Historia tysiąca lęków

Wydawnictwo: brak wydawnictwa
Paweł

Tytuł nie kłamie – to książka o lękach. O tysiącu przeróżnych lęków, wypełzających nie wiadomo skąd. O lękach społecznych, o niczym nieuzasadnionych potrzebach spełniania cudzych oczekiwań, o rozrastających się w naszych głowach katastroficznych obrazach przyszłości. To także ekstremalny zapis nieustannego przełamywania własnych ograniczeń i trudów w trakcie wychodzenia z tzw. strefy...

Tytuł nie kłamie – to książka o lękach.

To także ekstremalny zapis nieustannego przełamywania własnych ograniczeń i trudów w trakcie wychodzenia z tzw. strefy komfortu, prowadzącego ostatecznie do ustanowienia nieoficjalnego rekordu świata oraz trzech oficjalnych rekordów Europy w skoku formacji spadochronowej z balonu na ogrzane powietrze.

Książka w dość zabawny, a czasami wzruszający sposób pokazuje siłę drobnostek, które przybierając monstrualnych rozmiarów zaczynają mieć niemal nieograniczony wpływ na procesy podejmowania przez nas ważnych życiowych decyzji.

Wnioski czytelnika ukierunkowane są na dwie główne refleksje: po pierwsze – każdy zwykły człowiek może wziąć udział w najbardziej ekstremalnych aktywnościach, nie trzeba być do tego nadczłowiekiem, a po drugie – nie ma możliwości doświadczenia poczucia bycia spełnionym, jeżeli nie pokona się samego siebie.

"Trudno uwierzyć, że w skromnej postaci pana Tomasza tkwi tak wielki życiowy potencjał. Jego młodzieńcze marzenia nie odbiegały od przeciętnych. Te odważniejsze skrywały się za horyzontem nieosiągalności. Jego wewnętrzna siła i chęć pokonywania trudnych wyzwań, pozwoliły panu Tomaszowi spróbować pokonać niemożliwe. Dysponując niespożytą wewnętrzną siłą, nabytą rzetelną i wszechstronną wiedzą, nie bez obaw spróbował zajrzeć za ten tajemniczy horyzont. Udowodnił, że jest to możliwe. Przed tym musiał pokonać samego siebie. On tego dokonał. Jak to osiągnął, jakim kosztem, przeczytajcie " Historię Tysiąca Lęków ". Ja coś o tym wiem z autopsji" - Mirosław HERMASZEWSKI

źródło opisu: https://historiaskoku.pl

źródło okładki: https://historiaskoku.pl

Marta Lewandowska | 2017-08-23
Przeczytana: 23 sierpnia 2017

Niesamowity materiał do przerabiania własnego życia i zmian w nim zachodzących. Motywuje do realizacji wszelkich celów jakie sobie stawiamy

Monika_Pe | 2017-01-24
Przeczytana: 17 lipca 2016

Książka zdecydowanie nie dla wszystkich. Napisana dość specyficznie aczkolwiek do mnie przemówiła w 100% pokazując, że wszystko można osiągnąć, nawet pomimo wewnętrznych lęków. Dodatkowym atutem wydania są zdjęcia, które dopełniają całości.

nikt | 2019-05-19
Przeczytana: 19 maja 2019