Słowiański narodpis

Tłumaczenie: Piotr Dahlmann
Seria: Biblioteka Tradycji Słowiańskiej
Wydawnictwo: Armoryka
Słowiański narodpis

„Słowiański narodpis to rys całej Słowiańszczyzny, który przedstawia nam gdzie i jakie szczepy i gałęzie wielkiego plemienia słowiańskiego zamieszkują, na jakie się języki, narzecza, podrzecza i różnorzecza mowa słowiańska w ustach milionów ludzi dzieli się i cieniuje – wytyka każdemu narzeczu charakterystyczne cechy właściwe i daje przykłady mowy poszczególnych języków i narzeczy. A w końcu w przytaczanych oryginalnych pieśniach gminnych daje nam zaznać każde narzecze słowiańskie. Podaje nam też statystyczny wykaz wszystkich Słowian, tak pod względem języka, jak pod względem wyznania i państwa, do którego są wcielonymi.”

źródło opisu: BIBLIOTEKA TRADYCJI SŁOWIAŃSKIEJ, 2014

źródło okładki: BIBLIOTEKA TRADYCJI SŁOWIAŃSKIEJ, 2014

Brak opinii. Napisz pierwszą opinię!