Bój o Euro 2016

Wydawnictwo: Zysk i S-ka
Bój o Euro 2016
sport
skalisty

Album ilustrujący kilkanaście miesięcy reprezentacji wielkich nadziei! Ileż lat czekaliśmy na jej narodziny! Za nami dramatyczna droga do finałów EURO 2016, w której toczyliśmy niezwykłe boje! Po raz pierwszy w historii pokonaliśmy mistrzów świata, Niemców! Nawałka stworzył zespół, któremu nie straszny był żaden rywal – nieustraszony Milik, heroiczny Glik, arcywaleczny Krychowiak, kosmiczny Lewandowski, zaskakujący Mączyński, niezmordowany Wawrzyniak, odkurzony Mila... Zespół bohaterów! Ileż emocji w scenach uwiecznionych w fotografiach Łukasza Grochali i tekstach Romana Kołtonia.

źródło opisu: http://www.sklep.zysk.com.pl/boj-o-euro-2016.html

źródło okładki: http://www.sklep.zysk.com.pl/boj-o-euro-2016.html

AnnaSikorska | 2018-09-18

Pierwsze, co się rzuca odbiorcy to wygląd książki. Tu mamy duży (naprawdę duży, bo aż 285x375) album z pięknymi zdjęciami pokazującymi to, co z EURO 2016 się wiązało: chwile szczęścia, smutku, niezwykłe bramki, wywiady, wyjazdy, odbicia i wiele innych. Całość dość ciężka (koło 3 kg) i w solidnej oprawie, na bardzo dobrym papierze, z bardzo dobrze zszytymi barwnymi stronami prowadzącymi nas krok po kroku przez eliminacje. W książce poznajemy drogę do Mistrzostw Europy we Francji. Ze względu na ciężar i rozmiary zdecydowanie dobrze czyta się ją w wygodnym fotelu w domu.
W książce znajdziemy wszystkich, którzy przyczynili się do awansu, czyli będzie i o piłkarzach, trenerach, bliskich. Do tego wśród licznych interesujących treści znajdziemy wywiady z Nawałką i Joachimem Low'em oraz pojedyncze wypowiedzi piłkarzy. Do tego pojawiają się statystyki Euro 2008, 2012, spotkań towarzyskich oraz eliminacji do Euro 2016. Bardzo rozbudowane dane zawarte w przejrzystych tabelach pomagają...

Viaar | 2017-07-16
Na półkach: Przeczytane, Sport

Świetny album - dokładne opisy spotkań, tabele, powroty do poprzednich imprez Euro.. Do tego masa pięknych zdjęć, które przypominają te chwile. Wrócić do niego tak za 10 lat będzie pięknie.

skalisty | 2016-08-04
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016
Przeczytana: 04 sierpnia 2016

Miałem przeczytać przed Euro, wyszło między kwietniem, a sierpniem ;) daje maxa za genialne zdjęcia i okładkę reszta pozostaje w głowie czytelnika ;)

Chemik | 2016-05-05
Przeczytana: 05 maja 2016

Bardzo fajny album dla kibica reprezentacji.
Niezłe zdjęcia z kluczowych momentów eliminacji do EURO'16.
Oby po francuskim turnieju były liczne powody do wydania podobnego albumu z samych mistrzostw ;)

FCBTVpl | 2016-02-10

Polski bój o Euro 2016

Znamy już grypy Euro 2016, ale zanim je wylosowano, trwały eliminacje. Eliminacje, które reprezentacja Polski przeszła w wielkim stylu, czego mało kto by się spodziewał. Nasza kadra awansowała z drugiego miejsca, stając się najbardziej bramkostrzelną reprezentacją eliminacji! Również stosunek bramek plasuje nas na drugim miejscu.

Drogę do Mistrzostw Europy we Francji obrazuje książka "Bój o Euro 2016" Romana Kołtonia. Książka została wydana przez wydawnictwo Zysk i S-ka.

Gdy zamawiam książki, tak jak mało kto patrzę na jej rozmiar. Po otrzymaniu paczki bardzo się zdziwiłem, ponieważ książka ma rozmiary aż 28.5 x 37.5 cm i waży ponad 2.5 kg. W związku z tym nie zawsze wygodnie się ją czyta, a o wzięciu do pociągu na podróż chyba nie ma mowy.

Jest to "album, w którym znajdziecie wszystkich, którzy przyczynili się do awansu, w drużynie i wokół niej". Przeczytacie o historiach wielu piłkarzy, selekcjonerów, wielu ciekawostkach. Przeczytacie wywiady między...

Monika Szulc | 2016-01-10
Przeczytana: 10 stycznia 2016

W grudniu swoja premierę miała niezwykła książka. „Bój o Euro 2016”, której autorem jest Roman Kołtoń a fotografem Łukasz Grochala, jest to nie tylko wartościową lektura, lecz również niepowtarzalną pamiątka.

Książa jest kawałkiem historii ukazanym w estetyczny i piękny sposób. Piłka nożna to nasz sport narodowy i kiedy przychodzi czas, kiedy reprezentacja rusza do boju, miliony Polaków zasiada przed telewizorami, by oglądać ich starania. Bywały chwile lepsze i gorsze, lecz ostatecznie udało się wywalczyć eliminację do Euro 2016. Czyn trudny do osiągnięcia i takie wydarzenie należy upamiętnić. Pan Roman Kołtoń w zwięzły i nieskomplikowany sposób opisał poczynania naszej reprezentacji i uwiecznił ich dokonania.

Album opowiada o sukcesie, zresztą niepowtarzalnym, Adama Nawałki oraz samych piłkarzach. Lewandowski, Milik czy chociażby Glik, to nazwiska znane, lecz w tej książce poznałam ich lepiej. Nie tylko oni przyłożyli się do awansu zespołu, więc cieszy fakt, że o pozostałych...

Gregor | 2015-12-28
Przeczytana: 28 grudnia 2015

Genialna pozycja. Dla każdego fana piłki nożnej pozycja obowiązkowa.
Serdecznie polecam.

Galfryd | 2015-12-22
Przeczytana: 22 grudnia 2015

Pal sześć Kołtonia - 10/10 jest za te wspaniałe chwile, jakie zapewniła mi reprezentacja Polski w eliminacjach Euro 2016.
Choć przyznać trzeba, że Kołtoń pisze z żarem, entuzjazmem, dokładnie i z detalami, o każdym meczu, każdym kluczowym zawodniku, nie unikając nawet cięższych i bardziej kontrowersyjnych tematów (najmroczniejszy fragment to "ciemna strona Lewego" - przedruk artykułu Marcina Feddka z czasów kadry Fornalika).
No i genialne zdjęcia !