Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Tłumaczenie: Mirosława Sobolewska
Seria: Historyjki dla ciekawskich dzieci
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
8 (5 ocen i 4 opinie) Zobacz oceny
Wo geht der Astronaut aufs Klo?
Ag2S

Zabawne i trzymające w napięciu historyjki z odpowiedziami na nurtujące dzieci pytania. Skąd się wzięło pisklę w jajku? Dlaczego swędzą nas ukłucia komara? Czy można czytać palcami? Maksio i Laura organizują wycieczkę łodzią i dowiadują się, skąd się bierze deszcz w chmurach. Ewa zastanawia się, kto włącza i wyłącza światło w lodówce. A Emil chce wiedzieć jedno: dokąd właściwie astronauta...

Skąd się wzięło pisklę w jajku? Dlaczego swędzą nas ukłucia komara?
Czy można czytać palcami?
Maksio i Laura organizują wycieczkę łodzią i dowiadują się, skąd się bierze deszcz w chmurach. Ewa zastanawia się, kto włącza i wyłącza światło w lodówce. A Emil chce wiedzieć jedno: dokąd właściwie astronauta chodzi na siusiu?

W tych trzymających w napięciu, intrygujących historyjkach znajdziecie odpowiedzi na wiele pytań nurtujące dzieci. Nie tylko one mogą się wiele nauczyć!

Do czytania dzieciom, lub do samodzielnego czytania z pięknymi kolorowymi obrazkami Heike Vogel.

źródło opisu: http://www.proszynski.pl/

źródło okładki: http://www.proszynski.pl/

knigoholiczka | 2016-10-11
Przeczytana: 11 października 2016

Mimo, że dzieckiem już nie jestem od ładnych kilku lat- nie odmówię sobie lektury książki z serii "Historyjki dla ciekawskich dzieci". Cóż poradzić sobie, że je uwielbiam?
Christian Dreller i Petra Maria Schmitt po raz kolejny przygotowali książkę, która pomoże rodzicom w odpowiedzi na dość niecodzienne pytania. Wydaje mi się, że może wspomóc wychowanie dziecka i... zachęcić do sięgnięcia po książki.
W tej ciekawej książeczce dowiemy się wielu interesujących rzeczy. Czy wiecie dlaczego śmiejemy się gdy ktoś nas łaskocze? Dlaczego miejsce po ugryzieniu komara swędzi? Dlaczego zebra ma paski? Jeśli nie- sprawdźcie.
Młody czytelnik w poniższej pozycji znajdzie ciekawe historyjki. Bohaterami są dzieci, które poszukują odpowiedzi na różnego rodzaju problemy. W "Historyjkach dla ciekawskich dzieci" nie ma agresji, za to widzimy wszechobecny szacunek do ludzi: do starszych i do kolegów.
Co mi się w nich jeszcze podoba? Staranność wydania, piękna twarda oprawa, obrazki.
Z niecierpliwością...

mag | 2016-03-31

Dzieciakom przychodzą do głowy różne pytania, które czasami dorosłych wprawiają w konsternację, bo...sami nie znają na nie odpowiedzi.

Kto gasi światło w lodówce? Po co zebrze paski? Dlaczego łaskotki nie działają, gdy sami się gilgamy? Gdzie astronauta robi siusiu? Skąd się bierze deszcz w chmurach? Po co jeżowi są igły i dlaczego kot mruczy? Co to jest histamina? Czy podczas snu robimy się piękniejsi? Jak pisklę weszło do jajka? Dlaczego ogień jest gorący? Skąd się wzięły góry? Dlaczego, skąd, w jaki sposób i tak w koło Macieju, a przecież to dobrze, że nasze pociechy odczuwają głód wiedzy. By go zaspokoić pod żadnym pozorem nie możemy im wciskać bajek o Babie Jadze i dzieciach w kapuście, ale przecież nie musimy, wystarczy, że sięgniemy po książkę dla ciekawskich dzieci autorstwa Petry Maria Schmitt i Christiana Drellera, a tam już z pomocą spieszą nam fachowcy w postaci profesora Płatka, przesympatycznych pań nauczycielek, babci i dziadków oraz mądrych mam i tatusiów....

Iwona_C_ | 2016-03-09
Przeczytana: marzec 2016

Kiedy dzieci są małe nie możemy doczekać się pierwszych, wypowiedzianych przez nie słów. Z czasem, gdy poznają świat coraz lepiej, zaczynają pytać nas o wszystko i tak zaczyna się niekończący potok pytań. Maluchy pytają dosłownie o wszystko i niejednokrotnie swoimi pytaniami mogą wprowadzić rodzica w konsternację. Jednak wymyślanie odpowiedzi na naprędce nie ma większego sensu. Lepiej chwilę się zastanowić i udzielić dziecku wyczerpującej odpowiedzi. Pod żadnym pozorem nie można go zbywać. Ale co zrobić, kiedy kompletnie nie wiemy jak dziecku wytłumaczyć np. to, dlaczego nie możemy sami się połaskotać, czy dlaczego ogień jest gorący?

Tu z pomocą przychodzi seria książeczek Historyjki dla ciekawskich dzieci. Obecnie ukazał się najnowszy tom Skąd się wzięło pisklę w jajku? W środku znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Wszystkie poruszane w książce kwestie wyjaśnione są w przystępny dla dzieci sposób. Autorzy przygotowali opowiadania, z których każde jest osobną...

Joanna_Korneta | 2016-02-22

Kolejnym tomikiem, który wykorzystuje dziecięcą ciekawość świata i pytania zadawane bardzo często przez najmłodsych jest publikacja Petry Marii Schmitt i Christiana Drellera - czyli właściwych twórców cyklu Historyjki dla ciekawskich dzieci. Tym razem maluchy dowiedzą się między innymi, dlaczego z jajek, które jedzą na śniadanie, nie wyklują się pisklęta, dlaczego bąble po ukłuciu komara swędzą oraz czy obcinanie włosów boli. Autorzy gromadzą sporą liczbę pytań pojawiających się notorycznie u młodszego pokolenia i rozwiewają wątpliwości w edukacyjnych bajkach. Mali bohaterowie zastanawiają się nad tematami z różnych dziedzin - fizyki, geografii, biologii czy kultury. Odpowiedzi dostają od nauczycieli, wykwalifikowanych pracowników lub od rodiców. Wsystkie zostają przystosowane do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców i to jedna z przyczyn ogromnego sukcesu serii. Inną jest nastawienie na odrębność: to opowiadania samodzielne, w każdym pojawia się inny bohater ze swoimi...