Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci

Okładka książki Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci Christian Dreller, Petra Maria Schmitt
Okładka książki Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci
Christian DrellerPetra Maria Schmitt Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Seria: Historyjki dla ciekawskich dzieci interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
128 str. 2 godz. 8 min.
Kategoria:
interaktywne, obrazkowe, edukacyjne
Seria:
Historyjki dla ciekawskich dzieci
Tytuł oryginału:
Wo geht der Astronaut aufs Klo?
Wydawnictwo:
Prószyński i S-ka
Data wydania:
2016-02-09
Data 1. wyd. pol.:
2016-02-09
Liczba stron:
128
Czas czytania
2 godz. 8 min.
Język:
polski
ISBN:
9788380692589
Tłumacz:
Mirosława Sobolewska
Tagi:
zabawa historyjki Mirosława Sobolewska
Średnia ocen

7,8 7,8 / 10

Oceń książkę
i
Dodaj do biblioteczki

Porównaj ceny

i
Porównywarka z zawsze aktualnymi cenami
W naszej porównywarce znajdziesz książki, audiobooki i e-booki, ze wszystkich najpopularniejszych księgarni internetowych i stacjonarnych, zawsze w najlepszej cenie. Wszystkie pozycje zawierają aktualne ceny sprzedaży. Nasze księgarnie partnerskie oferują wygodne formy dostawy takie jak: dostawę do paczkomatu, przesyłkę kurierską lub odebranie przesyłki w wybranym punkcie odbioru. Darmowa dostawa jest możliwa po przekroczeniu odpowiedniej kwoty za zamówienie lub dla stałych klientów i beneficjentów usług premium zgodnie z regulaminem wybranej księgarni.
Za zamówienie u naszych partnerów zapłacisz w najwygodniejszej dla Ciebie formie:
• online
• przelewem
• kartą płatniczą
• Blikiem
• podczas odbioru
W zależności od wybranej księgarni możliwa jest także wysyłka za granicę. Ceny widoczne na liście uwzględniają rabaty i promocje dotyczące danego tytułu, dzięki czemu zawsze możesz szybko porównać najkorzystniejszą ofertę.
Ładowanie Szukamy ofert...

Patronaty LC

Książki autora

Okładka książki Dlaczego rekiny nie chodzą do dentysty? Historyjki dla ciekawskich dzieci Christian Dreller, Petra Maria Schmitt, Heike Vogel
Ocena 7,6
Dlaczego rekin... Christian Dreller, ...

Mogą Cię zainteresować

Oceny

Średnia ocen
7,8 / 10
6 ocen
Twoja ocena
0 / 10

OPINIE i DYSKUSJE

Sortuj:
avatar
711
705

Na półkach: , , ,

Mimo, że dzieckiem już nie jestem od ładnych kilku lat- nie odmówię sobie lektury książki z serii "Historyjki dla ciekawskich dzieci". Cóż poradzić sobie, że je uwielbiam?
Christian Dreller i Petra Maria Schmitt po raz kolejny przygotowali książkę, która pomoże rodzicom w odpowiedzi na dość niecodzienne pytania. Wydaje mi się, że może wspomóc wychowanie dziecka i... zachęcić do sięgnięcia po książki.
W tej ciekawej książeczce dowiemy się wielu interesujących rzeczy. Czy wiecie dlaczego śmiejemy się gdy ktoś nas łaskocze? Dlaczego miejsce po ugryzieniu komara swędzi? Dlaczego zebra ma paski? Jeśli nie- sprawdźcie.
Młody czytelnik w poniższej pozycji znajdzie ciekawe historyjki. Bohaterami są dzieci, które poszukują odpowiedzi na różnego rodzaju problemy. W "Historyjkach dla ciekawskich dzieci" nie ma agresji, za to widzimy wszechobecny szacunek do ludzi: do starszych i do kolegów.
Co mi się w nich jeszcze podoba? Staranność wydania, piękna twarda oprawa, obrazki.
Z niecierpliwością czekam na kolejną książkę z tej serii.

