Viva Warszawa!

Tłumaczenie: Jacek Stanaszek
Wydawnictwo: Pascal
Viva Warszawa - Polen für Fortgeschrittene
Matacz

Zakochaj się w Warszawie! – apeluje Steffen Möller, uchodźca z Wuppertalu, który darzy stolicę nieustającą miłością (potrzeba Niemca, by Polacy pokochali Warszawę!). Zna ją lepiej niż warszawiacy, choć nadal odkrywa nieznane zakątki. Nawet z tarasu widokowego Pałacu Kultury i Nauki nie patrzy na nią z góry. Miasto odwzajemnia to dojrzałe uczucie, odkrywając przed nim swoje tajemnice. ...

"Kolega Sören, którego po wielu zabiegach udało mi się zwabić do Warszawy, poszedł na Starówkę, usiadł w kawiarni i usłyszał od kelnerki takie oto pytanie:

– Are you here for business or holidays?
– For holidays.
– You are the first one!

Przyznaję, ja też zakochałem się najpierw w Krakowie. Kraków jest cudowny – bez dwóch zdań! Ale zaraz potem trzeba jechać do Warszawy.

Na Kraków wystarczą dwa dni, na Warszawę... no nie wiem, jestem już tu ponad dwadzieścia lat i wciąż nie znam wszystkiego."

źródło opisu: www.pascal.pl

źródło okładki: www.pascal.pl

japonskaturystka | 2016-11-08
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 07 listopada 2016

Bez zachwytów, bo opis Warszawy Steffena raczej nie pokrywa się z moimi opiniami. ;)

BeataT | 2016-02-28
Przeczytana: 28 lutego 2016

Warszawa widziana oczami Niemca- zaciekawiło mnie i ten tytuł o gastronomi i turystyce ....nie wiem czemu tak mamy, że ciekawią nas inne zakątki, a już najbliższa okolica to tak sobie - to konieczność gdzie jeździmy by coś załatwiać a nie zwiedzać...czy w celach turystycznych byliście w waszym mieście " wojewódzkim "na przykład ;)

W tej książce mamy powtórkę z historii i w takim wydaniu wiedzy nigdy za wiele. Jak sądzę pan Steffen nie był by sobą gdyby nie zrobił paru porównań Warszawy do Krakowa czy też Polaków do Niemców. Jest to fajny poradnik po stolicy z wieloma ciekawostkami - muszę wybrać się na tradycyjne pączki na Górczewskiej - podobno najlepsze :)