Wyzwanie czytelnicze LC

Książka tylko dla mężczyzn

Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
zdrowie, medycyna
Ag2S

Prawdziwy mężczyzna to gatunek zagrożony wyginięciem. Tak książka to wołanie o ratunek dla panów. Współcześni mężczyźni coraz mniej odpowiadają wizerunkowi kulturowemu, który każe im być ostoją kobiety, symbolem bezpieczeństwa i walki o przetrwanie. Panowie bywają dziś często słabi, zmęczeni, przepracowani, z obniżonymi potrzebami seksualnymi. Coraz trudniej doszukać się w nich cech, które...

Coraz trudniej doszukać się w nich cech, które odróżniają samca od samicy. Świat zaczynają również zaludniać metroseksualni osobnicy, będący w zasadzie mężczyznami, jednak znacznie bardziej przypominający pozbawione płci istoty.
Doktor Ewa Kempisty – Jeznach traktuje to zjawisko bardzo poważnie, dowodząc, że winę za ten stan rzeczy ponosi obniżanie się poziomu testosteronu, będące skutkiem niekorzystnego wpływu środowiska oraz fatalnego stylu życia większości współczesnych mężczyzn.
Testosteron zanika, atakowany przez żeńskie hormony – estrogeny, zawarte nie tylko w naszym pożywieniu, ale i wodzie pitnej. Jego poziom obniża się wskutek długotrwałych stresów, do których znoszenia męski organizm nie jest przystosowany, siedzącego trybu życia, a wreszcie faktu, że problem najczęściej pozostaje nieodkryty, ponieważ mężczyźni wcale niechętnie zasięgają porady lekarskiej.
Skutki są zgubne, nie tylko dla zdrowia samych mężczyzn, którzy – pozbawieni odpowiedniej ilości testosteronu – popadają w depresję, tyją, czy nabawiają się różnego rodzaju schorzeń. To również problem dla kobiet, dla których znalezienie prawdziwego mężczyzny staje się z roku na rok coraz większym wyzwaniem.
W swojej książce doktor Ewa Kempisty – Jeznach woła o ratunek dla zagrożonych wyginięciem mężczyzn, pokazując, co mogą zrobić sami, i w jaki sposób mogą im pomóc ich życiowe partnerki.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

Izabela Pycio | 2016-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2016

"Mężczyzna jest gatunkiem na wymarciu, tak jak tygrys syberyjski czy indyjski słoń. Może to zbyt drastyczny pogląd, ale przecież o wiele większą stratą byłoby wyginięcie mężczyzn niż tygrysów czy słoni."

Książka, z którą powinien zapoznać się każdy mężczyzna, choć i paniom podsuwa wiele zagadnień do przemyśleń. Mnóstwo ciekawych obserwacji, interesujące przykłady historii pacjentów, najnowsze wyniki badań naukowych wraz ze zrozumiałą i przydatną interpretacją. Rzetelnie i wyczerpująco traktuje o medycynie męskiej, napisana bardzo przystępnym językiem, z humorystycznym podejściem łagodzącym medyczny żargon. Zachęca do bliższego przyjrzenia się "zagrożeniu wyginięciem gatunku zwanego mężczyzną", będącego bezpośrednim następstwem obniżania się poziomu testosteronu u panów. Medycznie i kulturowo testosteron uznawany jest za symbol męskości, siły, dominacji i pewności siebie. Co to za hormon, jaki ma wpływ na funkcjonowanie całego organizmu, dlaczego zanika, jakie są szczegółowe objawy...

almos | 2016-04-16
Przeczytana: 13 kwietnia 2016

Pani doktor mieniąca się pierwszą w Polsce specjalistką od zdrowia mężczyzn napisała książkę o problemach zdrowotnych specyficznych dla tej płci. Według niej najważniejszym problemem płci brzydkiej jest spadek poziomu testosteronu: sprawia to, że mężczyźni są mniej męscy. Jest autorka tradycjonalistką, preferuje tradycyjną rolę płci, pogląd to z pewnością kontrowersyjny i wart dyskusji. Poza tym książka zawiera sporo pożytecznych porad i zaleceń dla rodu męskiego

Wychodzi pani Kempisty-Jeznach od założenia, że męskość u płci brzydkiej zależy w stopniu decydującym od poziomu testosteronu, zaś poziom ten w ostatnich latach wyraźnie się obniża. To prawdziwy problem, bo testosteron nie tylko kształtuje męską sylwetkę, ale również „męskie zachowanie, pewność siebie, stanowczość, rzetelność i opiekuńczość.”. Oczywiście ma także decydujący wpływ na poziom męskiego libido.

Autorka bijąc na alarm twierdzi „Odnoszę wrażenie, że na naszych oczach powstaje nowy gatunek, który najlepiej...

Piotr | 2016-02-25
Przeczytana: 25 lutego 2016

MobyDick | 2016-06-03

Depresja? Spadek libido?
Pani doktor już ma diagnozę - to z pewnością obniżony poziom testosteronu!
Pani doktor zaordynuje kurację - i już będziesz spełniał Jej wymagania.
Mężczyzna bez testosteronu nie podoba się. Ma "obwisłe piersi, otłuszczone pośladki, piskliwy głos". Jest bardzo niemęski.
W czasie czytania, miałem nieodparte wrażenie, że Pani doktor gardzi swoimi pacjentami.
Gdyby jakiś mężczyzna-ginekolog-endokrynolog napisał o swoich pacjentkach, że nie są kobiece z powodu swoich problemów hormonalnych, hirsutyzmu, mocno dostałoby mu się. Tutaj - przechodzi to bez echa.
Książka napisana w ciężkawym stylu - na poziomie uczennicy humanistycznego liceum.
Jakieś zalety?
Tak:
1] Książka powstała. Nie ma zbyt wielu książek o męskim zdrowiu.
2] Interesujące i dobrze opisane przemiany biocehmiczne zachodzące w męskim ciele.