Mimo, że dzieckiem już nie jestem od ładnych kilku lat- nie odmówię sobie lektury książki z serii "Historyjki dla ciekawskich dzieci". Cóż poradzić sobie, że je uwielbiam?
Christian Dreller i Petra Maria Schmitt po raz kolejny przygotowali książkę, która pomoże rodzicom w odpowiedzi na dość niecodzienne pytania. Wydaje mi się, że może wspomóc wychowanie dziecka i......

więcej Pokaż mimo to

avatar
610
370

Na półkach: ,

Dzieciakom przychodzą do głowy różne pytania, które czasami dorosłych wprawiają w konsternację, bo...sami nie znają na nie odpowiedzi.

Kto gasi światło w lodówce? Po co zebrze paski? Dlaczego łaskotki nie działają, gdy sami się gilgamy? Gdzie astronauta robi siusiu? Skąd się bierze deszcz w chmurach? Po co jeżowi są igły i dlaczego kot mruczy? Co to jest histamina? Czy podczas snu robimy się piękniejsi? Jak pisklę weszło do jajka? Dlaczego ogień jest gorący? Skąd się wzięły góry? Dlaczego, skąd, w jaki sposób i tak w koło Macieju, a przecież to dobrze, że nasze pociechy odczuwają głód wiedzy. By go zaspokoić pod żadnym pozorem nie możemy im wciskać bajek o Babie Jadze i dzieciach w kapuście, ale przecież nie musimy, wystarczy, że sięgniemy po książkę dla ciekawskich dzieci autorstwa Petry Maria Schmitt i Christiana Drellera, a tam już z pomocą spieszą nam fachowcy w postaci profesora Płatka, przesympatycznych pań nauczycielek, babci i dziadków oraz mądrych mam i tatusiów.

Ciekawostki z otaczającego nas świata przyrody oraz techniki są objaśniane poprzez krótkie opowiadania. Autorzy przystępnym językiem i w obrazowy sposób odpowiadają na pytania małych bohaterów. Historyjki są z życia wzięte, nieskomplikowane, choć to nie w każdym przypadku jest atutem. Jedne z nich wciągają, inne z kolei sprawiają, że mojej chrześnicy oczka wędrowały w innym kierunku i już szukała sobie zajęcia albo zastanawiała nad inną opowiastką.

Nie da się jednak odmówić tej książce wartości edukacyjnej. Oprócz wyjaśniania praw rządzących światem przyrody, autorzy poruszają również inne ważne kwestie. Paulinka, jedna z bohaterek, nie lubi nowej partnerki swojego taty, ale dzięki pewnemu wydarzeniu, dziewczynka zmienia zdanie. Babcia z innego opowiadania pokazuje swym wnukom, że zwierzęta nie zawsze sobie radzą i czasami potrzebują opieki człowieka. Z kolei w historii o jajku autorzy przystępnym i rzeczowym językiem opisują jak dochodzi do zapłodnienia. Ten zabieg wplatania w narrację kilku istotnych i niekiedy trudnych tematów jest świetnym pretekstem do ich poruszenia podczas lektury.

„Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci" to książka nie tylko dla ciekawskich małych istotek myślę, że i duże istotki wiele się z niej dowiedzą.

Dzieciakom przychodzą do głowy różne pytania, które czasami dorosłych wprawiają w konsternację, bo...sami nie znają na nie odpowiedzi.

Kto gasi światło w lodówce? Po co zebrze paski? Dlaczego łaskotki nie działają, gdy sami się gilgamy? Gdzie astronauta robi siusiu? Skąd się bierze deszcz w chmurach? Po co jeżowi są igły i dlaczego kot mruczy? Co to jest histamina? Czy...

więcej Pokaż mimo to

avatar
437
435

Na półkach: ,

Kiedy dzieci są małe nie możemy doczekać się pierwszych, wypowiedzianych przez nie słów. Z czasem, gdy poznają świat coraz lepiej, zaczynają pytać nas o wszystko i tak zaczyna się niekończący potok pytań. Maluchy pytają dosłownie o wszystko i niejednokrotnie swoimi pytaniami mogą wprowadzić rodzica w konsternację. Jednak wymyślanie odpowiedzi na naprędce nie ma większego sensu. Lepiej chwilę się zastanowić i udzielić dziecku wyczerpującej odpowiedzi. Pod żadnym pozorem nie można go zbywać. Ale co zrobić, kiedy kompletnie nie wiemy jak dziecku wytłumaczyć np. to, dlaczego nie możemy sami się połaskotać, czy dlaczego ogień jest gorący?

