Dwóch morderców w podróży

Wydawnictwo: Replika

Autor proponuje czytelnikowi niezwykłą podróż i niezwykłą książkę. Zebrane w tomie teksty cechuje oryginalność stylistyczna i bogactwo literackiej wyobraźni. Dwa pierwsze opowiadania "Dwóch morderców w podróży" i "Figury martwe" przesycone są barwnymi postaciami i zdarzeniami. Mają formę ballad, których alegoryczni bohaterowie symbolizują ludzkie wybory życiowe i zróżnicowanie osobowości. W atmosferze niezwykłości toczy się ich konfrontacja ze światem i samym sobą. z kolei "Gorszące godziny" to liryczny monolog-spowiedź dojrzałego wrażliwego mężczyzny, bacznie obserwującego otaczającą go rzeczywistość i swoje w niej miejsce.

MALOWANA | 2014-05-04
beatah21 | 2015-03-30