć.

yootsuu | 2012-09-11
Przeczytana: 10 września 2012

nazwisko Grishama obiło mi się o uszy, jednak nigdy nie miałam okazji zapoznania się z jego książkami. lubię kryminały, powieści sensacyjne z udziałem prawników, rozpraw sądowych i wielki afer; i właśnie dlatego koleżanka wręcz wepchnęła mi w ręce dwie jego obszerne powieści - "Kancelarię" i "Zaklinacza deszczu". nie pozostało mi nic innego, jak zabrać się za czytanie, póki mam jeszcze wakacje. :)

"Zaklinacz deszczu" liczy ponad 5oo stron, co jest wystarczającą ilością, aby dokładnie przedstawić czytelnikowi postacie, charaktery, miejsca oraz wątki - zarówno główny, czyli sprawę sądową, jak i poboczne - znajomych bohatera, jego codzienne problemy. autor opisuje wszystko dokładnie lekkim językiem, a myśli jego głównego bohatera pełne są humoru - czasami czarnego :) - oraz ironii.

nasz bohater, Rudy, to młody absolwent prawa, który desperacko poszukuje pracy w kancelarii, jednocześnie przygotowując się do egzaminu, zapewniającego mu licencję adwokacką. zupełnie przypadkowo poznaje star...

Załóż konto za darmo!
Utwórz konto