Tu z pomocą przychodzi seria książeczek Historyjki dla ciekawskich dzieci. Obecnie ukazał się najnowszy tom Skąd się wzięło pisklę w jajku? W środku znajdują się odpowiedzi na najbardziej nurtujące pytania. Wszystkie poruszane w książce kwestie wyjaśnione są w przystępny dla dzieci sposób. Autorzy przygotowali opowiadania, z których każde jest osobną całością – porusza inną kwestię i ma odrębnych bohaterów, z którymi dziecko może się utożsamić. Dodatkowo wszystkie historyjki zostały pięknie zilustrowane grafikami autorstwa Heike Vogel.

Jest to ciekawa pozycja dla rodziców i dzieci, którzy lubią szukać odpowiedzi na każde pytanie.

http://czytajac.pl

Kiedy dzieci są małe nie możemy doczekać się pierwszych, wypowiedzianych przez nie słów. Z czasem, gdy poznają świat coraz lepiej, zaczynają pytać nas o wszystko i tak zaczyna się niekończący potok pytań. Maluchy pytają dosłownie o wszystko i niejednokrotnie swoimi pytaniami mogą wprowadzić rodzica w konsternację. Jednak wymyślanie odpowiedzi na naprędce nie ma większego...

więcej Pokaż mimo to

avatar
57
57

Na półkach:

Kolejnym tomikiem, który wykorzystuje dziecięcą ciekawość świata i pytania zadawane bardzo często przez najmłodsych jest publikacja Petry Marii Schmitt i Christiana Drellera - czyli właściwych twórców cyklu Historyjki dla ciekawskich dzieci. Tym razem maluchy dowiedzą się między innymi, dlaczego z jajek, które jedzą na śniadanie, nie wyklują się pisklęta, dlaczego bąble po ukłuciu komara swędzą oraz czy obcinanie włosów boli. Autorzy gromadzą sporą liczbę pytań pojawiających się notorycznie u młodszego pokolenia i rozwiewają wątpliwości w edukacyjnych bajkach. Mali bohaterowie zastanawiają się nad tematami z różnych dziedzin - fizyki, geografii, biologii czy kultury. Odpowiedzi dostają od nauczycieli, wykwalifikowanych pracowników lub od rodiców. Wsystkie zostają przystosowane do wieku i możliwości percepcyjnych odbiorców i to jedna z przyczyn ogromnego sukcesu serii. Inną jest nastawienie na odrębność: to opowiadania samodzielne, w każdym pojawia się inny bohater ze swoimi problemami, charakterystycznym środowiskiem i przyjaciółmi (tu na przykład jedna z dziewczynek martwi się obecnością nowej partnerki ojca). Dzieci z opowiadań spędzają czas na wspólnych zabawach, przeżywają codzienność bez fajerwerków, ale z miłymi niespodziankami - i to spodoba się czytelnikom.

Kolejnym tomikiem, który wykorzystuje dziecięcą ciekawość świata i pytania zadawane bardzo często przez najmłodsych jest publikacja Petry Marii Schmitt i Christiana Drellera - czyli właściwych twórców cyklu Historyjki dla ciekawskich dzieci. Tym razem maluchy dowiedzą się między innymi, dlaczego z jajek, które jedzą na śniadanie, nie wyklują się pisklęta, dlaczego bąble po...

więcej Pokaż mimo to

Książka na półkach

  • Chcę przeczytać
    24
  • Przeczytane
    10
  • Posiadam
    3
  • Teraz czytam
    1
  • ☆ 2016 ☆
    1
  • 2018
    1
  • Prywatna biblioteczka
    1
  • 2020
    1
  • Dla Jasia
    1
  • Audiobook
    1

Cytaty

Bądź pierwszy

Dodaj cytat z książki Skąd się wzięło pisklę w jajku? Historyjki dla ciekawskich dzieci


Podobne książki

Przeczytaj także