Kinga Kulig | 2016-09-17
Przeczytana: 07 lipca 2016

„Książka dla mężczyzn” – niech nie będzie dla nikogo mylnym tytułem. Owszem, warto by było, aby to w szczególności płeć męska sięgnęła po ową propozycję literacką, ale nie jest niewskazane, abyśmy my, kobiety nie były na bieżąco w temacie.

W każdym razie, autorka gorąco kieruje swój apel do mężczyzn. Dlaczego? Ponieważ generalnie mówi się, że mężczyźni nie zwracają szczególnej uwagi na swoje zdrowie, niepokojące symptomy, a jeśli takowe pojawiają się, są przez nich lekceważone i bagatelizowane. Błąd. Jedno zaniedbanie może w przyszłości przynieść poważne konsekwencje.

Autorka w swoich rozważaniach porusza działanie przeważającego męskiego hormonu, czyli testosteronu. Okazuje się, że ma niebagatelne znaczenie w codziennym życiu, a każdy nadmiar, niedobór lub jego brak, – co jest coraz częstszym zjawiskiem w dobie technologii i rozwoju cywilizacyjnego, niesie za sobą różnego rodzaju skutki, głównie nieprzyjemne, które odbijają się na różne dziedziny życia.

Na początku książki...

Sebastian | 2017-12-03
Przeczytana: 03 grudnia 2017

Książka zdecydowanie ma niewykorzystany potencjał. Kupując ją liczyłem, że najdę w niej jakieś odpowiednie środki, suplementy, odpowiednia ćwiczenia czy chociażby określone zachowania na poprawę libido czy podwyższenie testosteronu. Niestety dla osoby zdrowej (nie będącej otyłej, nie mającej nadciśnienia czy nie palącej itd.) nie znajdzie nic nowego :/ a Ci mniej zdrowi dowiedzą się głównie porady typu: nie bądź otyły bo ci testosteron spadnie. Zawiodłęm się na książcę trochę. Historię z życia wzięte pani Doktor są ciekawym dodatkiem do książki i trochę podnoszą jej wartość. Ale jeśli ktoś liczył że znajdzie tu zdanie pani Doktor na temat usprawienia testosteronu/libido to nie, zdecydowanie nie. Pierwsze 5 artykułów z googla o podwyższeniu testosteronu/libido pokryje więcej niż ta książka. Sa w niej dosłownie w większości podstawy, znajdzie się oczywiście parę informcji służacych zdrowiu mężczyzny jak unikanie Bisfenolu A czy ksenoestrogenów ale liczyłem na coś więcej bardziej...

litmaniak | 2018-09-01
Na półkach: Zdrowie, Przeczytane, Literatura

Z książki można uzyskać odpowiedzi m. in. na pytania, na co mężczyzna powinien zwrócić uwagę, dbając o swe zdrowie i dlaczego mamy do czynienie z zanikaniem męskości. Autorka jest jedynym w Polsce lekarzem medycyny męskiej z międzynarodowym certyfikatem, założycielką Poradni Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej "Achilles".

Arnika | 2016-02-25
Na półkach: 2016, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 25 lutego 2016

„Prawdziwy mężczyzna to gatunek zagrożony wyginięciem”. Takie sformułowanie w każdej innej sytuacji zostałoby odebrane jako narzekanie znudzonej kobiety, która oczekuje księcia z bajki. Wypowiedziane przez specjalistę w zakresie medycyny męskiej nabiera zupełnie innego znaczenia. Brzmi jak ostrzeżenie, którym de facto jest.

Dr Kempisty-Jeznach jest założycielką Poradni Medycyny Zdrowia Mężczyzn w Polsce Swissmed Gdańsk oraz Polskiego Towarzystwa Promocji Medycyny Męskiej „Achilles”, a także współorganizatorką Międzynarodowego Kongresu Zdrowia Mężczyzn w Szwecji. W czasie swojej 38-letniej praktyki lekarskiej diagnozowała i leczyła tysiące mężczyzn z całego świata. Może śmiało powiedzieć, że zna ród męski jak nikt inny. I swoją obszerną wiedzą chętnie dzieli się w niniejszej książce.

W krótkim wprowadzeniu autorka przedstawia sytuację dzisiejszego mężczyzny: jego przeciętny wygląd, niejasne i zmienne oczekiwania kobiet, sposób życia polegający w głównej mierze na przesiadywaniu...

Jacoa1 | 2017-03-09
Przeczytana: 09 marca 2017

Dobrze się czyta, ciekawe wiadomości. Warto wiedzieć.

F1le | 2016-11-03
Przeczytana: 03 listopada 2016

Jeżeli w sposób łatwy lekki i przyjemny chcesz poczytać o problemach współczesnego mężczyzny to tak - ta książka jest dla Ciebie. Przeczytanie jej w 2 dni jak na tak słabego czytelnika jak ja, świadczy o łatwej przyswajalności tekstu. Zanim doczytałem się do tych diagnoz od roku wcześniej sam zacząłem obserwować pewne zaburzenia w funkcjonowaniu mojego organizmu i jestem typowym przykładem podanym w jednym rozdzialem z książki, a książka właśnie otworzyła mi oczy na te sprawy jeszcze bardziej.